Таг: Апелационен суд Скопје

1 2 323 / 23 НАПИСИ
ДЕНЕСКА ПАК ЌЕ СЕ МАЧАТ ДА ПОЧНАТ СУДЕЊАТА ПРОТИВ ГРУЕВСКИ И ЗАЕВ

ДЕНЕСКА ПАК ЌЕ СЕ МАЧАТ ДА ПОЧНАТ СУДЕЊАТА ПРОТИВ ГРУЕВСКИ И ЗАЕВ

По речиси година и пол одложување од страна на судијката Татјана Михајлова на почетокот на судскиот процес „Шамари и насилства во Центар“, каде првооб ...
И НА СУДЕЊЕТО ЗА „ТРИСТА“ БОМБИТЕ ЌЕ СЕ КОРИСТАТ КАКО ДОКАЗИ

И НА СУДЕЊЕТО ЗА „ТРИСТА“ БОМБИТЕ ЌЕ СЕ КОРИСТАТ КАКО ДОКАЗИ

Кривичниот совет на Апелациониот суд Скопје ја прифати жалбата на Специјалното јавно обвинителство и одлучи дека аудио записите од прислушуваните разг ...
И ЕДМОНД ТЕМЕЛКО, ЗА КОГО СЕ БАРАШЕ ПРИТВОР ЗА ИСТРАГАТА ВО „ТИТАНИК“, ОСТАНУВА БЕЗ ПАСОШ

И ЕДМОНД ТЕМЕЛКО, ЗА КОГО СЕ БАРАШЕ ПРИТВОР ЗА ИСТРАГАТА ВО „ТИТАНИК“, ОСТАНУВА БЕЗ ПАСОШ

Тричлениот совет на одделението за организиран криминал и корупција на Апелациониот суд Скопје на нејавна седница вчера одлучил на обвинетиот Едмонд Т ...
1 2 323 / 23 НАПИСИ