Таг: АРМ

1 5 6 764 / 64 НАПИСИ
АРМ СЕ УШТЕ ГО ПРЕБАРУВА ТЕРЕНОТ ОКОЛУ ОБИКОЛНИЦАТА

АРМ СЕ УШТЕ ГО ПРЕБАРУВА ТЕРЕНОТ ОКОЛУ ОБИКОЛНИЦАТА

Тимови на АРМ за пребарување и извлекување, опремени со специјална опрема и товарни возила се уште се ангажираат во околината на Стајковци, Ченто и об ...
ИВАНОВ СЕ ЗАКАНИ СО АРМИЈАТА

ИВАНОВ СЕ ЗАКАНИ СО АРМИЈАТА

Претседателот Ѓорге Иванов рече дека во Македонија се води специјална војна и се закани дека ако требало ќе ја употребел и Армијата на Република Макед ...
ВОЈНИЦИТЕ ПРОТЕСТИРАА ЗА ПОВИСОКИ ПЛАТИ

ВОЈНИЦИТЕ ПРОТЕСТИРАА ЗА ПОВИСОКИ ПЛАТИ

Припадници на Армијата на Република Македонија(АРМ) и на Министерството за одбрана денеска излегоа на протест пред Владата, на кој побараа изедначувањ ...
ВРАБОТЕНА ВО АРМ ТВРДИ ДЕКА Е ПРЕКОМАНДУВАНА ПОРАДИ УЧЕСТВО ВО ПРОТЕСТИТЕ

ВРАБОТЕНА ВО АРМ ТВРДИ ДЕКА Е ПРЕКОМАНДУВАНА ПОРАДИ УЧЕСТВО ВО ПРОТЕСТИТЕ

Вработена во Армијата на Република Македонија тврди дека поради учеството во протестите на „Шарена Револуција“ била прераспределена на друга работна п ...
1 5 6 764 / 64 НАПИСИ