Таг: астероид

НАСА ЛАНСИРАШЕ МИСИЈА ЗА СПАС НА ЗЕМЈАТА ОД АСТЕРОИДИ

НАСА ЛАНСИРАШЕ МИСИЈА ЗА СПАС НА ЗЕМЈАТА ОД АСТЕРОИДИ

НАСА ја лансираше својата најнова мисија преку која ќе се тестира технологија која еден ден би можела да ја спаси Земјата од опасен астероид. Мисијата ...
АСТЕРОИДОТ АПОФИС НЕМА ДА ЈА УДРИ ЗЕМЈАТА ВО НАРЕДНИТЕ 100 ГОДИНИ, ВЕЛИ НАСА

АСТЕРОИДОТ АПОФИС НЕМА ДА ЈА УДРИ ЗЕМЈАТА ВО НАРЕДНИТЕ 100 ГОДИНИ, ВЕЛИ НАСА

Американската вселенска агенција НАСА потврди дека Земјата е безбедна од опасниот астероид Апофис барем во наредните 100 години. НАСА го сметаше Апофи ...
АСТЕРОИД ШИРОК ДВА КИЛОМЕТРА В СРЕДА ЌЕ ПРОЛЕТА ПОКРАЈ ЗЕМЈАТА

АСТЕРОИД ШИРОК ДВА КИЛОМЕТРА В СРЕДА ЌЕ ПРОЛЕТА ПОКРАЈ ЗЕМЈАТА

Астероид широк речиси два километра ќе пролета покрај Земјата наредната недела, но не се очекува да направи проблеми. Од новите снимки што ги објав ...
3 / 3 НАПИСИ