Таг: Атина

1 2 3 4 5 20 / 44 НАПИСИ
ПОЛИЦИЈАТА УПОТРЕБИ СОЛЗАВЕЦ НА ПРОТЕСТОТ ПРОТИВ ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА ВО АТИНА, НИШТО ОД ОЧЕКУВАНИТЕ 600.000 ДЕМОНСТРАНТИ

ПОЛИЦИЈАТА УПОТРЕБИ СОЛЗАВЕЦ НА ПРОТЕСТОТ ПРОТИВ ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА ВО АТИНА, НИШТО ОД ОЧЕКУВАНИТЕ 600.000 ДЕМОНСТРАНТИ

Десетици илјади Грци се собраа на протестот против Договорот од Преспа во Атина, со кој се решава 27 години стариот спор помеѓу Грција и Македонија и ...
СПРОВЕДУВАЊЕТО НА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА Е МЕЃУ КЛУЧНИТЕ ПРИОРИТЕТИ НА САД ВО ГРЦИЈА, ВЕЛИ СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТОТ

СПРОВЕДУВАЊЕТО НА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА Е МЕЃУ КЛУЧНИТЕ ПРИОРИТЕТИ НА САД ВО ГРЦИЈА, ВЕЛИ СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТОТ

Стејт департментот на САД денеска ја објави Интегрираната стратегија на земјата за Грција како сојузник од ЕУ и НАТО, во која Грција се смета за „стол ...
ПО РЕЧИСИ 15 ГОДИНИ ОБНОВЕНА РЕДОВНАТА АВИОНСКА ЛИНИЈА АТИНА-СКОПЈЕ

ПО РЕЧИСИ 15 ГОДИНИ ОБНОВЕНА РЕДОВНАТА АВИОНСКА ЛИНИЈА АТИНА-СКОПЈЕ

По речиси 15 години повторно е воспоставена авионската линија од Атина до Скопје. Со линијата ќе оперира „Олимпик Ер“, фирма ќерка на „Ејџиан“, која л ...
АТИНСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК КАМИНИС МУ СЕ ЗАБЛАГОДАРИ НА ШИЛЕГОВ ЗА ПОМОШТА ШТО СКОПЈЕ ЈА ИСПРАТИ ЗА ШТЕТИТЕ ОД ПОЖАРИТЕ

АТИНСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК КАМИНИС МУ СЕ ЗАБЛАГОДАРИ НА ШИЛЕГОВ ЗА ПОМОШТА ШТО СКОПЈЕ ЈА ИСПРАТИ ЗА ШТЕТИТЕ ОД ПОЖАРИТЕ

Градоначалникот на Атина Јоргос Каминис му се заблагодари на градоначалникот Петре Шилегов за помошта која Град Скопје ја даде на Атина по катастрофал ...
МАКЕДОНСКИТЕ УМЕТНИЦИ ДОНИРАА 70 ДЕЛА ЗА АТИНА ПО ПОЖАРОТ, ГРАДОТ СКОПЈЕ ЌЕ ГО ПЛАТИ ИСПРАЌАЊЕТО

МАКЕДОНСКИТЕ УМЕТНИЦИ ДОНИРАА 70 ДЕЛА ЗА АТИНА ПО ПОЖАРОТ, ГРАДОТ СКОПЈЕ ЌЕ ГО ПЛАТИ ИСПРАЌАЊЕТО

Македонските уметници донираа околу 70 свои уметнички дела, кои во знак на солидарност ќе бидат испратени во Атина, по пожарот на 24 јули во Атика во ...
ПО ПОЖАРИТЕ, ОБИЛНИ ВРНЕЖИ ПОПЛАВИЈА ДЕЛОВИ НА АТИНА

ПО ПОЖАРИТЕ, ОБИЛНИ ВРНЕЖИ ПОПЛАВИЈА ДЕЛОВИ НА АТИНА

Северниот дел на Атина денеска го погодија поплави како последица на обилни врнежи, додека регионот сè уште се справува со пожарите, во кои загинаа по ...
КУТИИ ЗА ПОМОШ НА НАСТРАДАНИТЕ ВО ПОЖАРИТЕ ВО АТИНА НА МЕСТАТА КАДЕ ШТО ЌЕ СЕ ОДБЕЛЕЖУВА 55-ГОДИШНИНАТА ОД ЗЕМЈОТРЕСОТ

КУТИИ ЗА ПОМОШ НА НАСТРАДАНИТЕ ВО ПОЖАРИТЕ ВО АТИНА НА МЕСТАТА КАДЕ ШТО ЌЕ СЕ ОДБЕЛЕЖУВА 55-ГОДИШНИНАТА ОД ЗЕМЈОТРЕСОТ

Кутии за помош на настраданите во пожарите во Атина, ќе постави Град Скопје на локациите каде вечерва и утре ќе се одржат настани за одбележување на 5 ...
ВЛАДАТА ЌЕ ДАДЕ 6 МИЛИОНИ ДЕНАРИ И ГРАД СКОПЈЕ ЕДЕН МИЛИОН ПОМОШ НА ГРЦИЈА ЗА ШТЕТИТЕ ОД ПОЖАРИТЕ

ВЛАДАТА ЌЕ ДАДЕ 6 МИЛИОНИ ДЕНАРИ И ГРАД СКОПЈЕ ЕДЕН МИЛИОН ПОМОШ НА ГРЦИЈА ЗА ШТЕТИТЕ ОД ПОЖАРИТЕ

Владата ќе даде 6 милиони, а Град Скопје еден милион денари на Грција како помош за настраданите и за штетите од пожарите близу Атина. До сега спор ...
МНР ПРЕПОРАЧУВА ДА НЕ СЕ ПАТУВА КОН АТИНА ПО ПОЖАРИТЕ ВО КОИ ЗАГИНАА 50 ЛИЦА

МНР ПРЕПОРАЧУВА ДА НЕ СЕ ПАТУВА КОН АТИНА ПО ПОЖАРИТЕ ВО КОИ ЗАГИНАА 50 ЛИЦА

Засега македонски државјани не побарале помош во македонската канцеларија за врски во Грција по големите шумски пожари што избувнаа ноќеска северно и ...
НАЈМАЛКУ 50 ЗАГИНАТИ ВО ПОЖАРИТЕ КРАЈ АТИНА, 26 ТЕЛА ПРОНАЈДЕНИ ВО СЕЛОТО МАТИ

НАЈМАЛКУ 50 ЗАГИНАТИ ВО ПОЖАРИТЕ КРАЈ АТИНА, 26 ТЕЛА ПРОНАЈДЕНИ ВО СЕЛОТО МАТИ

Се стравува дека најмалку 50 луѓе се загинати во големите шумски пожари во близина на Атина, додека Грција се соочува со најголемата огнена криза во п ...
1 2 3 4 5 20 / 44 НАПИСИ