Таг: ауди

ИАКО НЕ МУ СЛЕДУВА, СЕЛИМ АДЕМИ ОД СУДСКИОТ СОВЕТ 9 ГОДИНИ СЕ ВОЗИ ДО ТЕТОВО СО СЛУЖБЕНО „АУДИ“, ПРИЈАВЕН КАЈ ГРКОВСКА ДЕКА ГО КОРИСТИ И ЗА ПРИВАТНИ ПОТРЕБИ

ИАКО НЕ МУ СЛЕДУВА, СЕЛИМ АДЕМИ ОД СУДСКИОТ СОВЕТ 9 ГОДИНИ СЕ ВОЗИ ДО ТЕТОВО СО СЛУЖБЕНО „АУДИ“, ПРИЈАВЕН КАЈ ГРКОВСКА ДЕКА ГО КОРИСТИ И ЗА ПРИВАТНИ ПОТРЕБИ

Доскорешниот потпретседател на Судскиот совет Селим Адеми 9 години го користи службеното „ауди“, иако само претседателот има право на службено возило, ...
ВЛАДАТА ГО ОСУДИ ПАЛЕЊЕТО НА КОЛАТА НА ПРИЈАТЕЛОТ НА ВИЦЕПРЕМИЕРОТ ГРУБИ

ВЛАДАТА ГО ОСУДИ ПАЛЕЊЕТО НА КОЛАТА НА ПРИЈАТЕЛОТ НА ВИЦЕПРЕМИЕРОТ ГРУБИ

Целата влада застана зад осудата за палењето на скапото ауди на пријателот на вицепремиерот Артан Груби, зашто го користел Груби. Месечно се палат пов ...
ЧЕТВОРИЦА МРТВИ ВО СООБРАЌАЈКА КАЈ РЕСЕНСКО КРУШЈЕ

ЧЕТВОРИЦА МРТВИ ВО СООБРАЌАЈКА КАЈ РЕСЕНСКО КРУШЈЕ

Четири лица загинаа во сообраќајна несреќа што попладнево се случи во близина на ресенското село Крушје. Според информациите од терен во сообраќајката ...
ШТРАЈК ВО ФАБРИКИТЕ НА МЕРЦЕДЕС, АУДИ И БМВ ВО ГЕРМАНИЈА

ШТРАЈК ВО ФАБРИКИТЕ НА МЕРЦЕДЕС, АУДИ И БМВ ВО ГЕРМАНИЈА

Некои од најголемите имиња во германската автомобилска индустрија, како што се БМВ, Дајмлер, Ауди и Порше се погодени од масовни штрајкови по несоглас ...
ВЛАДИКАТА ПЕТАР ЈА ПРОБИ БЛОКАДАТА НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ВО БИТОЛА

ВЛАДИКАТА ПЕТАР ЈА ПРОБИ БЛОКАДАТА НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ВО БИТОЛА

Само за владиката Петар не важеше блокадата на Шарената револуција во Битола. Тој на пладне со возило „ауди“ ја проби блокадата со точаци поставена на ...
5 / 5 НАПИСИ