ЧЕТВОРИЦА МРТВИ ВО СООБРАЌАЈКА КАЈ РЕСЕНСКО КРУШЈЕ

    ЧЕТВОРИЦА МРТВИ ВО СООБРАЌАЈКА КАЈ РЕСЕНСКО КРУШЈЕДве од возилата што учествувале во сообраќајката се со битолски регистарски таблички, а едно со охридски (Фото: СДК.МК)

    Четири лица загинаа во сообраќајна несреќа што попладнево се случи во близина на ресенското село Крушје. Според информациите од терен во сообраќајката учествувале три возила: мерцедес, ауди и БМВ. Две од возилата што учествувале во несреќата се со битолски регистраски таблички, а едно со охридски.

    Полицијата за САКАМДАКАЖАМ.МК ја потврди информацијата за несреќата. Дополнителни информации, како што кажаа од полицијата, ќе има по завршување на увидот.

    Симнете ја мобилната апликација

    ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира