Таг: Ресен

1 2 3 6 10 / 57 НАПИСИ
ЗА ШЕСТ ДЕНА ВТОР ОБИД СО ВОЗИЛО ДА СЕ УДРИ ВО ПОЛИЦАЈЦИ ВО БИТОЛСКО-РЕСЕНСКИОТ РЕГИОН

ЗА ШЕСТ ДЕНА ВТОР ОБИД СО ВОЗИЛО ДА СЕ УДРИ ВО ПОЛИЦАЈЦИ ВО БИТОЛСКО-РЕСЕНСКИОТ РЕГИОН

По обидот на жители од битолски Баир со возило „рено“ деновиве да прегазат полициски службеници, по вторпат во рок од шест дена се случи уште еден сли ...
ОПШТИНИТЕ БИТОЛА И РЕСЕН НАБАВИЈА ЕЛЕКТРИЧНИ ВОЗИЛА И СТАНИЦИ ЗА ПОЛНЕЊЕ ПРЕКУ ЕВРОПСКИ ФОНДОВИ

ОПШТИНИТЕ БИТОЛА И РЕСЕН НАБАВИЈА ЕЛЕКТРИЧНИ ВОЗИЛА И СТАНИЦИ ЗА ПОЛНЕЊЕ ПРЕКУ ЕВРОПСКИ ФОНДОВИ

По две возила од кои едното минибус, а другото автомобил на електричен погон и станица за полнење набавија Општините Битола и Ресен, како и две грчки ...
ВО АНТИФАШИСТИЧКА МАКЕДОНИЈА ТОНЕ ВО НЕГРИЖА И ЗАБОРАВ СПОМЕНИКОТ НА ПРЕСПАНСКОТО СОВЕТУВАЊЕ КАДЕ СЕ ДОНЕСЕ ОДЛУКА ЗА  АСНОМ

ВО АНТИФАШИСТИЧКА МАКЕДОНИЈА ТОНЕ ВО НЕГРИЖА И ЗАБОРАВ СПОМЕНИКОТ НА ПРЕСПАНСКОТО СОВЕТУВАЊЕ КАДЕ СЕ ДОНЕСЕ ОДЛУКА ЗА  АСНОМ

„Во земјата на антифашистичките борци, нема место за Ванчо Михајлов“, коментираа граѓаните по отворањето на Бугарскиот клуб во Битола именуван по фаши ...
РЕСЕН БЕЗ НОВОГОДИШНО УКРАСУВАЊЕ, СО ПАРИТЕ ЌЕ СЕ ПОМОГНАТ СОЦИЈАЛНО ЗАГРОЗЕНИТЕ СЕМЕЈСТВА

РЕСЕН БЕЗ НОВОГОДИШНО УКРАСУВАЊЕ, СО ПАРИТЕ ЌЕ СЕ ПОМОГНАТ СОЦИЈАЛНО ЗАГРОЗЕНИТЕ СЕМЕЈСТВА

Традиционалното новогодишно украсување на Ресен оваа година ќе биде изоставено, соопшти градоначалникот Јован Тозиевски. „Оваа одлука ја поткрепува ...
САНИРАНИ ДЕФЕКТИТЕ НА ДАЛНОВОДИТЕ, ДОБИЈА СТРУЈА ДЕБАР, РЕСЕН, ОХРИД И СТРУГА, ВЕЛИ МЕПСО

САНИРАНИ ДЕФЕКТИТЕ НА ДАЛНОВОДИТЕ, ДОБИЈА СТРУЈА ДЕБАР, РЕСЕН, ОХРИД И СТРУГА, ВЕЛИ МЕПСО

Добија струја Дебар, Ресен, Охрид и Струга, и околните населени места, откако сите дефекти во преносната мрежа се отстранети и обезбедено е редовно на ...
НОВИОТ ПОКРИВ E ЛЕК ЗА САРАЈОТ НА НИЈАЗИ-БЕГ ВО РЕСЕН

НОВИОТ ПОКРИВ E ЛЕК ЗА САРАЈОТ НА НИЈАЗИ-БЕГ ВО РЕСЕН

Се реставрира покривот од Сарајот на Нијази-бег, кој во јавноста е познат и како ресенски Версај. До пред некоја недела, покровјето од дворецот налику ...
ГОЛЕМ ДЕЛ ОД ГОДИНАШНИОТ РОД ВО ПРЕСПА ЌЕ ЗАВРШИ КАКО ИНДУСТРИСКО ЈАБОЛКО ПОРАДИ ШТЕТИТЕ ОД ГРАДОТ

ГОЛЕМ ДЕЛ ОД ГОДИНАШНИОТ РОД ВО ПРЕСПА ЌЕ ЗАВРШИ КАКО ИНДУСТРИСКО ЈАБОЛКО ПОРАДИ ШТЕТИТЕ ОД ГРАДОТ

Голем процент од годинешниот јаболков род во Преспа ќе биде предаден за индустриско јаболко како последица на штетите од врнежите град, кои во текот н ...
24-ГОДИШНИОТ РЕСЕНЧАНЕЦ КОЈ ПОЧИНА ОД КОВИД-19 ИЗЛЕГОЛ ОД БОЛНИЦА НА СВОЈА ОДГОВОРНОСТ, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

24-ГОДИШНИОТ РЕСЕНЧАНЕЦ КОЈ ПОЧИНА ОД КОВИД-19 ИЗЛЕГОЛ ОД БОЛНИЦА НА СВОЈА ОДГОВОРНОСТ, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

24-годишното момче од Ресен  кое почина од ковид-19, си заминало од болница на своја одговорност иако не било во добра состојба, велат од Министерство ...
36 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 МЕЃУ КОИ И 24-ГОДИШНИК ОД РЕСЕН, УШТЕ 1.037 БОЛНИ ОД 6.654 ТЕСТОВИ

36 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 МЕЃУ КОИ И 24-ГОДИШНИК ОД РЕСЕН, УШТЕ 1.037 БОЛНИ ОД 6.654 ТЕСТОВИ

Во изминатите 24 часа починаа 36 лица од компликации на ковид-19 меѓу кои и 24-годишник од Ресен. Починати се 11 лица од Скопје ( 76г, 70г, 69г, 67г, ...
ЗА ДВА ДЕНА ФАТЕНИ ДВАЈЦА ПОДМЕТНУВАЧИ НА ПОЖАР, ЕДНИОТ ВО ПРИЛЕПСКО, ДРУГИОТ ВО РЕСЕНСКО

ЗА ДВА ДЕНА ФАТЕНИ ДВАЈЦА ПОДМЕТНУВАЧИ НА ПОЖАР, ЕДНИОТ ВО ПРИЛЕПСКО, ДРУГИОТ ВО РЕСЕНСКО

Утрово околу 6.15 часот во месноста Дабница, Прилепско, приведен е М. Е. (34) од Прилеп, поради сомнение дека подметнал пожар, соопшти СВР Битола. Пож ...
1 2 3 6 10 / 57 НАПИСИ