Таг: авиокомпанија

1 2 10 / 13 НАПИСИ
РУСКИ ПРЕВОЗНИЦИ НАЈАВУВААТ ЛЕТОВИ ОД МОСКВА ЗА СКОПЈЕ

РУСКИ ПРЕВОЗНИЦИ НАЈАВУВААТ ЛЕТОВИ ОД МОСКВА ЗА СКОПЈЕ

Руски превозници најавиле дека се заинтересирани за летање од Москва за Скопје, потврдија за САКАМДАКАЖАМ.МК од Агенцијата за цивилно воздухопловство. ...
ЈАПОНСКА АВИОКОМПАНИЈА НУДИ ОБРОЦИ ВО ПАРКИРАН АВИОН ОД 540 ДОЛАРИ

ЈАПОНСКА АВИОКОМПАНИЈА НУДИ ОБРОЦИ ВО ПАРКИРАН АВИОН ОД 540 ДОЛАРИ

Најголемиот јапонски авиопревозник почна да нуди оброци од прва класа во паркиран авион, што чинат 540 долари. „Ол Нипон ервејс“ почна да ја нуди оваа ...
„АДРИЈА ЕРВЕЈС“ БАНКРОТИРАШЕ, НА ПОСЛЕДНИОТ ЛЕТ ГИ ВРАТИ СЛОВЕНЕЧКИТЕ ОДБОЈКАРИ ОД ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

„АДРИЈА ЕРВЕЈС“ БАНКРОТИРАШЕ, НА ПОСЛЕДНИОТ ЛЕТ ГИ ВРАТИ СЛОВЕНЕЧКИТЕ ОДБОЈКАРИ ОД ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

Словенечкиот авиопревозник „Адрија ервејс“ денеска и официјално прогласи банкрот поради финансиски проблеми и ги откажа сите летови. „Менаџментот ј ...
„АДРИЈА ЕРВЕЈС“ ГИ ОТКАЖА СИТЕ ЛЕТОВИ ДЕНЕСКА И УТРЕ

„АДРИЈА ЕРВЕЈС“ ГИ ОТКАЖА СИТЕ ЛЕТОВИ ДЕНЕСКА И УТРЕ

Словенечката авиокомпанија „Адрија Ервејс“ привремено ги прекинува летовите. Како што соопшти компанијата, сите летови во вторник и среда се откажани ...
„АДРИЈА ЕРВЕЈС“ ЌЕ ПРОПАДНЕ ДО ЗИМА АКО НЕ ПРОНАЈДЕ СТРАТЕШКИ ПАРТНЕР

„АДРИЈА ЕРВЕЈС“ ЌЕ ПРОПАДНЕ ДО ЗИМА АКО НЕ ПРОНАЈДЕ СТРАТЕШКИ ПАРТНЕР

„Адрија ервејс“, поранешниот национален авиопревозник на Словенија, се соочува со колапс само три години откако беше приватизирана, кога доби германск ...
5 МИЛИОНИ ЕВРА СУБВЕНЦИИ ЗА „ВИЗЕР“ ДО 2022, ЌЕ ОТВОРИ ОСУМ НОВИ ЛИНИИ ГОДИНАВА

5 МИЛИОНИ ЕВРА СУБВЕНЦИИ ЗА „ВИЗЕР“ ДО 2022, ЌЕ ОТВОРИ ОСУМ НОВИ ЛИНИИ ГОДИНАВА

Унгарската авиокомпанија „Визер“ годинава ќе воведе по четири нови линии од аеродромите во Скопје и Охрид. Ова го најави Џорџ Михалопулос, комерцијале ...
ВЛАДАТА РАСПИША НОВ ПОВИК И ВОВЕДЕ НОВИ КРИТЕРИУМИ ЗА СУБВЕНЦИОНИРАЊЕ АВИОКОМПАНИИ

ВЛАДАТА РАСПИША НОВ ПОВИК И ВОВЕДЕ НОВИ КРИТЕРИУМИ ЗА СУБВЕНЦИОНИРАЊЕ АВИОКОМПАНИИ

Владата на денешната седница почна нова постапка за доделување финансиска поддршка на домашни и странски авиокомпании, откако пред повеќе од две недел ...
ОД СКОПЈЕ ЗА ЛОНДОН СЕ ЛЕТАЛО СО АВИОН УШТЕ ПРЕД 90 ГОДИНИ

ОД СКОПЈЕ ЗА ЛОНДОН СЕ ЛЕТАЛО СО АВИОН УШТЕ ПРЕД 90 ГОДИНИ

На 28 мај 1928, точно пред деведесет години,  на скопскиот аеродром на просторот на некогашна Јурија, сегашна населба Аеродром, слета првиот авион на ...
НИКИ ЛАУДА ПОВТОРНО ЈА КУПИ СВОЈАТА БАНКРОТИРАНА АВИОКОМПАНИЈА „ФЛАЈ НИКИ“, ГИ ПОБЕДИ БРИТИШ ЕРВЕЈС И ИБЕРИЈА

НИКИ ЛАУДА ПОВТОРНО ЈА КУПИ СВОЈАТА БАНКРОТИРАНА АВИОКОМПАНИЈА „ФЛАЈ НИКИ“, ГИ ПОБЕДИ БРИТИШ ЕРВЕЈС И ИБЕРИЈА

Легендата на Формула 1 Ники Лауда повторно го купи банкротираниот австриски авиопревозник „Флај Ники“, што го основа пред 15 години, за потоа да ги пр ...
„ЛУФТХАНЗА“ ГО ПРЕЗЕМА „ЕР БЕРЛИН“ ЗА 1,5 МИЛИЈАРДИ ЕВРА

„ЛУФТХАНЗА“ ГО ПРЕЗЕМА „ЕР БЕРЛИН“ ЗА 1,5 МИЛИЈАРДИ ЕВРА

Германскиот авиопревозник „Луфтханза“ ќе купи голем дел од акциите на банкротираниот ривал „Ер Берлин“, соопшти извршниот директор на компанијата Карс ...
1 2 10 / 13 НАПИСИ