Таг: авионски летови

1 2 10 / 11 НАПИСИ
ЕРАТА НА ЛЕТОВИТЕ ОД 10 ЕВРА Е ГОТОВА, ВЕЛИ ШЕФОТ НА „РАЈАНЕР“

ЕРАТА НА ЛЕТОВИТЕ ОД 10 ЕВРА Е ГОТОВА, ВЕЛИ ШЕФОТ НА „РАЈАНЕР“

„Рајанер“ веќе нема да нуди летови по најниските цени како резултат на поскапувањето на горивото, изјави извршниот шеф на ирската нискобуџетна авиоком ...
ОМИКРОН И НАТАМУ ПРАВИ ХАОС ВО АВИОНСКИОТ СООБРАЌАЈ, ОД ПЕТОКОТ ОТКАЖАНИ 8.000 ЛЕТОВИ

ОМИКРОН И НАТАМУ ПРАВИ ХАОС ВО АВИОНСКИОТ СООБРАЌАЈ, ОД ПЕТОКОТ ОТКАЖАНИ 8.000 ЛЕТОВИ

Хаосот во светскиот авионски сообраќај поврзан со ковид пандемијата продолжи и денеска, ставајќи во очај илјадници луѓе за време на празниците. Денеск ...
ШЕФОВИТЕ НА „БОИНГ“ И „ЕРБАС“ ПРЕДУПРЕДИЈА ДЕКА 5Г МРЕЖАТА Е НЕБЕЗБЕДНА ЗА АВИОНИТЕ

ШЕФОВИТЕ НА „БОИНГ“ И „ЕРБАС“ ПРЕДУПРЕДИЈА ДЕКА 5Г МРЕЖАТА Е НЕБЕЗБЕДНА ЗА АВИОНИТЕ

Шефовите на двата најголеми производитела на авиони ја повикаа американската влада да ги одложи плановите за воведување на новата 5Г мобилна услуга. И ...
И ЕУ ГИ ЗАПИРА АВИОНСКИТЕ ВРСКИ СО ЈУГОТ НА АФРИКА ПОРАДИ НОВИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ

И ЕУ ГИ ЗАПИРА АВИОНСКИТЕ ВРСКИ СО ЈУГОТ НА АФРИКА ПОРАДИ НОВИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ

По Велика Британија и Израел, и Европската Унија објави дека планира да го суспендира авионскиот сообраќај со југот на Африка поради појавата на новио ...
КАТАР ГИ УКИНА ЛЕТОВИТЕ ЗА СКОПЈЕ НА НЕОДРЕДЕНО ВРЕМЕ, А ДУБАИ ДО 1 НОЕМВРИ

КАТАР ГИ УКИНА ЛЕТОВИТЕ ЗА СКОПЈЕ НА НЕОДРЕДЕНО ВРЕМЕ, А ДУБАИ ДО 1 НОЕМВРИ

„Флај Дубаи“ и „Катар ервејс“ го одложија враќањето на редовните линии до Скопје најмалку до крајот на годинава. „Катар ервејс“ веќе некое време го о ...
БРИТАНИЈА ВО СЀ ПОГОЛЕМА ИЗОЛАЦИЈА ПОРАДИ МУТИРАНИОТ КОРОНАВИРУС, И НЕЕВРОПСКИ ЗЕМЈИ ГИ ЗАБРАНУВААТ ЛЕТОВИТЕ

БРИТАНИЈА ВО СЀ ПОГОЛЕМА ИЗОЛАЦИЈА ПОРАДИ МУТИРАНИОТ КОРОНАВИРУС, И НЕЕВРОПСКИ ЗЕМЈИ ГИ ЗАБРАНУВААТ ЛЕТОВИТЕ

И држави надвор од Европа почнаа да воведуваат забрани за авионски летови од Велика Британија, откако таму беше откриена мутација на коронавирусот, за ...
„ВИЗЕР“ ПРИВРЕМЕНО ЌЕ УКИНЕ СЕДУМ АВИОНСКИ ЛИНИИ ОД СКОПЈЕ

„ВИЗЕР“ ПРИВРЕМЕНО ЌЕ УКИНЕ СЕДУМ АВИОНСКИ ЛИНИИ ОД СКОПЈЕ

„Визер“ дополнително ќе ги намали своите услуги во Скопје оваа зима и привремено ќе укине седум линии, објави специјализираниот портал ЕксЈуавиејшн. А ...
АВСТРИЈА ГИ ЗАБРАНИ АВИОНСКИТЕ ЛЕТОВИ ОД МАКЕДОНИЈА ПОРАДИ ШИРЕЊЕТО НА КОРОНАВИРУСОТ

АВСТРИЈА ГИ ЗАБРАНИ АВИОНСКИТЕ ЛЕТОВИ ОД МАКЕДОНИЈА ПОРАДИ ШИРЕЊЕТО НА КОРОНАВИРУСОТ

Австрија ги забрани авионските летови од Македонија, проширувајќи ја веќе постоечката листа со нови десет држави. Како што објави тамошното министе ...
САД ГИ ЗАБРАНУВААТ СИТЕ ПАТНИЧКИ ЛЕТОВИ ОД КИНА

САД ГИ ЗАБРАНУВААТ СИТЕ ПАТНИЧКИ ЛЕТОВИ ОД КИНА

САД ќе ги забранат сите патнички летови од Кина од 16 јуни, што е последниот знак на тензии помеѓу двете земји. Министерството за транспорт појасни ...
ТРАМП ГИ ЗАБРАНИ СИТЕ ЛЕТОВИ ОД ЕВРОПСКАТА УНИЈА КОН САД

ТРАМП ГИ ЗАБРАНИ СИТЕ ЛЕТОВИ ОД ЕВРОПСКАТА УНИЈА КОН САД

Американскиот претседател Доналд Трамп ги забрани патувањата од Европа во САД во обид да го спречи натамошното ширење на коронавирусот, кој вчера беше ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ