Таг: азилант

НОРМАЛНО Е ДА СЕ СРЕЌАВАМЕ СО ГРУЕВСКИ, ВЕЛАТ ОД УНГАРСКОТО МНР

НОРМАЛНО Е ДА СЕ СРЕЌАВАМЕ СО ГРУЕВСКИ, ВЕЛАТ ОД УНГАРСКОТО МНР

Унгарското Министерство за надворешни работи потврди дека нивни функционер имал средба со азилантот Никола Груевски во стан во Будимпешта, откако унга ...
ГРУЕВСКИ СЕ ЈАВИ ПАК ПРЕКУ СИТЕЛ, ПОВИКА ВЛАСТА ДА ОТКРИЕ КАКО ИЗБЕГАЛ

ГРУЕВСКИ СЕ ЈАВИ ПАК ПРЕКУ СИТЕЛ, ПОВИКА ВЛАСТА ДА ОТКРИЕ КАКО ИЗБЕГАЛ

Многу лесно од Македонија заминав за Албанија, се пријавив во Унгарската амбасада во Тирана, каде што побарав политички азил и оттаму дојдов во Унгари ...
ВО СОБРАНИЕТО ПРЕДЛОЖЕНИ ЗАКОНСКИ ИЗМЕНИ ЗА ДА МУ СЕ ЗАПРЕ ПЛАТАТА НА ГРУЕВСКИ

ВО СОБРАНИЕТО ПРЕДЛОЖЕНИ ЗАКОНСКИ ИЗМЕНИ ЗА ДА МУ СЕ ЗАПРЕ ПЛАТАТА НА ГРУЕВСКИ

Група пратеници од власта предлагаат измени на Законот на пратеници со кои се прецизира, односно се додава член, во кој е дефинирано во кој случај еде ...
АЗИЛАНТСКА ПЛАТА

АЗИЛАНТСКА ПЛАТА

1 Министерството за внатрешни работи е вклучено во предистражната постапка за снимањето на разговорите на службената телефонска централа во Јавното об ...
СКОПЈАНЕЦ СЕ САМОЗАПАЛИЛ ВО ИСЛАНД ОТИ САКАЛЕ ДА ГО ВРАТАТ ВО МАКЕДОНИЈА

СКОПЈАНЕЦ СЕ САМОЗАПАЛИЛ ВО ИСЛАНД ОТИ САКАЛЕ ДА ГО ВРАТАТ ВО МАКЕДОНИЈА

Македонски државјанин на возраст околу 30 години се обидел да се самоубие вчера во бегалски камп во Рејкјавик, Исланд, јави „Албеу“. 30-годишниот А ...
ПО НАПАДИТЕ ВО БАВАРИЈА ЗА ОБЕЗБЕДУВАЊЕ НА ОКТОБЕРФЕСТ ВО МИНХЕН ЌЕ СЕ ИНВЕСТИРААТ ДВА МИЛИОНИ ЕВРА

ПО НАПАДИТЕ ВО БАВАРИЈА ЗА ОБЕЗБЕДУВАЊЕ НА ОКТОБЕРФЕСТ ВО МИНХЕН ЌЕ СЕ ИНВЕСТИРААТ ДВА МИЛИОНИ ЕВРА

СПЕЦИЈАЛНО ОД МИНХЕН ЗА САКАМДАКАЖАМ.МК: ДАНИЕЛА СТОЈАНОВИЌ – КАРГОВ Министерството за внатрешни работи на Баварија формираше 30-члена посебна коми ...
6 / 6 НАПИСИ