Таг: Баерн

ХАНСИ ФЛИК ЌЕ ГО ВОДИ БАЕРН ДО КРАЈОТ НА СЕЗОНАТА

ХАНСИ ФЛИК ЌЕ ГО ВОДИ БАЕРН ДО КРАЈОТ НА СЕЗОНАТА

Ханси Флик ќе остане тренер на Баерн до крајот на сезоната, објави клубот. Тој беше унапреден од помошен во привремен тренер откако Нико Ковач доби ...
БАЕРН ГО ИЗБРКА ТРЕНЕРОТ КОВАЧ ПО НАЈТЕШКИОТ ПОРАЗ ВО ПОСЛЕДНИТЕ 10 ГОДИНИ

БАЕРН ГО ИЗБРКА ТРЕНЕРОТ КОВАЧ ПО НАЈТЕШКИОТ ПОРАЗ ВО ПОСЛЕДНИТЕ 10 ГОДИНИ

Баерн Минхен го избрка тренерот Нико Ковач по катастрофалниот пораз од Ајнтрахт од 1:5 викендов, најтежок за клубот во Бундеслигата во последните десе ...
БАРСЕЛОНА СЕ ОСЛОБОДИ ОД КУТИЊО И ГО ПРАТИ НА ЗАЕМ ВО БАЕРН

БАРСЕЛОНА СЕ ОСЛОБОДИ ОД КУТИЊО И ГО ПРАТИ НА ЗАЕМ ВО БАЕРН

Најскапиот фудбалер во историјата на Барселона Филипе Кутињо ќе ја продолжи кариерата во Баерн како отстапен играч. Каталонскиот клуб соопшти дека ...
ДОАЃАЊЕТО НА ГОРЕЦКА ЌЕ ПРЕДИЗВИКА ЗАМИНУВАЊЕ НА ДВЕ ЅВЕЗДИ НА БАЕРН

ДОАЃАЊЕТО НА ГОРЕЦКА ЌЕ ПРЕДИЗВИКА ЗАМИНУВАЊЕ НА ДВЕ ЅВЕЗДИ НА БАЕРН

Леон Горецка ќе му се приклучи на Баерн Минхен на крајот од сезоната, кога ќе му истече договорот со Шалке, но тоа нема да биде добар вест за еден од ...
4 / 4 НАПИСИ