Таг: Бахмут

1 2 3 4 10 / 36 НАПИСИ
БОРЦИТЕ НА „ВАГНЕР“ СЕ ВРАТИЈА НА ФРОНТОТ ВО УКРАИНА, ВЕЛИ УКРАИНСКАТА ВОЈСКА

БОРЦИТЕ НА „ВАГНЕР“ СЕ ВРАТИЈА НА ФРОНТОТ ВО УКРАИНА, ВЕЛИ УКРАИНСКАТА ВОЈСКА

Борците кои претходно се бореа во Украина како припадници на паравоената група „Вагнер“ се вратија на фронтот во источниот дел на земјата, велат од ук ...
УКРАИНСКИТЕ СИЛИ ОСЛОБОДИЈА ВТОРО СЕЛО КАЈ БАХМУТ ЗА ТРИ ДЕНА, ОБЈАВИ ЗЕЛЕНСКИ

УКРАИНСКИТЕ СИЛИ ОСЛОБОДИЈА ВТОРО СЕЛО КАЈ БАХМУТ ЗА ТРИ ДЕНА, ОБЈАВИ ЗЕЛЕНСКИ

Володимир Зеленски објави дека украинските сили го ослободиле стратешки важното село Клишчивка близу Бахмут, што би бил нивни втор значаен успех за тр ...
УКРАИНА ВЕЛИ ДЕКА НЕЈЗИНИТЕ СИЛИ НАПРЕДУВААТ НА ИСТОЧНИОТ ФРОНТ

УКРАИНА ВЕЛИ ДЕКА НЕЈЗИНИТЕ СИЛИ НАПРЕДУВААТ НА ИСТОЧНИОТ ФРОНТ

Украинските сили напредуваат околу Бахмут, изјави заменик-министерката за одбрана Хана Маљар, ден откако Киев потврди дека започнал со офанзивни опера ...
РУСИЈА ПРОГЛАСИ ПОБЕДА ВО БАХМУТ, ЗЕЛЕНСКИ ВЕЛИ ГРАДОТ Е ЦЕЛОСНО УНИШТЕН

РУСИЈА ПРОГЛАСИ ПОБЕДА ВО БАХМУТ, ЗЕЛЕНСКИ ВЕЛИ ГРАДОТ Е ЦЕЛОСНО УНИШТЕН

Руската приватна армија Вагнер тврди дека го освоила украинскиот град Бахмут. Во видео објавено на Телеграм, основачот на Вагнер Евгени Пригожин, опкр ...
РУСИТЕ СЕ ВО ПОВЛЕКУВАЊЕ КАЈ БАХМУТ, ВЕЛАТ УКРАИНА И „ВАГНЕР“

РУСИТЕ СЕ ВО ПОВЛЕКУВАЊЕ КАЈ БАХМУТ, ВЕЛАТ УКРАИНА И „ВАГНЕР“

Украинската војска и платеничката група „Вагнер“ известија за дополнителни повлекувања на руските сили кај Бахмут, додека Украина го бележи најголемот ...
УКРАИНА ГИ СЛАВИ ПРВИТЕ УСПЕСИ НА ФРОНТОТ ОД НОЕМВРИ, КРЕМЉ ТВРДИ ДЕКА ЗАПАДНОТО ОРУЖЈЕ НЕМА ДА ГО ПРОМЕНИ ТЕКОТ НА ВОЈНАТА

УКРАИНА ГИ СЛАВИ ПРВИТЕ УСПЕСИ НА ФРОНТОТ ОД НОЕМВРИ, КРЕМЉ ТВРДИ ДЕКА ЗАПАДНОТО ОРУЖЈЕ НЕМА ДА ГО ПРОМЕНИ ТЕКОТ НА ВОЈНАТА

Украина ги слави првите значајни успеси на бојното поле во последните шест месеци, додека претседателот Зеленски успеа да добие уште оружје од западни ...
РУСКИ ПРАТЕНИК РАНЕТ ВО ЕКСПЛОЗИИ ВО ЛУГАНСК, РУСКАТА ВОЈСКА ПРИЗНА ДЕКА СЕ ПОВЛЕКЛА ВО БАХМУТ

РУСКИ ПРАТЕНИК РАНЕТ ВО ЕКСПЛОЗИИ ВО ЛУГАНСК, РУСКАТА ВОЈСКА ПРИЗНА ДЕКА СЕ ПОВЛЕКЛА ВО БАХМУТ

Две експлозии се регистрирани во окупираниот град Луганск оддалечен околу 90 километри од фронтот, само ден откако Велика Британија објави дека ѝ дала ...
РУСКИ БЛОГЕРИ ТВРДАТ ДЕКА УКРАИНСКИТЕ СИЛИ НАПРЕДУВААТ НА ФРОНТОТ, МОСКВА ДЕМАНТИРА

РУСКИ БЛОГЕРИ ТВРДАТ ДЕКА УКРАИНСКИТЕ СИЛИ НАПРЕДУВААТ НА ФРОНТОТ, МОСКВА ДЕМАНТИРА

Москва ги демантираше пишувањата на руските блогери и изјавите на шефот на „Вагнер“, Евгени Пригожин, дека украинските сили оствариле напредок на фрон ...
РУСКАТА ОПЕРАЦИЈА ВО УКРАИНА СЕ ОДВИВА ТЕШКО ЗАШТО РУСИЈА НЕ ВОДИ ВОЈНА И НЕ УНИШТУВА ГРАДОВИ, ВЕЛИ КРЕМЉ

РУСКАТА ОПЕРАЦИЈА ВО УКРАИНА СЕ ОДВИВА ТЕШКО ЗАШТО РУСИЈА НЕ ВОДИ ВОЈНА И НЕ УНИШТУВА ГРАДОВИ, ВЕЛИ КРЕМЉ

Украинската војска најави можен пресврт во борбите за Бахмут откако објави дека руските сили во некои делови се повлекле и за два километра како резул ...
УКРАИНСКА ВОЕНА ЕДИНИЦА ГИ ПОТВРДИ ИЗЈАВИТЕ НА ПРИГОЖИН ДЕКА РУСКА БРИГАДА ИЗБЕГАЛА ОД ПЕРИФЕРИЈАТА НА БАХМУТ

УКРАИНСКА ВОЕНА ЕДИНИЦА ГИ ПОТВРДИ ИЗЈАВИТЕ НА ПРИГОЖИН ДЕКА РУСКА БРИГАДА ИЗБЕГАЛА ОД ПЕРИФЕРИЈАТА НА БАХМУТ

Украинска воена единица објави дека истерала руска бригада од територија на Бахмут, потврдувајќи ги изјавите на шефот на „Вагнер“, Евгени Пригожин, де ...
1 2 3 4 10 / 36 НАПИСИ