Таг: бандера

ИЗЛЕТАЛ ОД ПАТОТ И СОБОРИЛ ТРИ БАНДЕРИ И СООБРАЌАЕН ЗНАК, ОСТАВАЈЌИ ДЕЛ ОД ТЕТОВО БЕЗ СТРУЈА И ИНТЕРНЕТ

ИЗЛЕТАЛ ОД ПАТОТ И СОБОРИЛ ТРИ БАНДЕРИ И СООБРАЌАЕН ЗНАК, ОСТАВАЈЌИ ДЕЛ ОД ТЕТОВО БЕЗ СТРУЈА И ИНТЕРНЕТ

Жител на гостиварското село Чегране вчера излетал од патот со своето возило и искршил сообраќајни знаци и бандери во Тетово. И покрај тоа што возел со ...
ПОЧИНА РАБОТНИК НА ЕВН ПРИ ПАД ОД БАНДЕРА

ПОЧИНА РАБОТНИК НА ЕВН ПРИ ПАД ОД БАНДЕРА

При пад од бандера утрово почина 43 годишен работник на ЕВН од тетовското село Милетино. Тој, заедно со неговиот колега, во близина на тетовско Џепчиш ...
2 / 2 НАПИСИ