Таг: Бањска

ВУЧИЌ ГО ОБВИНИ КУРТИ ЗА ПРЕСТРЕЛКАТА ВО СЕВЕРНО КОСОВО, КАЖА ДЕКА СЕ УБИЕНИ ТРОЈЦА СРБИ

ВУЧИЌ ГО ОБВИНИ КУРТИ ЗА ПРЕСТРЕЛКАТА ВО СЕВЕРНО КОСОВО, КАЖА ДЕКА СЕ УБИЕНИ ТРОЈЦА СРБИ

Српскиот претседател Александар Вучиќ рече дека во Бањска во северно Косово убиени се тројца косовски Срби, од кои двајца од снајперски оган од голема ...
СЕДУМ МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ, МЕЃУ КОИ И ДЕТЕ, СЕ ВО ХОТЕЛ БЛИЗУ МАНАСТИРОТ ВО КОЈ СЕ НАПАЃАЧИТЕ НА КОСОВСКАТА ПОЛИЦИЈА, ВЕЛИ МНР

СЕДУМ МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ, МЕЃУ КОИ И ДЕТЕ, СЕ ВО ХОТЕЛ БЛИЗУ МАНАСТИРОТ ВО КОЈ СЕ НАПАЃАЧИТЕ НА КОСОВСКАТА ПОЛИЦИЈА, ВЕЛИ МНР

Седум македонски државјани, од кои едно дете, се сместени во хотел во непосредна близина на манастирот во селото Бањска на северот на Косово, каде ден ...
ТРОЈЦА НАПАЃАЧИ ЗАГИНАА ВО ПРЕСТРЕЛКА СО КОСОВСКАТА ПОЛИЦИЈА, ЗАБАРИКАДИРАНИ СЕ ВО МАНАСТИР

ТРОЈЦА НАПАЃАЧИ ЗАГИНАА ВО ПРЕСТРЕЛКА СО КОСОВСКАТА ПОЛИЦИЈА, ЗАБАРИКАДИРАНИ СЕ ВО МАНАСТИР

Вооружени напаѓачи со оклопни возила упаднаа во село во регионот на Косово со етничко српско мнозинство, се борат со полицијата и се забарикадираа во ...
3 / 3 НАПИСИ