Таг: Барселона

1 2 3 6 10 / 52 НАПИСИ
СЕРХИО АГУЕРО ОБЈАВИ КРАЈ НА КАРИЕРАТА ПОРАДИ СРЦЕВИ ПРОБЛЕМИ

СЕРХИО АГУЕРО ОБЈАВИ КРАЈ НА КАРИЕРАТА ПОРАДИ СРЦЕВИ ПРОБЛЕМИ

Серхио Агуеро изјави дека е горд на својата кариера откако морал да ја прифати тешката реалност да се повлече од фудбалот поради здравствени проблеми. ...
АГУЕРО МОРА ДА ЈА ЗАВРШИ КАРИЕРАТА ПОРАДИ СРЦЕВИ ПРОБЛЕМИ

АГУЕРО МОРА ДА ЈА ЗАВРШИ КАРИЕРАТА ПОРАДИ СРЦЕВИ ПРОБЛЕМИ

Напаѓачот на Барселона, Серхио Агуеро, ќе мора да ја заврши кариерата поради проблеми со срцето, објавија најпознатите фудбалски новинари Фабрицио Ром ...
ЧАВИ СЕ ВРАЌА ВО БАРСЕЛОНА КАКО ТРЕНЕР

ЧАВИ СЕ ВРАЌА ВО БАРСЕЛОНА КАКО ТРЕНЕР

Една од легендите на клубот Чави Ернандес ќе биде нов тренер на Барселона, откако катарски Ал Сад објави дека му дозволил да замине. Чави му се придру ...
СЕРХИО АГУЕРО СРЕДЕ НАТПРЕВАР ПРЕФРЛЕН ВО БОЛНИЦА НА ИСПИТУВАЊА НА СРЦЕТО

СЕРХИО АГУЕРО СРЕДЕ НАТПРЕВАР ПРЕФРЛЕН ВО БОЛНИЦА НА ИСПИТУВАЊА НА СРЦЕТО

Напаѓачот на Барселона, Серхио Агуеро, заврши во болница заради тестирања откако, како што соопшти клубот, почувствувал непријатност во градите за вре ...
БАРСЕЛОНА МУ ДАДЕ ОТКАЗ НА КУМАН СО ОТШТЕТА ОД 12 МИЛИОНИ ЕВРА

БАРСЕЛОНА МУ ДАДЕ ОТКАЗ НА КУМАН СО ОТШТЕТА ОД 12 МИЛИОНИ ЕВРА

Барселона ноќеска го отпушти тренерот Роналд Куман по 14 месеци на функцијата, само неколку часа по поразот од Рајо Валекано со 1:0. Ова следува откак ...
МИ СЕ СМРЗНА КРВТА КОГА МИ КАЖАА ДЕКА МОРА ДА СИ ОДАМ ОД БАРСЕЛОНА, РЕЧЕ МЕСИ НИЗ СОЛЗИ

МИ СЕ СМРЗНА КРВТА КОГА МИ КАЖАА ДЕКА МОРА ДА СИ ОДАМ ОД БАРСЕЛОНА, РЕЧЕ МЕСИ НИЗ СОЛЗИ

Лео Меси изјави дека трансферот во Пари Сен-Жермен (ПСЖ) е можност, потврдувајќи го своето заминување од Барселона на емотивната прес-конференција на ...
МЕСИ СИ ОДИ ОД БАРСЕЛОНА

МЕСИ СИ ОДИ ОД БАРСЕЛОНА

Лео Меси нема да остане во Барселона поради финансиски и структурални пречки, објави клубот. Аргентинецот стана слободен играч на 1 јуни откако му ист ...
МЕСИ ПОТВРДИ ДЕКА ЌЕ ОСТАНЕ ВО БАРСЕЛОНА УШТЕ ЕДНА СЕЗОНА

МЕСИ ПОТВРДИ ДЕКА ЌЕ ОСТАНЕ ВО БАРСЕЛОНА УШТЕ ЕДНА СЕЗОНА

Лео Меси објави дека ќе остане во Барселона и наредната сезона, десет дена откако испрати писмено барање да му се дозволи да си замине како слободен и ...
МЕСИ МОЖЕ ДА ЗАМИНЕ ОД БАРСЕЛОНА САМО АКО СЕ ПЛАТАТ 700 МИЛИОНИ ЕВРА, ПРЕСУДИ ШПАНСКАТА ЛИГА

МЕСИ МОЖЕ ДА ЗАМИНЕ ОД БАРСЕЛОНА САМО АКО СЕ ПЛАТАТ 700 МИЛИОНИ ЕВРА, ПРЕСУДИ ШПАНСКАТА ЛИГА

Откупната клаузула од 700 милиони евра во договорот на Лео Меси со Барселона и натаму е валидна, пресуди Ла Лига. Меси во вторникот побара од клубо ...
МЕСИ И ОФИЦИЈАЛНО ПОБАРАЛ ДА СИ ЗАМИНЕ ОД БАРСЕЛОНА

МЕСИ И ОФИЦИЈАЛНО ПОБАРАЛ ДА СИ ЗАМИНЕ ОД БАРСЕЛОНА

Лео Меси и официјално побарал од Барселона да го напушти клубот ова лето. Само неколку дена по понижувачкиот пораз од Баерн од 2:8 во Лигата на шам ...
1 2 3 6 10 / 52 НАПИСИ