Таг: Барселона

1 2 3 4 30 / 39 НАПИСИ
СРАМОТА Е ШТО БАРСЕЛОНА ИГРАШЕ ЗАД ЗАТВОРЕНИ ВРАТИ, ВЕЛИ ПЕП ГВАРДИОЛА

СРАМОТА Е ШТО БАРСЕЛОНА ИГРАШЕ ЗАД ЗАТВОРЕНИ ВРАТИ, ВЕЛИ ПЕП ГВАРДИОЛА

Пеп Гвардиола, уште еден горд Каталонец, ја критизираше одлуката на раководството на Барселона да го одигра натпреварот со Лас Палмас во неделата, дод ...
САМО НАПРАВИЈА КАТАЛОНИЈА УШТЕ ПОВЕЌЕ ДА СЕ ОДДАЛЕЧИ ОД ШПАНИЈА, КАЖА НИЗ СОЛЗИ ПИКЕ

САМО НАПРАВИЈА КАТАЛОНИЈА УШТЕ ПОВЕЌЕ ДА СЕ ОДДАЛЕЧИ ОД ШПАНИЈА, КАЖА НИЗ СОЛЗИ ПИКЕ

Фудбалерот на Барселона Жерард Пике заплака поради сликите од полициска бруталност против граѓаните кои се обидуваа да гласаат на денешниот референдум ...
БАРСЕЛОНА И ЛАС ПАЛМАС ЌЕ ИГРААТ БЕЗ ПУБЛИКА

БАРСЕЛОНА И ЛАС ПАЛМАС ЌЕ ИГРААТ БЕЗ ПУБЛИКА

Барселона, сепак, ќе излезе на терен за да го игра натпреварот со Лас Палмас, но без присуство на публика. Тоа е најновата одлука на раководството на ...
ОДЛОЖЕН НАТПРЕВАРОТ НА БАРСЕЛОНА СО ЛАС ПАЛМАС, КАТАЛОНСКИОТ КЛУБ НЕ ГАРАНТИРА БЕЗБЕДНОСТ

ОДЛОЖЕН НАТПРЕВАРОТ НА БАРСЕЛОНА СО ЛАС ПАЛМАС, КАТАЛОНСКИОТ КЛУБ НЕ ГАРАНТИРА БЕЗБЕДНОСТ

Фудбалскиот натпревар на Барселона со Лас Палмас што требаше да се одигра попладнево на стадионот „Камп Ноу“ е одложен. Управата на каталонскиот клуб ...
ОВА Е СРАМНО, КАЖА ПИКЕ ОТКАКО ГЛАСАШЕ НА РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА НЕЗАВИСНОСТ

ОВА Е СРАМНО, КАЖА ПИКЕ ОТКАКО ГЛАСАШЕ НА РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА НЕЗАВИСНОСТ

Капитенот на Барселона, Жерард Пике утрово гласаше на рефередумот за независност. Пике излезе на едно од гласачките места пред да замине на стадионот ...
ЌЕ ГЛАСАМЕ В НЕДЕЛА, ВЕЛИ ЖЕРАРД ПИКЕ ВО ПРЕСРЕТ НА КАТАЛОНСКИОТ РЕФЕРЕНДУМ

ЌЕ ГЛАСАМЕ В НЕДЕЛА, ВЕЛИ ЖЕРАРД ПИКЕ ВО ПРЕСРЕТ НА КАТАЛОНСКИОТ РЕФЕРЕНДУМ

Жерард Пике им порача на своите Каталонци да излезат на гласачките места в недела, и покрај тоа што шпанската влада го прогласи референдумот за нелега ...
БАРСЕЛОНА Е ЗА НЕЗАВИСНА КАТАЛОНИЈА, НО САКА ДА ПРОДОЛЖИ ДА ИГРА ВО ШПАНСКАТА ЛИГА

БАРСЕЛОНА Е ЗА НЕЗАВИСНА КАТАЛОНИЈА, НО САКА ДА ПРОДОЛЖИ ДА ИГРА ВО ШПАНСКАТА ЛИГА

Фудбалскиот клуб Барселона беше сѐ само не неутрален набљудувач по прашањето на независноста на Каталонија во изминатите години. Клубот јасно се став ...
БАРСЕЛОНА ГО КУПИ ДЕМБЕЛЕ И ГО ОСИГУРА НА 400 МИЛИОНИ ЕВРА

БАРСЕЛОНА ГО КУПИ ДЕМБЕЛЕ И ГО ОСИГУРА НА 400 МИЛИОНИ ЕВРА

Усмане Дембеле стана најскапиот играч во историјата на Барселона, откако го доведе од Борусија Дортмунд за 105 милиони евра и со бонуси, оваа сума би ...
БАРСЕЛОНА ГО ТУЖИ НЕЈМАР ЗА 8,5 МИЛИОНИ ЕВРА

БАРСЕЛОНА ГО ТУЖИ НЕЈМАР ЗА 8,5 МИЛИОНИ ЕВРА

Откако го продаде на Пари Сен-Жермен за рекордни 222 милиони евра, Барселона покрена судска тужба против бразилскиот фудбалер Нејмар. Барселона го ту ...
ВО БАРСЕЛОНА ПОВРЕДЕН И МАКЕДОНЕЦ, ШПАНСКАТА ПОЛИЦИЈА УБИ ПЕТМИНА ДА СПРЕЧИ НОВ ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД

ВО БАРСЕЛОНА ПОВРЕДЕН И МАКЕДОНЕЦ, ШПАНСКАТА ПОЛИЦИЈА УБИ ПЕТМИНА ДА СПРЕЧИ НОВ ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД

Шпанската полиција убила петмина осомничени терористи за да спречи уште еден напад со возило во градот Камбрилс, веднаш по сличниот напад во Барселона ...
1 2 3 4 30 / 39 НАПИСИ