Таг: Барселона

1 2 3 4 5 40 / 45 НАПИСИ
ОВА Е СРАМНО, КАЖА ПИКЕ ОТКАКО ГЛАСАШЕ НА РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА НЕЗАВИСНОСТ

ОВА Е СРАМНО, КАЖА ПИКЕ ОТКАКО ГЛАСАШЕ НА РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА НЕЗАВИСНОСТ

Капитенот на Барселона, Жерард Пике утрово гласаше на рефередумот за независност. Пике излезе на едно од гласачките места пред да замине на стадионот ...
ЌЕ ГЛАСАМЕ В НЕДЕЛА, ВЕЛИ ЖЕРАРД ПИКЕ ВО ПРЕСРЕТ НА КАТАЛОНСКИОТ РЕФЕРЕНДУМ

ЌЕ ГЛАСАМЕ В НЕДЕЛА, ВЕЛИ ЖЕРАРД ПИКЕ ВО ПРЕСРЕТ НА КАТАЛОНСКИОТ РЕФЕРЕНДУМ

Жерард Пике им порача на своите Каталонци да излезат на гласачките места в недела, и покрај тоа што шпанската влада го прогласи референдумот за нелега ...
БАРСЕЛОНА Е ЗА НЕЗАВИСНА КАТАЛОНИЈА, НО САКА ДА ПРОДОЛЖИ ДА ИГРА ВО ШПАНСКАТА ЛИГА

БАРСЕЛОНА Е ЗА НЕЗАВИСНА КАТАЛОНИЈА, НО САКА ДА ПРОДОЛЖИ ДА ИГРА ВО ШПАНСКАТА ЛИГА

Фудбалскиот клуб Барселона беше сѐ само не неутрален набљудувач по прашањето на независноста на Каталонија во изминатите години. Клубот јасно се став ...
БАРСЕЛОНА ГО КУПИ ДЕМБЕЛЕ И ГО ОСИГУРА НА 400 МИЛИОНИ ЕВРА

БАРСЕЛОНА ГО КУПИ ДЕМБЕЛЕ И ГО ОСИГУРА НА 400 МИЛИОНИ ЕВРА

Усмане Дембеле стана најскапиот играч во историјата на Барселона, откако го доведе од Борусија Дортмунд за 105 милиони евра и со бонуси, оваа сума би ...
БАРСЕЛОНА ГО ТУЖИ НЕЈМАР ЗА 8,5 МИЛИОНИ ЕВРА

БАРСЕЛОНА ГО ТУЖИ НЕЈМАР ЗА 8,5 МИЛИОНИ ЕВРА

Откако го продаде на Пари Сен-Жермен за рекордни 222 милиони евра, Барселона покрена судска тужба против бразилскиот фудбалер Нејмар. Барселона го ту ...
ВО БАРСЕЛОНА ПОВРЕДЕН И МАКЕДОНЕЦ, ШПАНСКАТА ПОЛИЦИЈА УБИ ПЕТМИНА ДА СПРЕЧИ НОВ ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД

ВО БАРСЕЛОНА ПОВРЕДЕН И МАКЕДОНЕЦ, ШПАНСКАТА ПОЛИЦИЈА УБИ ПЕТМИНА ДА СПРЕЧИ НОВ ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД

Шпанската полиција убила петмина осомничени терористи за да спречи уште еден напад со возило во градот Камбрилс, веднаш по сличниот напад во Барселона ...
12 МРТВИ И 80 ВО БОЛНИЦА ПО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД ВО БАРСЕЛОНА, ИСЛАМСКА ДРЖАВА ЈА ПРЕЗЕДЕ ОДГОВОРНОСТА

12 МРТВИ И 80 ВО БОЛНИЦА ПО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД ВО БАРСЕЛОНА, ИСЛАМСКА ДРЖАВА ЈА ПРЕЗЕДЕ ОДГОВОРНОСТА

Исламската држава ја презеде одговорноста за терористичкиот напад во Барселона. Бело комбе  возеше брзо во пешачка зона во Барселона на историската ...
КОМБЕ УДРИ ВО ПЕШАЦИ ВО ТУРИСТИЧКА ОБЛАСТ ВО БАРСЕЛОНА

КОМБЕ УДРИ ВО ПЕШАЦИ ВО ТУРИСТИЧКА ОБЛАСТ ВО БАРСЕЛОНА

Бело комбе се качи на тротоарот во туристичката област Лас Рамблас во Барселона и удри во толпа луѓе, повредувајќи неколкумина, соопшти локалната поли ...
БАРСЕЛОНА МУ ДОЗВОЛИ НА НЕЈМАР ДА ПРЕМИНЕ ВО ПСЖ ЗА СВЕТСКИ РЕКОРД ОД 222 МИЛИОНИ ЕВРА

БАРСЕЛОНА МУ ДОЗВОЛИ НА НЕЈМАР ДА ПРЕМИНЕ ВО ПСЖ ЗА СВЕТСКИ РЕКОРД ОД 222 МИЛИОНИ ЕВРА

Фудбалерот на Барселона Нејмар доби дозвола да преговара со Пари Сен Жермен за рекорден трансфер од 222 милиони евра. Бразилскиот репрезентативец им к ...
МЕСИ СЕ ОЖЕНИ СО ЉУБОВТА ОД ДЕТСТВОТО АНТОНЕЛА РОКУЦО

МЕСИ СЕ ОЖЕНИ СО ЉУБОВТА ОД ДЕТСТВОТО АНТОНЕЛА РОКУЦО

Суперѕвездата на „Барселона“ и Аргентина Лионел Меси синоќа се ожени со неговата љубов од детството Антонела Рокуцо, во неговиот роден град Росарио. Н ...
1 2 3 4 5 40 / 45 НАПИСИ