Таг: Барселона

1 2 3 4 20 / 37 НАПИСИ
МОЕТО СРЦЕ ЗАСЕКОГАШ ЌЕ ОСТАНЕ НА „КАМП НОУ“, КАЖА ИНИЕСТА НА ПРОСТУВАЊЕТО ОД БАРСЕЛОНА

МОЕТО СРЦЕ ЗАСЕКОГАШ ЌЕ ОСТАНЕ НА „КАМП НОУ“, КАЖА ИНИЕСТА НА ПРОСТУВАЊЕТО ОД БАРСЕЛОНА

Откако навивачите и играчите си заминаа од „Камп ноу“ по синоќешниот натпревар со Реал Сосиедад, една фигура остана осамено да седи на центарот на игр ...
ИНИЕСТА ВО СОЛЗИ ОБЈАВИ ДЕКА ЈА НАПУШТА БАРСЕЛОНА

ИНИЕСТА ВО СОЛЗИ ОБЈАВИ ДЕКА ЈА НАПУШТА БАРСЕЛОНА

На „Камп ноу“ доаѓа крај на една ера, откако капитенот Андрес Иниеста денеска и официјално објави дека ја напушта Барселона по завршувањето на сезонат ...
ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА РОМА СЕ ИЗБАЊА ВО ФОНТАНА ПО ИЗНЕНАДУВАЧКАТА ЕЛИМИНАЦИЈА НА БАРСЕЛОНА

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА РОМА СЕ ИЗБАЊА ВО ФОНТАНА ПО ИЗНЕНАДУВАЧКАТА ЕЛИМИНАЦИЈА НА БАРСЕЛОНА

„Не можевме да ја играме нашата игра“, упорно повторуваше тренерот Ернесто Валверде по една од најшокантните вечери во поновата историја на Лигата на ...
„БЕКО“ И БАРСЕЛОНА ОСТАНУВААТ ПАРТНЕРИ И ВО НАРЕДНИТЕ ТРИ ГОДИНИ, ПИКЕ ПРОГЛАСЕН ЗА ГЛОБАЛЕН АМБАСАДОР

„БЕКО“ И БАРСЕЛОНА ОСТАНУВААТ ПАРТНЕРИ И ВО НАРЕДНИТЕ ТРИ ГОДИНИ, ПИКЕ ПРОГЛАСЕН ЗА ГЛОБАЛЕН АМБАСАДОР

„Беко“, водечкиот бренд за апарати за домаќинство во Европа, го продолжи спонзорскиот договор со шпанскиот фудбалски гигант Барселона и за наредните т ...
КУТИЊО ОДИ ВО БАРСЕЛОНА КАКО ТРЕТ НАЈСКАП ФУДБАЛЕР НА СИТЕ ВРЕМИЊА

КУТИЊО ОДИ ВО БАРСЕЛОНА КАКО ТРЕТ НАЈСКАП ФУДБАЛЕР НА СИТЕ ВРЕМИЊА

Најголемата трансфер сага во светскиот фудбал во последните неколку месеци конечно заврши, откако Ливерпул потврди дека Филипе Кутињо ќе се пресели во ...
МЕСИ ПОТПИША НОВ ДОГОВОР СО БАРСЕЛОНА СО ОТКУПНА КЛАУЗУЛА ОД 700 МИЛИОНИ ЕВРА

МЕСИ ПОТПИША НОВ ДОГОВОР СО БАРСЕЛОНА СО ОТКУПНА КЛАУЗУЛА ОД 700 МИЛИОНИ ЕВРА

Аргентинскиот фудбалер Лионел Меси денес потпиша нов договорот со лидерот во шпанската лига Барселона до 2021 година, со откупна клаузула од 700 милио ...
ИКОНАТА НА БАРСЕЛОНА ЧАВИ ЕРНАНДЕС ОДИ ВО ПЕНЗИЈА

ИКОНАТА НА БАРСЕЛОНА ЧАВИ ЕРНАНДЕС ОДИ ВО ПЕНЗИЈА

По Андреа Пирло, уште еден фудбалски мајстор објави дека се повлекува од зелените терени. Иконата на Барселона и на шпанската репрезентација Чави Ерн ...
ИНИЕСТА ПОТПИША ДОЖИВОТЕН ДОГОВОР СО БАРСЕЛОНА

ИНИЕСТА ПОТПИША ДОЖИВОТЕН ДОГОВОР СО БАРСЕЛОНА

Андрес Иниеста потпиша уникатен договор со Барселона, кој има доживотна важност. Ова е посебен начин на којшто Барселона реши да и се одолжи на една ...
СРАМОТА Е ШТО БАРСЕЛОНА ИГРАШЕ ЗАД ЗАТВОРЕНИ ВРАТИ, ВЕЛИ ПЕП ГВАРДИОЛА

СРАМОТА Е ШТО БАРСЕЛОНА ИГРАШЕ ЗАД ЗАТВОРЕНИ ВРАТИ, ВЕЛИ ПЕП ГВАРДИОЛА

Пеп Гвардиола, уште еден горд Каталонец, ја критизираше одлуката на раководството на Барселона да го одигра натпреварот со Лас Палмас во неделата, дод ...
САМО НАПРАВИЈА КАТАЛОНИЈА УШТЕ ПОВЕЌЕ ДА СЕ ОДДАЛЕЧИ ОД ШПАНИЈА, КАЖА НИЗ СОЛЗИ ПИКЕ

САМО НАПРАВИЈА КАТАЛОНИЈА УШТЕ ПОВЕЌЕ ДА СЕ ОДДАЛЕЧИ ОД ШПАНИЈА, КАЖА НИЗ СОЛЗИ ПИКЕ

Фудбалерот на Барселона Жерард Пике заплака поради сликите од полициска бруталност против граѓаните кои се обидуваа да гласаат на денешниот референдум ...
1 2 3 4 20 / 37 НАПИСИ