Таг: Баварија

УКРАДЕНА ДРВЕНА СКУЛПТУРА НА ПЕНИС ВО БАВАРИЈА, ГЕРМАНСКАТА ПОЛИЦИЈА ГО БАРА КРАДЕЦОТ

УКРАДЕНА ДРВЕНА СКУЛПТУРА НА ПЕНИС ВО БАВАРИЈА, ГЕРМАНСКАТА ПОЛИЦИЈА ГО БАРА КРАДЕЦОТ

Германската полиција покрена истрага за исчезнувањето на дрвена скулптура во облик на пенис, која беше поставена на планина во Баварија. Два метра вис ...
КУМАНОВЕЦ СПАСИ ЧОВЕК ДА НЕ ИЗГОРИ ВО ПОЖАР И ДОБИ ДВА ОРДЕНА ЗА ХРАБРОСТ ВО ГЕРМАНИЈА

КУМАНОВЕЦ СПАСИ ЧОВЕК ДА НЕ ИЗГОРИ ВО ПОЖАР И ДОБИ ДВА ОРДЕНА ЗА ХРАБРОСТ ВО ГЕРМАНИЈА

Кумановец кој живее и работи во Минхен, Германија, награден е со највисоки признанија за храброст во сојузната покраина Баварија, затоа што спасил чов ...
СОЈУЗНИКОТ НА МЕРКЕЛ ВО БАВАРИЈА ПРЕТРПЕ ГОЛЕМИ ЗАГУБИ НА РЕГИОНАЛНИТЕ ИЗБОРИ, СПОРЕД ИЗЛЕЗНИТЕ АНКЕТИ

СОЈУЗНИКОТ НА МЕРКЕЛ ВО БАВАРИЈА ПРЕТРПЕ ГОЛЕМИ ЗАГУБИ НА РЕГИОНАЛНИТЕ ИЗБОРИ, СПОРЕД ИЗЛЕЗНИТЕ АНКЕТИ

Сестринската партија на Ангела Меркел претрпе големи загуби на денешните регионални избори во Баварија, што претставува тежок удар за германската канц ...
БАВАРИЈА САКА ДА ЗАТВОРА ПОЛИТИЧАРИ ОТИ НЕ СЕ БОРАТ ПРОТИВ АЕРОЗАГАДУВАЊЕТО

БАВАРИЈА САКА ДА ЗАТВОРА ПОЛИТИЧАРИ ОТИ НЕ СЕ БОРАТ ПРОТИВ АЕРОЗАГАДУВАЊЕТО

Судот во Минхен размислува да затвори неколкумина високи баварски функционери затоа што не успеале да преземат мерки против аерозагадувањето во градот ...
ДВАЈЦА МРТВИ И 14 ПОВРЕДЕНИ ВО СУДАР НА ВОЗОВИ ВО БАВАРИЈА

ДВАЈЦА МРТВИ И 14 ПОВРЕДЕНИ ВО СУДАР НА ВОЗОВИ ВО БАВАРИЈА

Најмалку двајца мртви и 14 лица се повредени во судирот меѓу товарен и патнички воз во Баварија, кажаа доцна синоќа германските железнички власти. Жрт ...
ГОЛ ПИВАР РАСТУРА СО „ЕРОТСКО ПИВО“ ВО ГЕРМАНИЈА

ГОЛ ПИВАР РАСТУРА СО „ЕРОТСКО ПИВО“ ВО ГЕРМАНИЈА

Баварскиот пивар Јирген Хоф вели дека тајната на неговото „еротско пиво“, што го продава низ целиот свет, е во тоа што е практично гол кога го прави. ...
ГЕРМАНЦИТЕ ЛУТИ, ЈА ВРАТИЈА МЕРКЕЛ ОД ОДМОР

ГЕРМАНЦИТЕ ЛУТИ, ЈА ВРАТИЈА МЕРКЕЛ ОД ОДМОР

СПЕЦИЈАЛНО ЗА САКАМДАКАЖАМ.МК ОД МИНХЕН: ДАНИЕЛА СТОЈАНОВИЌ-КАРГОВ „Кажете го вашиот став за тероризмот во Германија и вашата стратегија", луто и ...
ПО НАПАДИТЕ ВО БАВАРИЈА ЗА ОБЕЗБЕДУВАЊЕ НА ОКТОБЕРФЕСТ ВО МИНХЕН ЌЕ СЕ ИНВЕСТИРААТ ДВА МИЛИОНИ ЕВРА

ПО НАПАДИТЕ ВО БАВАРИЈА ЗА ОБЕЗБЕДУВАЊЕ НА ОКТОБЕРФЕСТ ВО МИНХЕН ЌЕ СЕ ИНВЕСТИРААТ ДВА МИЛИОНИ ЕВРА

СПЕЦИЈАЛНО ОД МИНХЕН ЗА САКАМДАКАЖАМ.МК: ДАНИЕЛА СТОЈАНОВИЌ – КАРГОВ Министерството за внатрешни работи на Баварија формираше 30-члена посебна коми ...
ГЕРМАНЦИТЕ ПРАШУВААТ: ЗОШТО? – МИНХЕН СЕ ВРАЌА ВО НОРМАЛА ПО МАСАКРОТ ВО ПЕТОКОТ

ГЕРМАНЦИТЕ ПРАШУВААТ: ЗОШТО? – МИНХЕН СЕ ВРАЌА ВО НОРМАЛА ПО МАСАКРОТ ВО ПЕТОКОТ

СПЕЦИЈАЛНО ОД МИНХЕН ЗА САКАМДАКАЖАМ.МК: ДАНИЕЛА СТОЈАНОВИЌ - КАРГОВ „Не знам како ќе одиме годинава на Wiese (ливада), како што популарно се нарек ...
9 / 9 НАПИСИ