Таг: бебе

1 2 3 5 10 / 46 НАПИСИ
ШЕСТ МЕСЕЦИ ОТКАКО СЕ РОДИ ПОД УРНАТИНИТЕ ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ТУРЦИЈА И СИРИЈА, АФРА Е ВЕСЕЛО И ЗДРАВО БЕБЕ

ШЕСТ МЕСЕЦИ ОТКАКО СЕ РОДИ ПОД УРНАТИНИТЕ ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ТУРЦИЈА И СИРИЈА, АФРА Е ВЕСЕЛО И ЗДРАВО БЕБЕ

Кога Афра беше пронајдена под урнатините на зграда во Сирија, таа сѐ уште беше поврзана со папочната врвка со мајка ѝ, која почина веднаш по породувањ ...
МРТВОРОДЕНО БЕБЕ ВО БИТОЛСКАТА БОЛНИЦА, РОДИЛКАТА ИМАЛА ВИШОК ПЛОДОВА ВОДА И БРЕМЕНОСТА НЕ БИЛА КОНТРОЛИРАНА, ВЕЛИ ДИРЕКТОРКАТА

МРТВОРОДЕНО БЕБЕ ВО БИТОЛСКАТА БОЛНИЦА, РОДИЛКАТА ИМАЛА ВИШОК ПЛОДОВА ВОДА И БРЕМЕНОСТА НЕ БИЛА КОНТРОЛИРАНА, ВЕЛИ ДИРЕКТОРКАТА

Вчера, 21-годишна трудница родила мртво бебе во Битолската болница. Директорката Елизабета Ивановска за САКАМДАКАЖАМ.МК  изјави дека  станува збор за ...
АЛ ПАЧИНО ГО ДОБИ ЧЕТВРТОТО ДЕТЕ НА 83 ГОДИНИ

АЛ ПАЧИНО ГО ДОБИ ЧЕТВРТОТО ДЕТЕ НА 83 ГОДИНИ

Ал Пачино го доби четвртото дете на 83 години, потврди неговиот публицист Стен Розенфилд. Тоа е неговото прво дете во врската со 29-годишната продуцен ...
ВО ВЕЛИКА БРИТАНИЈА РОДЕНО ПРВОТО БЕБЕ СО ДНК ОД ТРОЈЦА ЛУЃЕ

ВО ВЕЛИКА БРИТАНИЈА РОДЕНО ПРВОТО БЕБЕ СО ДНК ОД ТРОЈЦА ЛУЃЕ

Во Велика Британија е родено првото бебе кое содржи ДНК на тројца луѓе. Најголемиот дел од ДНК доаѓа од родителите на бебето, а околу 0,1% од донаторк ...
РОБЕРТ ДЕ НИРО ГО ДОБИ СЕДМОТО ДЕТЕ НА 79 ГОДИНИ

РОБЕРТ ДЕ НИРО ГО ДОБИ СЕДМОТО ДЕТЕ НА 79 ГОДИНИ

Актерската легенда Роберт де Ниро го доби седмото дете на 79 години. Веста ја потврди и неговиот публицист, додавајќи дека нема да се објавуваат други ...
ДРЖАВАТА ТРЕБА ДА ГО ПЛАЌА ТЕСТОТ СО КОЈ СЕ ОТКРИВААТ МНОГУ АНОМАЛИИ КАЈ ПЛОДОТ, НО САМО КАЈ ТРУДНИЦИ СО ВИЗОК РИЗИК, А НЕ ПО НИВНА ЖЕЛБА, ВЕЛИ Д-Р АНА ДАНЕВА-МАРКОВА

ДРЖАВАТА ТРЕБА ДА ГО ПЛАЌА ТЕСТОТ СО КОЈ СЕ ОТКРИВААТ МНОГУ АНОМАЛИИ КАЈ ПЛОДОТ, НО САМО КАЈ ТРУДНИЦИ СО ВИЗОК РИЗИК, А НЕ ПО НИВНА ЖЕЛБА, ВЕЛИ Д-Р АНА ДАНЕВА-МАРКОВА

Државата треба да најде начин да го покрива неинвазивниот пренатален тест за одредена медицинска индикација, за кој сега трудниците плаќаат во приватн ...
БЕБЕТО РОДЕНО ПОД УРНАТИНИТЕ ВО СИРИЈА ПОСВОЕНО ОД НАЈБЛИСКИТЕ ЖИВИ РОДНИНИ

БЕБЕТО РОДЕНО ПОД УРНАТИНИТЕ ВО СИРИЈА ПОСВОЕНО ОД НАЈБЛИСКИТЕ ЖИВИ РОДНИНИ

Девојчето родено под урнатините на уништена зграда во Сирија е посвоено од нејзините тетка и тетин, кои ѝ останаа најблиски роднини по смртта на мајка ...
СИРИСКОТО БЕБЕ РОДЕНО ПОД УРНАТИНИТЕ ПРЕФРЛЕНО НА БЕЗБЕДНА ЛОКАЦИЈА ПОРАДИ СТРАВ ОД КИДНАПИРАЊЕ

СИРИСКОТО БЕБЕ РОДЕНО ПОД УРНАТИНИТЕ ПРЕФРЛЕНО НА БЕЗБЕДНА ЛОКАЦИЈА ПОРАДИ СТРАВ ОД КИДНАПИРАЊЕ

Сириското бебе родено под урнатините на зграда уништена во неодамнешниот силен земјотрес е префрлено на безбедна локација, објавија здравствените влас ...
НОВОРОДЕНЧЕ И НЕГОВАТА МАЈКА СПАСЕНИ ОД УРНАТИНИТЕ ВО ТУРЦИЈА 90 ЧАСА ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ

НОВОРОДЕНЧЕ И НЕГОВАТА МАЈКА СПАСЕНИ ОД УРНАТИНИТЕ ВО ТУРЦИЈА 90 ЧАСА ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ

Новородено бебе и неговата мајка се спасени од урнатините во Турција, околу 90 часа по првиот силен земјотрес во понеделникот. Јагиз, момче старо само ...
ИЛЈАДНИЦИ ЛУЃЕ СЕ ПОНУДИЛЕ ДА ЈА ПОСВОЈАТ АЈА, БЕБЕТО РОДЕНО ПОД УРНАТИНИТЕ ВО СИРИЈА

ИЛЈАДНИЦИ ЛУЃЕ СЕ ПОНУДИЛЕ ДА ЈА ПОСВОЈАТ АЈА, БЕБЕТО РОДЕНО ПОД УРНАТИНИТЕ ВО СИРИЈА

Илјадници луѓе се понудиле да го посвојат девојчето родено под урнатините на зграда во северозападна Сирија. Кога беше спасена по земјотресот, бебето ...
1 2 3 5 10 / 46 НАПИСИ