Таг: бебе

1 2 3 4 10 / 33 НАПИСИ
ПОЧИНА НОВОРОДЕНИОТ СИН НА КРИСТИЈАНО РОНАЛДО

ПОЧИНА НОВОРОДЕНИОТ СИН НА КРИСТИЈАНО РОНАЛДО

Кристијано Роналдо и неговата партнерка Џорџина Родригес објавија дека починало нивното новородено машко бебе, додавајќи дека „тоа е најголемата болка ...
БЕБЕ Е МЕЃУ 13 ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУС, УШТЕ 1.732 ЗАРАЗЕНИ, ОД КОИ 204 ПО ВТОРПАТ

БЕБЕ Е МЕЃУ 13 ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУС, УШТЕ 1.732 ЗАРАЗЕНИ, ОД КОИ 204 ПО ВТОРПАТ

Вкупно 13 починати од коронавирус, меѓу кои и бебе, и уште 1.732 заразени од 6.928 тестови, или 25 отсто од тестираните, се регистрирани за 24 часа, с ...
БЕБЕТО ИЗГУБЕНО ПРИ ХАОТИЧНАТА ЕВАКУАЦИЈА ОД КАБУЛ СЕ ВРАТИ ВО СЕМЕЈСТВОТО

БЕБЕТО ИЗГУБЕНО ПРИ ХАОТИЧНАТА ЕВАКУАЦИЈА ОД КАБУЛ СЕ ВРАТИ ВО СЕМЕЈСТВОТО

Машкото бебе, разделено од родителите во хаосот на американската евакуација од Авганистан, конечно се врати во своето семејство. Лани во август, Талиб ...
НОВОРОДЕНЧЕ ПРОНАЈДЕНО ВО КОРПА ЗА ЃУБРЕ ВО АВИОН

НОВОРОДЕНЧЕ ПРОНАЈДЕНО ВО КОРПА ЗА ЃУБРЕ ВО АВИОН

Вработените на меѓународниот аеродром на Маврициус пронашле напуштено новороденче во корпа за ѓубре во авион. Уапсена е 20-годишна жена од Мадагаскар, ...
ЕДНОГОДИШНО БЕБЕ ОД ГОСТИВАР МЕЃУ 11 ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУС, УШТЕ 333 БОЛНИ ОД 3.511 ТЕСТОВИ

ЕДНОГОДИШНО БЕБЕ ОД ГОСТИВАР МЕЃУ 11 ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУС, УШТЕ 333 БОЛНИ ОД 3.511 ТЕСТОВИ

Едногодишно бебе од Гостивар е меѓу вкупно 11 починати од ковид-19, а за 2 часа регистрирни се уште 333 болни од 3.511 тестови, соопшти Министерството ...
БОРИС ЏОНСОН И СОПРУГАТА КЕРИ ДОБИЈА ЌЕРКА

БОРИС ЏОНСОН И СОПРУГАТА КЕРИ ДОБИЈА ЌЕРКА

Британскиот премиер Борис Џонсон и неговата сопруга Кери објавија дека утрово добиле ќерка. „И мајката и бебето се добро“, изјави портпаролката на ...
ХАРИ И МЕГАН ЈА ДОБИЈА ЌЕРКАТА ЛИЛИБЕТ ДИЈАНА

ХАРИ И МЕГАН ЈА ДОБИЈА ЌЕРКАТА ЛИЛИБЕТ ДИЈАНА

Принцот Хари и Меган Маркл објавија дека добија ќерка, што е нивно второ дете. Лилибет Дијана Маунтбатен Виндзор е родена во петокот во болницата во С ...
ВО ПОСЛЕДЕН МОМЕНТ СПАСЕНО НЕКОЛКУМЕСЕЧНО БЕБЕ ВО ПОЖАРОТ ВО ЗГРАДАТА НА НЕКОГАШНОТО ПРВО ШТИПСКО ЗАБАВИШТЕ

ВО ПОСЛЕДЕН МОМЕНТ СПАСЕНО НЕКОЛКУМЕСЕЧНО БЕБЕ ВО ПОЖАРОТ ВО ЗГРАДАТА НА НЕКОГАШНОТО ПРВО ШТИПСКО ЗАБАВИШТЕ

Неколкумесечно бебе е спасено пожарот кој ја изгорел целата покуќнина во зградата на некогашното прво штипско забавиште во центарот на Штип, спроти се ...
ПРВОТО БЕБЕ ВО ВЕЛЕС ВО 2021 СЕ РОДИ ДОМА НА 3 ЈАНУАРИ

ПРВОТО БЕБЕ ВО ВЕЛЕС ВО 2021 СЕ РОДИ ДОМА НА 3 ЈАНУАРИ

Првото бебе во Велес во новата 2021 година се роди синоќа во домашни услови околу 21,30 часот. „Првото бебе годинава е девојче, со тежина 2,98 кила ...
ДВОМЕСЕЧНО БЕБЕ ОД БИТОЛА ПОЗИТИВНО НА КОРОНАВИРУС, СЕ ЗАРАЗИЛО ОД БАБАТА

ДВОМЕСЕЧНО БЕБЕ ОД БИТОЛА ПОЗИТИВНО НА КОРОНАВИРУС, СЕ ЗАРАЗИЛО ОД БАБАТА

Битола го доби најмалиот заразен жител со ковид-19. Тоа е двомесечно бебе кое според податоците од Министерството за здравство се заразило од близок ч ...
1 2 3 4 10 / 33 НАПИСИ