Таг: бебе

1 2 327 / 27 НАПИСИ
БЕБЕТО И МАЈКАТА СЕ НА ГИНЕКОЛОГИЈА И СЕ ДОБРИ, МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО ПРИЈАВИ НАСИЛСТВО ОД СЕМЕЈСТВОТО НА РОДИЛКАТА

БЕБЕТО И МАЈКАТА СЕ НА ГИНЕКОЛОГИЈА И СЕ ДОБРИ, МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО ПРИЈАВИ НАСИЛСТВО ОД СЕМЕЈСТВОТО НА РОДИЛКАТА

Министерството за здравство соопшти дека до Министерството за внатрешни работиподнело пријава за насилно однесување против семејството на родилката, п ...
НЕМА ИЗГУБЕНО БЕБЕ, ОД УТРЕ ЌЕ ЗАБРАНИМЕ ПОСЕТА ОТИ РАСТЕ БРОЈОТ НА ГРИПОЗНИ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРКАТА НА СКОПСКА ГИНЕКОЛОГИЈА

НЕМА ИЗГУБЕНО БЕБЕ, ОД УТРЕ ЌЕ ЗАБРАНИМЕ ПОСЕТА ОТИ РАСТЕ БРОЈОТ НА ГРИПОЗНИ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРКАТА НА СКОПСКА ГИНЕКОЛОГИЈА

Министерството за внатрешни работи вели дека работи на расчистување на случајот по денешниот инцидент на Клиниката за гинекологија и акушерство, кога ...
ДВА НОВИ СЛУЧАИ НА МОРБИЛИ, ЗАРАЗЕНИ 6-МЕСЕЧНО БЕБЕ И 40-ГОДИШЕН МАЖ

ДВА НОВИ СЛУЧАИ НА МОРБИЛИ, ЗАРАЗЕНИ 6-МЕСЕЧНО БЕБЕ И 40-ГОДИШЕН МАЖ

Шестмесечно бебе од Куманово и 40 годишен маж се заразени од мали сипаници или морбили. Министерството за здравство информираше дека двата нови случаи ...
АБОРТИРАЛА ВО ОСМИ МЕСЕЦ СО НЕРЕГИСТРИРАНИ ЛЕКОВИ, ОДВАЈ ЈА СПАСИЛЕ

АБОРТИРАЛА ВО ОСМИ МЕСЕЦ СО НЕРЕГИСТРИРАНИ ЛЕКОВИ, ОДВАЈ ЈА СПАСИЛЕ

Млада жена од Скопје обидувајќи се да абортира во осмиот месец од бременоста, со вагиналети за спонтан абортус за малку ќе умрела. Во средата ноќта на ...
СЕРЕНА ВИЛИЈАМС РОДИ ДЕВОЈЧЕ, ПРВИ ЧЕСТИТКИ ОД НАДАЛ И БИЈОНСЕ

СЕРЕНА ВИЛИЈАМС РОДИ ДЕВОЈЧЕ, ПРВИ ЧЕСТИТКИ ОД НАДАЛ И БИЈОНСЕ

Серена Вилијамс (35) роди девојче, објавије повеќе американски медиуми во петокот. Бебето, кое е првороденче на тениската суперѕвезда било родено в ...
БЕБЕ СЕ РОДИ ВО КАМПОТ ТАБАНОВЦЕ, РОДИТЕЛИТЕ 11 МЕСЕЦИ ЗАГЛАВЕНИ ВО МАКЕДОНИЈА

БЕБЕ СЕ РОДИ ВО КАМПОТ ТАБАНОВЦЕ, РОДИТЕЛИТЕ 11 МЕСЕЦИ ЗАГЛАВЕНИ ВО МАКЕДОНИЈА

На истоштените лица на бегалците во кампот Табановце, шест дена насмевки им изнудува бебе на брачен пар кој веќе 11 месеци живее тука. Иљаз се родил н ...
ОСКАРОВКАТА МАРИОН КОТИЈАР НЕГИРА ДЕКА Е ЉУБОВНИЦА НА БРЕД ПИТ

ОСКАРОВКАТА МАРИОН КОТИЈАР НЕГИРА ДЕКА Е ЉУБОВНИЦА НА БРЕД ПИТ

Француската оскаровка Марион Котијар го прекина молкот за разводот на Бред Пит и Анџелина Џоли, и негира дека таа има врска со нивната разделба. Актер ...
1 2 327 / 27 НАПИСИ