Таг: бегалци

1 2 3 4 8 20 / 80 НАПИСИ
НЕМА ДА СЕ ИСПРАЌААТ МАКЕДОНСКИ ВОЈНИЦИ ВО УКРАИНА, ОДОБРЕНА Е ПОМОШ ВО ВОЕНА ОПРЕМА, РЕЧЕ МИНИСТЕРКАТА ПЕТРОВСКА

НЕМА ДА СЕ ИСПРАЌААТ МАКЕДОНСКИ ВОЈНИЦИ ВО УКРАИНА, ОДОБРЕНА Е ПОМОШ ВО ВОЕНА ОПРЕМА, РЕЧЕ МИНИСТЕРКАТА ПЕТРОВСКА

Одлука за испраќање на наши војници во Украина нема и нема да има, вели министерката за одбрана Славјанка Петровска. Како што кажа министерката, земја ...
ВЛАДАТА НЕ ЗНАЕ ДАЛИ НЕКОЈ ЌЕ БАРА ПОМОШ ОД НАС ЗА БЕГАЛЦИ ОД УКРАИНА, КОВАЧЕВСКИ ЌЕ ПРАША КАКВА ПОМОШ Е ПОТРЕБНА

ВЛАДАТА НЕ ЗНАЕ ДАЛИ НЕКОЈ ЌЕ БАРА ПОМОШ ОД НАС ЗА БЕГАЛЦИ ОД УКРАИНА, КОВАЧЕВСКИ ЌЕ ПРАША КАКВА ПОМОШ Е ПОТРЕБНА

Европските држави веќе објавуваат дали и колку бегалци би можеле да прифатат од Украина, па на денешната прес-конференција владините портпароли беа пр ...
УШТЕ 44 БЕГАЛЦИ ОД АВГАНИСТАН СТИГНАА ВО ЗЕМЈАВА

УШТЕ 44 БЕГАЛЦИ ОД АВГАНИСТАН СТИГНАА ВО ЗЕМЈАВА

Уште 44 евакуирани бегалци од Авганистан попладнево слетаа на Скопскиот аеродром со авион на компанијата „Катар ервејс“. Како што информираа од Владат ...
НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ ПРИСТИГНАА 149 БЕГАЛЦИ ОД АВГАНИСТАН

НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ ПРИСТИГНАА 149 БЕГАЛЦИ ОД АВГАНИСТАН

На Скопскиот аеродром доцна во понеделник навечер пристигна првата група евакуирани бегалци од Авганистан. Станува збор за 149 граѓани на Авганистан, ...
ЗЕМЈАВА ЌЕ ПРИМИ 780 БЕГАЛЦИ ОД АВГАНИСТАН, ПРВИТЕ СТИГНУВААТ ВЕЧЕРВА ОД ИСТАНБУЛ НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ

ЗЕМЈАВА ЌЕ ПРИМИ 780 БЕГАЛЦИ ОД АВГАНИСТАН, ПРВИТЕ СТИГНУВААТ ВЕЧЕРВА ОД ИСТАНБУЛ НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ

Според најновите податоци земјава ќе прими 780 евакуирани бегалци од Авганистан, кажа денеска владиниот портпарол Душко Арсовски одговарајќи на новина ...
НИЕ ИМАМЕ ПОГОЛЕМО СРЦЕ ОД ДРУГИТЕ ЗЕМЈИ И ЗАТОА ЌЕ ПРИМИМЕ ПОВЕЌЕ БЕГАЛЦИ ОД АВГАНИСТАН, РЕЧЕ ЗАЕВ

НИЕ ИМАМЕ ПОГОЛЕМО СРЦЕ ОД ДРУГИТЕ ЗЕМЈИ И ЗАТОА ЌЕ ПРИМИМЕ ПОВЕЌЕ БЕГАЛЦИ ОД АВГАНИСТАН, РЕЧЕ ЗАЕВ

Лицата кои ќе дојдат од Авганистан  во земјава ќе имаат статус на времен престој, од 90 дена со издавање виза за времен престој. Како што кажа премиер ...
КУРЦ НЕ САКА ДА ПРИМА НОВИ БЕГАЛЦИ ОД АВГАНИСТАН

КУРЦ НЕ САКА ДА ПРИМА НОВИ БЕГАЛЦИ ОД АВГАНИСТАН

Австрискиот канцелар Себастијан Курц вели дека не сака да прима нови бегалци од Авганистан и покрај тоа што земјата ја презедоа Талибанците. „Не ми ...
ЌЕ ПРИМИМЕ БЕГАЛЦИ ОД АВГАНИСТАН, НЕМА ДА ИМ ГО СВРТИМЕ ГРБОТ КАКО БОГАТИТЕ ЗЕМЈИ, ВЕЛИ АЛБАНСКИОТ ПРЕМИЕР РАМА

ЌЕ ПРИМИМЕ БЕГАЛЦИ ОД АВГАНИСТАН, НЕМА ДА ИМ ГО СВРТИМЕ ГРБОТ КАКО БОГАТИТЕ ЗЕМЈИ, ВЕЛИ АЛБАНСКИОТ ПРЕМИЕР РАМА

Лидерите на Албанија и Косово изјавија дека го прифатиле американското барање привремено да сместат авганистански политички бегалци кои сакаат да зами ...
МАКЕДОНИЈА МОЖЕ ДА ПРИФАТИ БЕГАЛЦИ ОД АВГАНИСТАН АКО САД ПОБАРААТ, РЕЧЕ ЗАЕВ

МАКЕДОНИЈА МОЖЕ ДА ПРИФАТИ БЕГАЛЦИ ОД АВГАНИСТАН АКО САД ПОБАРААТ, РЕЧЕ ЗАЕВ

Македонија ги информирала САД дека може да прифати бегалци од Авганистан, откако талибанците ја презедоа власта во најголемиот дел од земјата и влегоа ...
ДАНСКА ПОЧНА ДА ИМ ОДЗЕМА ДОЗВОЛИ ЗА ПРЕСТОЈ НА СИРИСКИ БЕГАЛЦИ ЗАШТО БИЛО БЕЗБЕДНО ДА СЕ ВРАТАТ ДОМА

ДАНСКА ПОЧНА ДА ИМ ОДЗЕМА ДОЗВОЛИ ЗА ПРЕСТОЈ НА СИРИСКИ БЕГАЛЦИ ЗАШТО БИЛО БЕЗБЕДНО ДА СЕ ВРАТАТ ДОМА

Данска е првата европска земја која почна да им отповикува дозволи за престој на сириски бегалци, инсистирајќи дека делови од нивната земја се безбедн ...
1 2 3 4 8 20 / 80 НАПИСИ