Таг: бегалци

1 2 3 4 5 8 30 / 80 НАПИСИ
СИРИСКИ БЕГАЛЕЦ КОЈ ВО 2015 ПРЕКУ БАЛКАНОТ СТИГНАЛ ВО ГЕРМАНИЈА СЕ КАНДИДИРА ЗА БУНДЕСТАГ

СИРИСКИ БЕГАЛЕЦ КОЈ ВО 2015 ПРЕКУ БАЛКАНОТ СТИГНАЛ ВО ГЕРМАНИЈА СЕ КАНДИДИРА ЗА БУНДЕСТАГ

Пред шест години, Тарек Алаовс избегал од војната во својата родна земја Сирија, го поминал Средоземното Море во скромен гумен чамец и преку Балканот ...
БРИСЕЛ ИМ ПОРАЧА НА МИГРАНТИТЕ ДЕКА ВРАТИТЕ НА ЕВРОПСКАТА УНИЈА ИМ СЕ ЗАТВОРЕНИ

БРИСЕЛ ИМ ПОРАЧА НА МИГРАНТИТЕ ДЕКА ВРАТИТЕ НА ЕВРОПСКАТА УНИЈА ИМ СЕ ЗАТВОРЕНИ

Европската Унија им порача на мигрантите дека европските врати се затворени за нив додека грчката и турската полиција фрлаа солзавец за да ги смират т ...
СЕДУМ ГЕРМАНСКИ ГРАДОВИ ПОБАРАА ОД ВЛАДАТА ДА ИМ ДОЗВОЛИ ДА ПРИМАТ ДЕЦА БЕГАЛЦИ ОД ГРЧКИ КАМПОВИ

СЕДУМ ГЕРМАНСКИ ГРАДОВИ ПОБАРАА ОД ВЛАДАТА ДА ИМ ДОЗВОЛИ ДА ПРИМАТ ДЕЦА БЕГАЛЦИ ОД ГРЧКИ КАМПОВИ

Градоначалниците на седум германски градови побараа од федералната влада да им дозволи да примат деца кои моментално се наоѓаат во бегалски кампови во ...
ЕРДОГАН МУ ПОРАЧА НА ПУТИН ДА НЕ СЕ МЕША ВО ТУРСКАТА ВОЕНА АКЦИЈА ВО СИРИЈА

ЕРДОГАН МУ ПОРАЧА НА ПУТИН ДА НЕ СЕ МЕША ВО ТУРСКАТА ВОЕНА АКЦИЈА ВО СИРИЈА

Претседателот на Турција Реџеп Таип Ердоган ѝ порача на Русија да не се меша во нејзината борба против сириските владини сили во провинцијата Идлиб. ...
СИРИСКИ БЕГАЛЦИ ТРГНАА КОН ЕВРОПСКАТА УНИЈА ОТКАКО ТУРЦИЈА ЈА ОТВОРИ ГРАНИЦАТА

СИРИСКИ БЕГАЛЦИ ТРГНАА КОН ЕВРОПСКАТА УНИЈА ОТКАКО ТУРЦИЈА ЈА ОТВОРИ ГРАНИЦАТА

Илјадници сириски бегалци во Турција се подготвуваат да тргнат кон нејзините граници со Грција и Бугарија откако Анкара најави дека веќе нема да ги сп ...
ИЛЈАДНИЦИ ЛУЃЕ СПИЕЈА НА УЛИЦА ЗА ДА ПОДДРЖАТ КАМПАЊА ЗА ПОМОШ НА БЕЗДОМНИЦИ

ИЛЈАДНИЦИ ЛУЃЕ СПИЕЈА НА УЛИЦА ЗА ДА ПОДДРЖАТ КАМПАЊА ЗА ПОМОШ НА БЕЗДОМНИЦИ

Илјадници луѓе, меѓу нив и славни личности, спиеја на отворено ноќеска за да поддржат глобална кампања за собирање средства за помош на бездомници. ...
ИЗБЕГАНИОТ ЕКСНАЧАЛНИК НА ПЕТТАТА УПРАВА ГОРАН ГРУЈЕВСКИ СЕ ВРАБОТИЛ ВО КУЈНА ВО РЕСТОРАН НА ГРЧКИ ОСТРОВ

ИЗБЕГАНИОТ ЕКСНАЧАЛНИК НА ПЕТТАТА УПРАВА ГОРАН ГРУЈЕВСКИ СЕ ВРАБОТИЛ ВО КУЈНА ВО РЕСТОРАН НА ГРЧКИ ОСТРОВ

За избеганиот бивш началник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски, како и за кобегалецот Никола Бошкоски (Неџби и Христо), Министерството за правда ...
ЗАТВОРЕНИЦИТЕ ИМААТ НЕХУМАНИ УСЛОВИ, ПРОДОЛЖУВА КОЛЕКТИВНОТО ПРОТЕРУВАЊЕ НА БЕГАЛЦИТЕ, ПОКАЖА ГОДИШНИОТ ИЗВЕШТАЈ НА НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ

ЗАТВОРЕНИЦИТЕ ИМААТ НЕХУМАНИ УСЛОВИ, ПРОДОЛЖУВА КОЛЕКТИВНОТО ПРОТЕРУВАЊЕ НА БЕГАЛЦИТЕ, ПОКАЖА ГОДИШНИОТ ИЗВЕШТАЈ НА НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ

Затворениците ја издржуваат казната затвор во услови кои не ги задоволуваат ниту минимум предвидените стандарди, покажува годишниот извештај на Народн ...
ВО КАМПОТ ВО ГЕВГЕЛИЈА ИМА 28 БЕГАЛЦИ, СЕ ОДБЕЛЕЖУВА МЕЃУНАРОДНИОТ ДЕН НА БЕГАЛЦИТЕ

ВО КАМПОТ ВО ГЕВГЕЛИЈА ИМА 28 БЕГАЛЦИ, СЕ ОДБЕЛЕЖУВА МЕЃУНАРОДНИОТ ДЕН НА БЕГАЛЦИТЕ

Во земјава има 28 бегалци од кои 10 се деца, кажаа денес од бегалскиот камп „Винојуг“ во Гевгелија, на одбележувањето на Меѓународниот ден на бегалцит ...
ЕУ ГО ИДЕНТИФИКУВА ЗАПАДЕН БАЛКАН КАКО ВЛЕЗНА ПОРТА ЗА МИГРАНТИТЕ, ВЕЛИ СПАСОВСКИ

ЕУ ГО ИДЕНТИФИКУВА ЗАПАДЕН БАЛКАН КАКО ВЛЕЗНА ПОРТА ЗА МИГРАНТИТЕ, ВЕЛИ СПАСОВСКИ

Западнобалканската мигрантска рута сè уште е жива, иако е со помал интензитет, рече министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, на брифингот со д ...
1 2 3 4 5 8 30 / 80 НАПИСИ