Таг: Белград

1 4 5 657 / 57 НАПИСИ
ТРЕТ ДЕН ПРОТЕСТИ НИЗ СРБИЈА ПРОТИВ ПОБЕДАТА НА ВУЧИЌ

ТРЕТ ДЕН ПРОТЕСТИ НИЗ СРБИЈА ПРОТИВ ПОБЕДАТА НА ВУЧИЌ

Неколку илјади луѓе трет ден по ред протестираа против победата на Александар Вучиќ кој победи на претседателските избори минатиот викенд. Свиркајќ ...
ВУЧИЌ НЕ ГО ЧУЛ ЦИПРАС ДА ГИ КОМЕНТИРА ОДНОСИТЕ МЕЃУ БЕЛГРАД И СКОПЈЕ

ВУЧИЌ НЕ ГО ЧУЛ ЦИПРАС ДА ГИ КОМЕНТИРА ОДНОСИТЕ МЕЃУ БЕЛГРАД И СКОПЈЕ

Српскиот премиер Александар Вучиќ денеска изјави дека од грчкиот премиер Алексис Ципрас не чул никакви забелешки на сметка на односите меѓу Белград и ...
СРПСКИОТ ВОЗ ИСПИШАН СО „КОСОВО Е СРБИЈА“ НЕ ВЛЕЗЕ ВО КОСОВО

СРПСКИОТ ВОЗ ИСПИШАН СО „КОСОВО Е СРБИЈА“ НЕ ВЛЕЗЕ ВО КОСОВО

Возот кој вчераутро од Белград тргна за Косовска Митровица стигна попладнето до Рашка, на последната станица пред границата со Косово каде е запрен по ...
ПОПОВСКИ И ГЛОГОВАЦ ГО СОБРАА ЦЕЛ БЕЛГРАД НА ПРЕМИЕРАТА НА „ХАМЛЕТ“

ПОПОВСКИ И ГЛОГОВАЦ ГО СОБРАА ЦЕЛ БЕЛГРАД НА ПРЕМИЕРАТА НА „ХАМЛЕТ“

Синоќа, театарски настан за Белград па и за регионот беше поставката на „Хамлет“ од Шекспир во Југословенско драмско позориште, во режија на Александа ...
ОСУМ ПОВРЕДЕНИ ПОЛИЦАЈЦИ И 44 УАПСЕНИ ХУЛИГАНИ ВО ТЕПАЧКИТЕ ПРЕД БЕЛГРАДСКОТО ФУДБАЛСКО ДЕРБИ

ОСУМ ПОВРЕДЕНИ ПОЛИЦАЈЦИ И 44 УАПСЕНИ ХУЛИГАНИ ВО ТЕПАЧКИТЕ ПРЕД БЕЛГРАДСКОТО ФУДБАЛСКО ДЕРБИ

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ соопшти дека осум полицајци се повредени и 44 хулигани се уапсени за време на тепачките пред ...
КЉУСЕВ И МИЈАЛКОВ МИ РЕКОА ТАЈНО ДА ГИ ВРАТАМ ВОЈНИЦИТЕ ОД ХРВАТСКА, ВЕЛИ ВАЊА БИТОЉАНУ, ДИРЕКТОР НА ПАЛЕР МАКЕДОНИЈА

КЉУСЕВ И МИЈАЛКОВ МИ РЕКОА ТАЈНО ДА ГИ ВРАТАМ ВОЈНИЦИТЕ ОД ХРВАТСКА, ВЕЛИ ВАЊА БИТОЉАНУ, ДИРЕКТОР НА ПАЛЕР МАКЕДОНИЈА

    Со сеќавањата на Вања Битољану, директорот на првата македонска авиокомпанија „Палер Македонија“, САКАМДАКАЖАМ.МК ја продолжув ...
ПОЧИНА СРПСКИОТ АКТЕР МИЛОРАД МАНДИЌ-МАНДА

ПОЧИНА СРПСКИОТ АКТЕР МИЛОРАД МАНДИЌ-МАНДА

Актерот Милорад Мандиќ – Манда почина во 55. година од животот, откако му се слошило на сцената додека ја изведувал претставата „Петар Пан“ во белград ...
1 4 5 657 / 57 НАПИСИ