Таг: Берлин

1 2 3 4 5 6 30 / 57 НАПИСИ
НАД 100.000 ЛУЃЕ МАРШИРАА ПРОТИВ РАСИЗМОТ И ДИСКРИМИНАЦИЈАТА ВО БЕРЛИН

НАД 100.000 ЛУЃЕ МАРШИРАА ПРОТИВ РАСИЗМОТ И ДИСКРИМИНАЦИЈАТА ВО БЕРЛИН

Над 100.000 луѓе маршираа во Берлин на прoтест против ксенофобијата и растечкото влијание на екстремната десница. Групите за човекови права го организ ...
ГЕРМАНСКИТЕ ЛЕКАРИ ПОТВРДИЈА ДЕКА МОМЧЕТО ОД „ПУСИ РАЈОТ“ БИЛО ОТРУЕНО ВО МОСКВА

ГЕРМАНСКИТЕ ЛЕКАРИ ПОТВРДИЈА ДЕКА МОМЧЕТО ОД „ПУСИ РАЈОТ“ БИЛО ОТРУЕНО ВО МОСКВА

Лекарите во болницата во Берлин кои го лекуваат Пјотр Верзилов, членот на руската активистичка група „Пуси рајот“,  објавија дека се големи шансите де ...
МОМЧЕТО ОД „ПУСИ РАЈОТ“ ШТО ВЛЕТА НА ФИНАЛЕТО НА МУНДИЈАЛОТ, ПРЕНЕСЕНО ВО БЕРЛИН, ПО СОМНЕЖИТЕ ДЕКА ГО ТРУЕЛЕ ВО МОСКВА

МОМЧЕТО ОД „ПУСИ РАЈОТ“ ШТО ВЛЕТА НА ФИНАЛЕТО НА МУНДИЈАЛОТ, ПРЕНЕСЕНО ВО БЕРЛИН, ПО СОМНЕЖИТЕ ДЕКА ГО ТРУЕЛЕ ВО МОСКВА

Пјотр Верзилов, еден од членовите на руската активистичка група „Пуси рајот“ синоќа со директен лет беше донесен во Берлин во придружба на специјален ...
КЕНИЕЦОТ КИПЧОГЕ ИСТРЧА НОВ СВЕТСКИ РЕКОРД ВО МАРАТОН, 2:01:39

КЕНИЕЦОТ КИПЧОГЕ ИСТРЧА НОВ СВЕТСКИ РЕКОРД ВО МАРАТОН, 2:01:39

Кенискиот маратонец Елиуд Кипчоге постави нов светски рекорд во маратон, 2 часа, една минута и 39 секунди, во Берлин. 33-годишниот тркач го надмина до ...
ПОРАДИ ШУМСКИ ПОЖАРИ ЕВАКУИРАНИ ТРИ СЕЛА ВО ОКОЛИНАТА НА БЕРЛИН

ПОРАДИ ШУМСКИ ПОЖАРИ ЕВАКУИРАНИ ТРИ СЕЛА ВО ОКОЛИНАТА НА БЕРЛИН

Жителите на три села во околината на Берлин се евакуирани, откако неколку шумски пожари излегоа од контрола. Дополнителен ризик претставуваат складишт ...
СЕКС ИГРАЧКИ ГО ЗАТВОРИЈА БЕРЛИНСКИОТ АЕРОДРОМ ОТКАКО БИЛЕ ЗАМЕНЕТИ ЗА БОМБА

СЕКС ИГРАЧКИ ГО ЗАТВОРИЈА БЕРЛИНСКИОТ АЕРОДРОМ ОТКАКО БИЛЕ ЗАМЕНЕТИ ЗА БОМБА

Различни секс играчки, вклучувајќи вибратор, биле заменети за бомба, што довело до делумно затворање на аеродромот „Шенефелд“ во Берлин. Вработенит ...
АВСТРИЕЦ ЗАСТРЕЛАН ОТКАКО СО НОЖ УПАДНА ВО БЕРЛИНСКАТА КАТЕДРАЛА

АВСТРИЕЦ ЗАСТРЕЛАН ОТКАКО СО НОЖ УПАДНА ВО БЕРЛИНСКАТА КАТЕДРАЛА

Германската полиција застрела Австриец кој со нож упадна во берлинската катедрала, но овој инцидент не се третира како терористички чин. Педесет и ...
ПАТУВАЧКА ФОТО ИЗЛОЖБА ЗА СПОМЕНИЦИИТЕ ОД НОБ НА ГЕРМАНЕЦОТ МАРКО КРОЈАЧ

ПАТУВАЧКА ФОТО ИЗЛОЖБА ЗА СПОМЕНИЦИИТЕ ОД НОБ НА ГЕРМАНЕЦОТ МАРКО КРОЈАЧ

Изложбата на фотографии печатени во сито техника „Споменици на Револуцијата“ на германскиот уметник Марко Кројач, се отвора денес во 13 часот во Галер ...
ДЕЛ ОД СУДИИТЕ ШТО МУ СЛУЖЕА НА ГРУЕВСКИ СЕГА САКААТ ДА МИ СЛУЖАТ МЕНЕ, РЕЧЕ ЗАЕВ ВО БЕРЛИН

ДЕЛ ОД СУДИИТЕ ШТО МУ СЛУЖЕА НА ГРУЕВСКИ СЕГА САКААТ ДА МИ СЛУЖАТ МЕНЕ, РЕЧЕ ЗАЕВ ВО БЕРЛИН

СПЕЦИЈАЛНО ОД БЕРЛИН ЗА САКАМДАКАЖАМ.МК - СИЛВЕРА ПАДОРИ КЛЕНКЕ Премиерот Зоран Заев синоќа во Берлин, на крајот на работната посета на Германија р ...
БЕРЛИН ВОВЕДУВА СИГУРНА ЗОНА ЗА ЖЕНИ НА НОВОГОДИШНАТА ПРОСЛАВА

БЕРЛИН ВОВЕДУВА СИГУРНА ЗОНА ЗА ЖЕНИ НА НОВОГОДИШНАТА ПРОСЛАВА

Организаторите на новогодишната прослава во Берлин за првпат ќе воведат „сигурна зона“ за жени, кои ќе се почувствуваат загрозено на кој било начин. ...
1 2 3 4 5 6 30 / 57 НАПИСИ