Таг: Берово

1 2 10 / 11 НАПИСИ
ПОЖАРОТ ВО БЕРОВСКО СЀ УШТЕ Е АКТИВЕН, НО Е ПОД КОНТРОЛА, ВЕЛАТ ОД ЦУК

ПОЖАРОТ ВО БЕРОВСКО СЀ УШТЕ Е АКТИВЕН, НО Е ПОД КОНТРОЛА, ВЕЛАТ ОД ЦУК

Пожарот во Берово на просторот во планските ридови меѓу селата Митрашинци и Будинарци е сè уште активен. Како што соопшти Центарот за управување со кр ...
ИВАН БОЈАЏИСКИ ДОБИ НАГРАДА ЗА ЖИВОТНО ДЕЛО ЗА 60 ГОДИНИ НОВИНАРСКА РАБОТА

ИВАН БОЈАЏИСКИ ДОБИ НАГРАДА ЗА ЖИВОТНО ДЕЛО ЗА 60 ГОДИНИ НОВИНАРСКА РАБОТА

Регионалното здружение на новинарите „Исток“ во Берово ги прогласи најдобрите од регионот во сите области на општественото живеење во 2021 година. При ...
БРЕГАЛНИЦА СЕ ИЗЛЕА ВО ДЕЛЧЕВО И ЗАГРОЗЕНИ СЕ ПРВИТЕ КУЌИ, ВИСОК Е ВОДОСТОЈОТ И ВО БЕРОВО

БРЕГАЛНИЦА СЕ ИЗЛЕА ВО ДЕЛЧЕВО И ЗАГРОЗЕНИ СЕ ПРВИТЕ КУЌИ, ВИСОК Е ВОДОСТОЈОТ И ВО БЕРОВО

Реката Брегалница кај Делчево се излеа и веќе во опасност се првите куќи. Во текот на ноќта, реката се излеала и ги поплавила пешачките патеки од двет ...
ХОТЕЛОТ „МАКЕДОНИЈА“ ВО БЕРОВО ПРОПАЃА 30 ГОДИНИ И НЕ СЕ ЗНАЕ КОЈ Е СОПСТВЕНИКОТ

ХОТЕЛОТ „МАКЕДОНИЈА“ ВО БЕРОВО ПРОПАЃА 30 ГОДИНИ И НЕ СЕ ЗНАЕ КОЈ Е СОПСТВЕНИКОТ

Хотелот „Македонија“ во строгиот центар на Берово, кој беше познат и посетуван од голем број домашни и странски туристи, речиси четири децении не рабо ...
28 ГОДИНИ НЕМА АБЕР ОД ГРАНИЧНИОТ ПРЕМИН КЛЕПАЛО КАЈ БЕРОВО ОТИ БУГАРИЈА НЕ СИ ЈА ИСПОЛНИ ОБВРСКАТА ДА ИЗГРАДИ ПАТ ДО ГРАНИЦАТА

28 ГОДИНИ НЕМА АБЕР ОД ГРАНИЧНИОТ ПРЕМИН КЛЕПАЛО КАЈ БЕРОВО ОТИ БУГАРИЈА НЕ СИ ЈА ИСПОЛНИ ОБВРСКАТА ДА ИЗГРАДИ ПАТ ДО ГРАНИЦАТА

Повеќе од две децении се зборува и официјално се најавува дека ќе се изгради патот до граничниот премин Клепало кај Берово од бугарска страна, но ника ...
УШТЕ ТРИ ПОЖАРИ СЕ ВОДАТ КАКО АКТИВНИ, ПОЖАРОТ ВО САРАЈ ГО ЗАГРОЗУВА ЛОВИШТЕТО ЈАСЕН

УШТЕ ТРИ ПОЖАРИ СЕ ВОДАТ КАКО АКТИВНИ, ПОЖАРОТ ВО САРАЈ ГО ЗАГРОЗУВА ЛОВИШТЕТО ЈАСЕН

Пожарот во реонот на Пехчево, Делчево и Берово, со кој стотици луѓе се бореа повеќе од една недела, конечно е локализиран, додека низ земјата утрово и ...
ПОЖАРОТ ВО БЕРОВСКО СÈ УШТЕ АКТИВЕН, НО НЕМА ЗАГРОЗЕНИ СЕЛА, РОМАНИЈА ЌЕ ИСПРАТИ УШТЕ ЕДЕН ПРОТИВПОЖАРЕН АВИОН

ПОЖАРОТ ВО БЕРОВСКО СÈ УШТЕ АКТИВЕН, НО НЕМА ЗАГРОЗЕНИ СЕЛА, РОМАНИЈА ЌЕ ИСПРАТИ УШТЕ ЕДЕН ПРОТИВПОЖАРЕН АВИОН

Пожарот во Беровско е ставен под контрола, изјави градоначалникот на Берово Звонко Пекевски, додека активни пожари има на неколку места во земјата, од ...
МАНГУПИ И ШИЗИЦИ

МАНГУПИ И ШИЗИЦИ

Наместо да ги тргнат мангупите што ѝ пречат на државата, државата ќе го тргне зеленилото што им пречи на мангупите. ...
ДОМОТ ЗА СТАРИ ЛИЦА ВО БЕРОВО ОБНОВЕН И ПРОШИРЕН СО ШВАЈЦАРСКА ДОНАЦИЈА

ДОМОТ ЗА СТАРИ ЛИЦА ВО БЕРОВО ОБНОВЕН И ПРОШИРЕН СО ШВАЈЦАРСКА ДОНАЦИЈА

Домот за стари лица во Берово се реконструира и проширува, па досегашните 30 станари ќе добијат нови десет цимери. Станува збор за заеднички проект на ...
БЕРОВЧАНЕЦ ЛАЖЕЛ ДЕКА Е КИДНАПИРАН И ОД ТАТКА СИ ИЗНУДИЛ 10.000 ЕВРА

БЕРОВЧАНЕЦ ЛАЖЕЛ ДЕКА Е КИДНАПИРАН И ОД ТАТКА СИ ИЗНУДИЛ 10.000 ЕВРА

29-годишник од беровското село Будињарци измислил и лажел дека е киднапиран и од татка си изнудил 10.000 евра за да биде ослободен. Како што соопшти М ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ