Таг: берза

1 2 10 / 15 НАПИСИ
МУЗИЧКА БИБЛИОТЕКА НА ШИРОК СОКАК НА ПРВАТА БИТОЛСКА БЕРЗА НА ВИНИЛИ

МУЗИЧКА БИБЛИОТЕКА НА ШИРОК СОКАК НА ПРВАТА БИТОЛСКА БЕРЗА НА ВИНИЛИ

Во Битола за првпат се организираше берза на винили во склоп на младинскиот арт фестивал „Битола отворен град“. На Широк Сокак десеттина излагачи им п ...
ЕСМ ПОНУДИ ЦЕНА ЗА ПРОИЗВЕДЕНА СТРУЈА 7 ЕВРА ПОСКАПА ОД ДОСЕГАШНАТА, НО НАД 6 ПАТИ ПОЕВТИНА ОД БЕРЗАНСКАТА

ЕСМ ПОНУДИ ЦЕНА ЗА ПРОИЗВЕДЕНА СТРУЈА 7 ЕВРА ПОСКАПА ОД ДОСЕГАШНАТА, НО НАД 6 ПАТИ ПОЕВТИНА ОД БЕРЗАНСКАТА

ЕСМ понуди цена на произведената електрична енергија од 48 евра за мегаватчас за периодот јули-декември 2022 година. Цената за претходното шестмесечје ...
РУСКАТА БЕРЗА НЕМА ДА ОТВОРИ НИТУ СЛЕДНАТА НЕДЕЛА

РУСКАТА БЕРЗА НЕМА ДА ОТВОРИ НИТУ СЛЕДНАТА НЕДЕЛА

Руската централна банка соопшти дека одлучила Московската берза да остане затворена од 14-18 март. Исклучок ќе бидат некои затворени трансакции и тран ...
МОСКОВСКАТА БЕРЗА НЕМА ДА ОТВОРИ ДЕНЕСКА, РУБЉАТА НА ИСТОРИСКИ НАЈНИСКО НИВО

МОСКОВСКАТА БЕРЗА НЕМА ДА ОТВОРИ ДЕНЕСКА, РУБЉАТА НА ИСТОРИСКИ НАЈНИСКО НИВО

Банката на Русија, централната банка во земјата, соопшти утринава дека Московската берза нема да отвори денеска „поради актуелната состојба“. Центр ...
НАУЧНИЦИТЕ КОИ ЈА НАПРАВИЈА ВАКЦИНАТА „АСТРАЗЕНЕКА“ ЌЕ БИДАТ ПОБОГАТИ ЗА 22 МИЛИОНИ ФУНТИ, ДОДЕКА НИВНИТЕ КОЛЕГИ ОД „ФАЈЗЕР“ И „МОДЕРНА“ СТАНАА МИЛИЈАРДЕРИ

НАУЧНИЦИТЕ КОИ ЈА НАПРАВИЈА ВАКЦИНАТА „АСТРАЗЕНЕКА“ ЌЕ БИДАТ ПОБОГАТИ ЗА 22 МИЛИОНИ ФУНТИ, ДОДЕКА НИВНИТЕ КОЛЕГИ ОД „ФАЈЗЕР“ И „МОДЕРНА“ СТАНАА МИЛИЈАРДЕРИ

Научничката Сара Џилберт, која го предводеше тимот што ја создаде вакцината против коронавирус на Универзитетот Оксфорд и „АстраЗенека“, наскоро ќе би ...
НАЈМАЛКУ ШЕСТМИНА УБИЕНИ ВО НАПАДОТ НА ПАКИСТАНСКАТА БЕРЗА

НАЈМАЛКУ ШЕСТМИНА УБИЕНИ ВО НАПАДОТ НА ПАКИСТАНСКАТА БЕРЗА

Најмалку две лица се убиени во нападот на пакистанската берза во Карачи, а уште неколкумина се повредени. Напаѓачите упаднале во зградата откако фрлил ...
ЦЕНАТА НА АМЕРИКАНСКАТА НАФТА ПАДНА ПОД НУЛАТА ЗА ПРВПАТ ВО ИСТОРИЈАТА

ЦЕНАТА НА АМЕРИКАНСКАТА НАФТА ПАДНА ПОД НУЛАТА ЗА ПРВПАТ ВО ИСТОРИЈАТА

Цената на американската нафта падна под нулата за првпат во историјата. Ова се должи на недостигот на побарувачката среде пандемијата на коронавирусот ...
ЦЕНАТА НА АМЕРИКАНСКАТА НАФТА ПАДНА НА НАЈНИСКО НИВО ВО 20 ГОДИНИ

ЦЕНАТА НА АМЕРИКАНСКАТА НАФТА ПАДНА НА НАЈНИСКО НИВО ВО 20 ГОДИНИ

Цената на американската нафта падна на ниво невидено уште од 1999 година, откако побарувачката опадна драстично, а залихите се полни. Цената за барел ...
ЦЕНАТА НА НАФТАТА ЗАБЕЛЕЖА НАЈГОЛЕМ ПАД ОД ЗАЛИВСКАТА ВОЈНА ВО 1991

ЦЕНАТА НА НАФТАТА ЗАБЕЛЕЖА НАЈГОЛЕМ ПАД ОД ЗАЛИВСКАТА ВОЈНА ВО 1991

Берзите во Европа, Азија и САД се подготвуваат за најголемиот пад од финансиската криза во 2008 година поради војната со цените на нафта и можна глоба ...
ИНДЕКСОТ НА ВОЛ СТРИТ НА НАЈНИСКО НИВО ОД 2011, ПАДНАА И ЕВРОПСКИТЕ И АЗИСКИТЕ БЕРЗИ

ИНДЕКСОТ НА ВОЛ СТРИТ НА НАЈНИСКО НИВО ОД 2011, ПАДНАА И ЕВРОПСКИТЕ И АЗИСКИТЕ БЕРЗИ

Цените на акциите на европските и на азиските берзи забележаа голем пад денеска, следејќи ја надолната линија на индексот на Вол Стрит, кој се најде н ...
1 2 10 / 15 НАПИСИ