Таг: бесплатно

МОБИЛНА АПЛИКАЦИЈА ЗА ПАРКИНЗИТЕ ВО ОПШТИНА ЦЕНТАР, ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ПЛАЌА И СО КАРТИЧКА

МОБИЛНА АПЛИКАЦИЈА ЗА ПАРКИНЗИТЕ ВО ОПШТИНА ЦЕНТАР, ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ПЛАЌА И СО КАРТИЧКА

Паркирање на паркинзите на ЈП „Паркинзи на Општина Центар“ (ПОЦ) од денес може да се плаќа преку мобилна апликација. Со новата верзија на апликацијата ...
ШТИПСКАТА ЕАМ И ТЕТОВСКАТА ЕДТКО ШИЈАТ ЗАШТИТНИ МАСКИ И ГИ ДОНИРААТ

ШТИПСКАТА ЕАМ И ТЕТОВСКАТА ЕДТКО ШИЈАТ ЗАШТИТНИ МАСКИ И ГИ ДОНИРААТ

Компанијата ЕАМ од Штип, уште пред да се појави првиот случај со коронавирус во овој град, во соработка со Општината Штип почна да шие заштитни маски ...
БИТОЛЧАНИ ДО КРАЈОТ НА ГОДИНАТА НЕМА ДА ПЛАЌААТ ЗА ВЛЕЗ НА ПЕЛИСТЕР, НАЈАВИ ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА ПЕТРОВСКА

БИТОЛЧАНИ ДО КРАЈОТ НА ГОДИНАТА НЕМА ДА ПЛАЌААТ ЗА ВЛЕЗ НА ПЕЛИСТЕР, НАЈАВИ ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА ПЕТРОВСКА

Битолчани до крајот на годината ќе бидат ослободени од плаќање влез во Националниот парк Пелистер, најави градоначалничката Наташа Петровска на денешн ...
ЗА ВИКЕНД БЕСПЛАТНО ЌЕ ВОЗИ И ЛИНИЈА 28 ДО „МАКЕДОНСКО СЕЛО“ ЗА ДА СЕ НАМАЛИ ХАОСОТ СО ПАРКИРАНИ КОЛИ

ЗА ВИКЕНД БЕСПЛАТНО ЌЕ ВОЗИ И ЛИНИЈА 28 ДО „МАКЕДОНСКО СЕЛО“ ЗА ДА СЕ НАМАЛИ ХАОСОТ СО ПАРКИРАНИ КОЛИ

За време на викендите и празниците бесплатно ќе биде возењето и во линијата 28 на ЈСП„Скопје“ која сообраќа од Транспортен центар до комплексот „Макед ...
ШИЛЕГОВ ИМ ГО УКИНА БЕСПЛАТНОТО ПАРКИРАЊЕ НА СВОИТЕ ВРАБОТЕНИ ВО ГРАД СКОПЈЕ

ШИЛЕГОВ ИМ ГО УКИНА БЕСПЛАТНОТО ПАРКИРАЊЕ НА СВОИТЕ ВРАБОТЕНИ ВО ГРАД СКОПЈЕ

Градоначалникот Петре Шилегов им го укина бесплатното паркирање на вработените во Град Скопје. На улицата пред бараките на Градското собрание, иако ...
ШТИП ГО УКИНА ПЛАЌАЊЕТО ЗА ПАРКИРАЊЕ НА НАЈФРЕКВЕНТНИ ЛОКАЦИИ

ШТИП ГО УКИНА ПЛАЌАЊЕТО ЗА ПАРКИРАЊЕ НА НАЈФРЕКВЕНТНИ ЛОКАЦИИ

Локалната власт донесе одлука неколку фреквентни локации во Штип да имаат бесплатни паркинзи. Од денеска се укинува плаќањето паркинг на улицата Сутје ...
6 / 6 НАПИСИ