Таг: Битола

1 97 98 99 100 101 105 990 / 1043 НАПИСИ
ТАЛЕСКИ БЕГА ОД БИТОЛСКАТА ГЕРИЛА, НЕ СЕ СЛИКАШЕ СО НОВИОТ ТРЕНЕР НА „ПЕЛИСТЕР“

ТАЛЕСКИ БЕГА ОД БИТОЛСКАТА ГЕРИЛА, НЕ СЕ СЛИКАШЕ СО НОВИОТ ТРЕНЕР НА „ПЕЛИСТЕР“

Битолскиот градоначалник Владимир Талески денес не се појави на прес конференцијата на ракометниот клуб „Пелистер“ на која беше промовиран новиот трен ...
ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ВО БИТОЛА ЗАЕДНО СО ШЕЌЕРАШИТЕ

ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ВО БИТОЛА ЗАЕДНО СО ШЕЌЕРАШИТЕ

Колку инсулини чини еден споменик? Вакви пароли излепија група дијабетичари на споменикот Филип Втори  вечерва за време на протестите што се одржаа во ...
СО „ВЛАДИМИРКИ“ В РАЦЕ БИТОЛЧАНИ ИГРАА ОРО НА ПЕСНАТА „МАЈКА НА НИКОЛЧО ДУМАШЕ“

СО „ВЛАДИМИРКИ“ В РАЦЕ БИТОЛЧАНИ ИГРАА ОРО НА ПЕСНАТА „МАЈКА НА НИКОЛЧО ДУМАШЕ“

Песната „Мајка на Николчо думаше, стани си сине премиер, да крадеш народ сиромав“ во изведба на „Белизе бенд“ ечеше на Широк Сокак пред новото кин ...
БИТОЛСКАТА ЛЕВИЦА УДРИ СО ДЕСНИЦА

БИТОЛСКАТА ЛЕВИЦА УДРИ СО ДЕСНИЦА

Како во партизанско доба мафтаат со црвени знамиња, носат пароли за социјална правда, пеат песни од НОБ, ја слушаат Интернационалата и песната на анти ...
ГРУЕВСКИ СО МЕРЦЕДЕС ВО БИТОЛА ГО ОТВОРИ СТАДИОНОТ НА ТАЛЕСКИ „ДВОЈЧЕ“

ГРУЕВСКИ СО МЕРЦЕДЕС ВО БИТОЛА ГО ОТВОРИ СТАДИОНОТ НА ТАЛЕСКИ „ДВОЈЧЕ“

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ доцна попладнево пристигна на плоштадот Магнолија во Битола и го отвори новиот стадион „Двојче“. Ова е новата герила акција н ...
НА ТАЛЕСКИ ВО БИТОЛА МУ СТИГНА „ТРАНСПОРТЕР“ СО ЗУРЛИ И ТАПАНИ

НА ТАЛЕСКИ ВО БИТОЛА МУ СТИГНА „ТРАНСПОРТЕР“ СО ЗУРЛИ И ТАПАНИ

Демонстрантите вечерва пред општина Битола поставија макета од автобус на која пишуваше „Транспортер“. Тоа е асоцијација на истоимениот предмет што пр ...
БИТОЛЧАНИ ГО СПРЕМИЈА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ЗА В ЗАТВОР

БИТОЛЧАНИ ГО СПРЕМИЈА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ЗА В ЗАТВОР

Битолските антивладини демонстранти вечерва пред зградата на општината ставија кукла со ликот на градоначалникот Владимир Талевски. Кукла е со пелена ...
ФИЛЏАНО И КЛАВИРО ВО БИТОЛА – СИМБОЛ НА ОТПОРОТ ПРОТИВ ТАЛЕСКИ

ФИЛЏАНО И КЛАВИРО ВО БИТОЛА – СИМБОЛ НА ОТПОРОТ ПРОТИВ ТАЛЕСКИ

Да знаеше битолскиот градоначалник Владимир Талески дека сврталиште на демонстрантите што цел месец протестираат против него ќе биде „Филџано“,  сигур ...
СЕ ИЗРОНИ МЕРМЕР ОД ФИЛИП ВТОРИ ВО БИТОЛА,ОСОМНИЧЕНИ И ПРОТЕСТАНТИТЕ И КОНТРАПРОТЕСТАНТИТЕ

СЕ ИЗРОНИ МЕРМЕР ОД ФИЛИП ВТОРИ ВО БИТОЛА,ОСОМНИЧЕНИ И ПРОТЕСТАНТИТЕ И КОНТРАПРОТЕСТАНТИТЕ

Се откина парче мермер од постаментот на споменикот Филип Втори во Битола. Не се знае дали оштетувањето настанало од боите со кои го гаѓаа споменикот  ...
ВО БИТОЛА БЛОКИРАН ВЛЕЗОТ НА ГРАДОТ „КАЈ ФИЛЏАНО“ ОД КАЈ РЕСЕН

ВО БИТОЛА БЛОКИРАН ВЛЕЗОТ НА ГРАДОТ „КАЈ ФИЛЏАНО“ ОД КАЈ РЕСЕН

Шарената револуција во Битола вечерва го блокира влезот на градот „од страната на Ресен, во близина на Педагошката академија, јавуваат репортерите на ...
1 97 98 99 100 101 105 990 / 1043 НАПИСИ