Таг: Благој Бочварски

1 2 3 6 10 / 55 НАПИСИ
ЕКСДИРЕКТОРОТ НА М-НАВ МИЃЕН СЕЛМАНИ ПРОТНАТ НА ВИКЕНД-ОГЛАС ЗА ДА СИ ОСТАНЕ ТАМУ НА ПЛАТА, ОВОЈПАТ КАКО СМЕТКОВОДИТЕЛ

ЕКСДИРЕКТОРОТ НА М-НАВ МИЃЕН СЕЛМАНИ ПРОТНАТ НА ВИКЕНД-ОГЛАС ЗА ДА СИ ОСТАНЕ ТАМУ НА ПЛАТА, ОВОЈПАТ КАКО СМЕТКОВОДИТЕЛ

Миѓен Селмани, поранешниот директор и член на Управниот одбор на Македонска навигација (М-НАВ), и покрај гаранцијата на министерот Благој Бочварски да ...
ПРИЈАТЕН ЛЕТ

ПРИЈАТЕН ЛЕТ

А за нас што останавме: „Извинете за доцнењето, ви благодариме што летавте со нас“. ...
БЕЗБЕДНО Е ДА СЕ ЛЕТА ВО МАКЕДОНИЈА, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ БОЧВАРСКИ ПО БУНТОТ НА КОНТРОЛОРИТЕ НА ЛЕТАЊЕ ПРОТИВ ПАРТИСКИТЕ ВРАБОТУВАЊА

БЕЗБЕДНО Е ДА СЕ ЛЕТА ВО МАКЕДОНИЈА, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ БОЧВАРСКИ ПО БУНТОТ НА КОНТРОЛОРИТЕ НА ЛЕТАЊЕ ПРОТИВ ПАРТИСКИТЕ ВРАБОТУВАЊА

Безбедноста на авиосообраќајот во Македонија не е нарушена, вели министерот за транспорт и врски Благој Бочварски по бунтот на контролорите на М-НАВ п ...
УБЕДЕН СУМ ДЕКА КОНТРОЛОРИТЕ НА ЛЕТОВИ ЌЕ ОТСТАПАТ ОД НАЈАВАТА ЗА ШТРАЈК ЗА НОВА ГОДИНА, РЕЧЕ БОЧВАРСКИ

УБЕДЕН СУМ ДЕКА КОНТРОЛОРИТЕ НА ЛЕТОВИ ЌЕ ОТСТАПАТ ОД НАЈАВАТА ЗА ШТРАЈК ЗА НОВА ГОДИНА, РЕЧЕ БОЧВАРСКИ

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски рече дека по вчерашната средба со Синдикатот на контролорите за летови е убеден оти тие ќе отстапат о ...
КОНТРОЛОРИТЕ НА ЛЕТАЊЕ НЕ ТРЕБА ДА ШТРАЈКУВААТ ЗА НОВА ГОДИНА, ОГЛАСОТ ЗА СОВЕТНИК ЗА КАДРОВО ШТО ТРАЕШЕ САМО ВИКЕНДОВ Е ГРЕШКА, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ ФАХРУДИН ХАМИДИ

КОНТРОЛОРИТЕ НА ЛЕТАЊЕ НЕ ТРЕБА ДА ШТРАЈКУВААТ ЗА НОВА ГОДИНА, ОГЛАСОТ ЗА СОВЕТНИК ЗА КАДРОВО ШТО ТРАЕШЕ САМО ВИКЕНДОВ Е ГРЕШКА, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ ФАХРУДИН ХАМИДИ

Директорот на М-НАВ Фахрудин Хамиди се надева дека нема да се реализира штрајкот на контролорите на летање од 31 декември до втори јануари, што го нај ...
НИШ ЕКСПРЕС

НИШ ЕКСПРЕС

Ниту атер кршат, ниту работа вршат. ...
ПЕТ ЗАГИНАТИ И 54 ПОВРЕДЕНИ ВО СООБРАЌАЈКИ НА ПАТОТ КИЧЕВО-ОХРИД ЗА ГОДИНА И ПОЛ, КАЈ И ДА Е, АВТОПАТОТ КОЈ ГО ПОЧНА ГРУЕВСКИ ВО 2014 ЌЕ ГО ДОЧЕКА И ДА СЕ ВРАТИ ОД БЕГСТВО

ПЕТ ЗАГИНАТИ И 54 ПОВРЕДЕНИ ВО СООБРАЌАЈКИ НА ПАТОТ КИЧЕВО-ОХРИД ЗА ГОДИНА И ПОЛ, КАЈ И ДА Е, АВТОПАТОТ КОЈ ГО ПОЧНА ГРУЕВСКИ ВО 2014 ЌЕ ГО ДОЧЕКА И ДА СЕ ВРАТИ ОД БЕГСТВО

Пет лица загинале, а 54 се повредени во сообраќајни несреќи годинава и лани на патот од Кичево до Охрид, каде десет години траат градежните работи за ...
ЗА ДА ТРГНЕ ВОЗОТ ОД БИТОЛА ЗА ЛЕРИН ТРЕБА ДА ИМА ИНТЕРЕС И СОГЛАСНОСТ ОД ГРЦИЈА, РЕЧЕ БОЧВАРСКИ НА ОБНОВАТА НА ПАТОТ ЗА ГРЧКА ГРАНИЦА

ЗА ДА ТРГНЕ ВОЗОТ ОД БИТОЛА ЗА ЛЕРИН ТРЕБА ДА ИМА ИНТЕРЕС И СОГЛАСНОСТ ОД ГРЦИЈА, РЕЧЕ БОЧВАРСКИ НА ОБНОВАТА НА ПАТОТ ЗА ГРЧКА ГРАНИЦА

„Железничката линија од Битола за Лерин е делница за поврзување меѓу двете дражави. Треба да имаме согласност и интерес од страна на соседна Грција за ...
СЀ Е СПОРЕД ЗАКОН, ФИРМИТЕ ЗА НАДЗОР НЕМААТ ЗАБРАНА ДА УЧЕСТВУВААТ НА ТЕНДЕРИ, РЕКОА БОЧВАРСКИ И РУСТЕМИ ЗА АВТОПАТИТЕ ОД 1,3 МИЛИЈАРДИ ЕВРА

СЀ Е СПОРЕД ЗАКОН, ФИРМИТЕ ЗА НАДЗОР НЕМААТ ЗАБРАНА ДА УЧЕСТВУВААТ НА ТЕНДЕРИ, РЕКОА БОЧВАРСКИ И РУСТЕМИ ЗА АВТОПАТИТЕ ОД 1,3 МИЛИЈАРДИ ЕВРА

Постапката за избор на надзорот за изградбата на четирите автопати од 1,3 милијарди евра е спроведена според законските прописи, рекоа на денешниот бр ...
МОРАВМЕ ДА ПОСТАПИМЕ МЕРИТОРНО, ОПШТИНАТА МОЖЕ, АМА НЕ САКА ДА НАЈДЕ НОВИ АРГУМЕНТИ ДА СЕ ПОНИШТИ РЕШЕНИЕТО ЗА ХОТЕЛОТ КАЈ ЛАГАДИН, КАЖА БОЧВАРСКИ

МОРАВМЕ ДА ПОСТАПИМЕ МЕРИТОРНО, ОПШТИНАТА МОЖЕ, АМА НЕ САКА ДА НАЈДЕ НОВИ АРГУМЕНТИ ДА СЕ ПОНИШТИ РЕШЕНИЕТО ЗА ХОТЕЛОТ КАЈ ЛАГАДИН, КАЖА БОЧВАРСКИ

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски тврди дека Управниот суд им наложил да постапат мериторно за случајот со хотелот кај Лагадин, со што ...
1 2 3 6 10 / 55 НАПИСИ