Таг: Боемска рапсодија

„ЗЕЛЕНА КНИГА“ ГО ШОКИРАШЕ „РОМА“ И ГО ОСВОИ ОСКАРОТ ЗА НАЈДОБАР ФИЛМ

„ЗЕЛЕНА КНИГА“ ГО ШОКИРАШЕ „РОМА“ И ГО ОСВОИ ОСКАРОТ ЗА НАЈДОБАР ФИЛМ

Алфонсо Куарон трипати излегуваше да прими оскар на 91. доделување на најпрестижните филмски награди, но во големото изненадување не вечерта, „Зелена ...
ФРЕДИ МЕРКЈУРИ ЈА ПОБЕДИ ЛЕДИ ГАГА НА ЗЛАТНИТЕ ГЛОБУСИ

ФРЕДИ МЕРКЈУРИ ЈА ПОБЕДИ ЛЕДИ ГАГА НА ЗЛАТНИТЕ ГЛОБУСИ

„Боемска рапсодија“, филмот за рок групата „Квин“, е победникот што ги изненади сите на доделувањето на 76. Златни глобуси во Беверли Хилс, освојувајќ ...
„БОЕМСКА РАПСОДИЈА“ НА „КВИН“ СТАНА НАЈСТРИМУВАНА ПЕСНА ОД 20. ВЕК

„БОЕМСКА РАПСОДИЈА“ НА „КВИН“ СТАНА НАЈСТРИМУВАНА ПЕСНА ОД 20. ВЕК

Им кажуваа дека песната никогаш нема да биде успешна поради должината од шест минути, оперските премини и со стиховите за Галилео и Скарамуш, но хитот ...
3 / 3 НАПИСИ