Таг: богатство

1 2 10 / 14 НАПИСИ
ОБЈАВУВАЊЕТО НА НАЦИСТИЧКА МАПА ПОКРЕНА ПОТРАГА ПО СКРИЕНО БОГАТСТВО ВО ХОЛАНДИЈА

ОБЈАВУВАЊЕТО НА НАЦИСТИЧКА МАПА ПОКРЕНА ПОТРАГА ПО СКРИЕНО БОГАТСТВО ВО ХОЛАНДИЈА

Стара мапа за која се верува дека го покажува местото каде што германските војници закопале благо вредно 15 милиони евра во Втората светска војна инсп ...
МЕЃУ НАЈБОГАТИТЕ 100 ЛУЃЕ ВО РЕГИОНОТ ИМА 7 МАКЕДОНЦИ, НИВНОТО БОГАТСТВО Е ПРОЦЕНЕТО НА 3,26 МИЛИЈАРДИ ЕВРА СПОРЕД МАГАЗИНОТ „НЕДЕЉНИК“

МЕЃУ НАЈБОГАТИТЕ 100 ЛУЃЕ ВО РЕГИОНОТ ИМА 7 МАКЕДОНЦИ, НИВНОТО БОГАТСТВО Е ПРОЦЕНЕТО НА 3,26 МИЛИЈАРДИ ЕВРА СПОРЕД МАГАЗИНОТ „НЕДЕЉНИК“

На листата на српскиот магазин „Недељник“ со 100 најбогати луѓе во регионот се најдоа седуммина македонски бизнисмени, од кои највисоко котира Илија Г ...
ГАЗДАТА НА „ИГМ ТРЕЈД“ ИЛИЈА ГЕЧЕВ Е ЕДИНСТВЕНИОТ МИЛИЈАРДЕР ВО МАКЕДОНИЈА, ОБЈАВИ МАГАЗИНОТ „НЕДЕЉНИК“

ГАЗДАТА НА „ИГМ ТРЕЈД“ ИЛИЈА ГЕЧЕВ Е ЕДИНСТВЕНИОТ МИЛИЈАРДЕР ВО МАКЕДОНИЈА, ОБЈАВИ МАГАЗИНОТ „НЕДЕЉНИК“

Илија Гечев, сопственикот на компанијата „ИГМ трејд“ од Кавадарци, е единствениот милијардер во Македонија, објави српскиот магазин „Недељник“, кој пр ...
ХРВАТСКИОТ „КРАЛ НА ОСИГУРУВАЊЕТО“ ДУБРАВКО ГРГИЌ ЈА ПРЕДВОДИ ЛИСТАТА НА НАЈБОГАТИТЕ ЛУЃЕ ВО РЕГИОНОТ, ШТО ПРВПАТ ЈА СОСТАВИ МАГАЗИНОТ „НЕДЕЉНИК“

ХРВАТСКИОТ „КРАЛ НА ОСИГУРУВАЊЕТО“ ДУБРАВКО ГРГИЌ ЈА ПРЕДВОДИ ЛИСТАТА НА НАЈБОГАТИТЕ ЛУЃЕ ВО РЕГИОНОТ, ШТО ПРВПАТ ЈА СОСТАВИ МАГАЗИНОТ „НЕДЕЉНИК“

Хрватскиот „крал на осигурувањето“ Дубравко Гргиќ е најбогатиот човек во регионот, според листата што првпат ја состави српскиот магазин „Недељник“. Г ...
НАЈБОГАТИТЕ ЛУЃЕ НА СВЕТОТ ЛАНИ СЕ ЗБОГАТИЛЕ ЗА УШТЕ 402 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ

НАЈБОГАТИТЕ ЛУЃЕ НА СВЕТОТ ЛАНИ СЕ ЗБОГАТИЛЕ ЗА УШТЕ 402 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ

Десеттемина најбогати луѓе на светот го зголемиле своето богатство за вкупно 402 милијарди долари во 2021, која се покажа уште една успешна година за ...
„ПАНДОРИНИ ДОКУМЕНТИ“ ГО ОТКРИВААТ ТАЈНОТО БОГАТСТВО НА СВЕТСКИ ЛИДЕРИ И ПОЛИТИЧАРИ, СЕ СПОМЕНУВААТ ПУТИН, БЛЕР, ЃУКАНОВИЌ, ЈОРДАНСКИОТ КРАЛ…

„ПАНДОРИНИ ДОКУМЕНТИ“ ГО ОТКРИВААТ ТАЈНОТО БОГАТСТВО НА СВЕТСКИ ЛИДЕРИ И ПОЛИТИЧАРИ, СЕ СПОМЕНУВААТ ПУТИН, БЛЕР, ЃУКАНОВИЌ, ЈОРДАНСКИОТ КРАЛ…

Тајните богатства и зделки на светски лидери, политичари и милијардери се откриени во едно од најголемите протекувања на финансиски документи досега. ...
ШВАЈЦАРИЈА СТАНА УШТЕ ПОГОЛЕМ РАЈ ЗА БОГАТИТЕ ВО ПАНДЕМИЈАТА, СЕКОЈ СЕДМИ ЖИТЕЛ Е МИЛИОНЕР

ШВАЈЦАРИЈА СТАНА УШТЕ ПОГОЛЕМ РАЈ ЗА БОГАТИТЕ ВО ПАНДЕМИЈАТА, СЕКОЈ СЕДМИ ЖИТЕЛ Е МИЛИОНЕР

Швајцарија ги привлекува супербогатите луѓе од цел свет веќе со децении и денес во оваа земја живеат повеќе милионери од каде било на светот. Славнит ...
БОГАТСТВОТО НА ДЕСЕТТЕ НАЈБОГАТИ ЛУЃЕ НА СВЕТОТ СЕ ЗГОЛЕМИЛО ЗА 400 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ ВО ПАНДЕМИЈАТА

БОГАТСТВОТО НА ДЕСЕТТЕ НАЈБОГАТИ ЛУЃЕ НА СВЕТОТ СЕ ЗГОЛЕМИЛО ЗА 400 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ ВО ПАНДЕМИЈАТА

Десеттемина најбогати луѓе на светот го зголемиле своето и онака огромно богатство за повеќе од 400 милијарди долари од почетокот на пандемијата, отка ...
ТРАГАЧИТЕ ПО ЗЛАТО РАСКОПУВААТ НИВИ ВО ДЕБРЦА ОТИ ОВЧАРИТЕ ЗА МАЈТАП ИМ ОСТАВААТ ЗНАК НА КАМЕН

ТРАГАЧИТЕ ПО ЗЛАТО РАСКОПУВААТ НИВИ ВО ДЕБРЦА ОТИ ОВЧАРИТЕ ЗА МАЈТАП ИМ ОСТАВААТ ЗНАК НА КАМЕН

Овчари во Дебрца од забава длабат знак на камен на нивата каде што го чуваат стадото, а потоа на трагачите по злато од блиското село им јавуваат за то ...
РЕМЕК-ДЕЛАТА НА КУЛТУРАТА НА КАЗАХСТАН КАКО СЛИКА ЗА ИСТОРИСКИТЕ ПОБЕДИ – ФОТОГАЛЕРИЈА ОД ИЗЛОЖБАТА „ВЕЛИКАТА СТЕПА“ ВО СКОПЈЕ

РЕМЕК-ДЕЛАТА НА КУЛТУРАТА НА КАЗАХСТАН КАКО СЛИКА ЗА ИСТОРИСКИТЕ ПОБЕДИ – ФОТОГАЛЕРИЈА ОД ИЗЛОЖБАТА „ВЕЛИКАТА СТЕПА“ ВО СКОПЈЕ

Античката историја на Казахстан е претставена преку поставката „Великата степа: историја и култура“ во Археолошкиот музеј во Скопје, која ќе трае до 1 ...
1 2 10 / 14 НАПИСИ