Таг: боинг 747

50 ГОДИНИ „БОИНГ 747“, ЏАМБО АВИОНОТ КОЈ ЗАСЕКОГАШ ГО СМЕНИ ВОЗДУШНИОТ СООБРАЌАЈ

50 ГОДИНИ „БОИНГ 747“, ЏАМБО АВИОНОТ КОЈ ЗАСЕКОГАШ ГО СМЕНИ ВОЗДУШНИОТ СООБРАЌАЈ

Тој можеби полека исчезнува од аеродромските писти, но „боинг 747“ засекогаш ќе биде легендарен симбол на авијацијата. „Кралицата на небото“ првпат ...
„БОИНГ 747“ ПО КОПНО ТРГНА НА СВОЕТО ПОСЛЕДНО ПАТУВАЊЕ ЗА ДА СТАНЕ ТУРИСТИЧКА АТРАКЦИЈА

„БОИНГ 747“ ПО КОПНО ТРГНА НА СВОЕТО ПОСЛЕДНО ПАТУВАЊЕ ЗА ДА СТАНЕ ТУРИСТИЧКА АТРАКЦИЈА

„Боинг 747“ тргна на своето последно патување, но не со голема брзина, туку со бавни чекори. Тој ќе биде преместен од аеродромот „Схипхол“ во Амсте ...
КИМ КАРДАШИЈАН И КАНЈЕ ВЕСТ СЕ ПОФАЛИЈА СО НОВИОТ ПРИВАТЕН АВИОН – „БОИНГ 747“

КИМ КАРДАШИЈАН И КАНЈЕ ВЕСТ СЕ ПОФАЛИЈА СО НОВИОТ ПРИВАТЕН АВИОН – „БОИНГ 747“

Ким Кардашијан на Инстаграм се пофали со новиот приватен авион на нејзиниот сопруг Канје Вест, што го опишува како „лебдечка канцеларија на Јизи“. „Н ...
3 / 3 НАПИСИ