Таг: боја

1 2 3 10 / 24 НАПИСИ
АГЕНЦИЈАТА ЗА МЕДИУМСКИ УСЛУГИ ВО ПАНДЕМИЈАТА НАБАВУВАЛА МАСКИ ПО 104 ДЕНАРИ ЗА ЕДНА, А АРМИЈАТА ЗА ИСТИТЕ ПЛАЌАЛА ПО 2,71 ДЕНАР

АГЕНЦИЈАТА ЗА МЕДИУМСКИ УСЛУГИ ВО ПАНДЕМИЈАТА НАБАВУВАЛА МАСКИ ПО 104 ДЕНАРИ ЗА ЕДНА, А АРМИЈАТА ЗА ИСТИТЕ ПЛАЌАЛА ПО 2,71 ДЕНАР

Исти производи, како на пример заштитни маски, кои биле набавени во ист временски период, биле купени со огромни разлики во цената која некаде била и ...
НОВА НИЈАНСА НА ЛАВАНДА СИНА ПРОГЛАСЕНА ЗА БОЈА НА ГОДИНАТА

НОВА НИЈАНСА НА ЛАВАНДА СИНА ПРОГЛАСЕНА ЗА БОЈА НА ГОДИНАТА

Институтот за бои Пантон прогласи нијанса на лаванда сина за боја на годината. Наречена Very Peri, ова е првпат компанијата да измисли боја, место да ...
ДЕСЕТИНА ВОЗИЛА ОД БИТОЛА БИЛЕ КАМЕНУВАНИ И ИМ СЕ ИСТУРАЛА ТЕЧНОСТ ДОДЕКА МИНУВАЛЕ НИЗ ОБИКОЛНИЦАТА

ДЕСЕТИНА ВОЗИЛА ОД БИТОЛА БИЛЕ КАМЕНУВАНИ И ИМ СЕ ИСТУРАЛА ТЕЧНОСТ ДОДЕКА МИНУВАЛЕ НИЗ ОБИКОЛНИЦАТА

Десетина автомобили се оштетени од каменување и истурање течност врз нив во последните три дена додека возеле на обиколницата над Битола. Од СВР Битол ...
ПАНТОН ИЗБРА НЕ ЕДНА, ТУКУ ДВЕ БОИ НА ГОДИНАТА – СИВА И ЖОЛТА

ПАНТОН ИЗБРА НЕ ЕДНА, ТУКУ ДВЕ БОИ НА ГОДИНАТА – СИВА И ЖОЛТА

Институтот за бои Пантон ја избра бојата што најдобро ќе ја одразува годината што претстои. Спротивно на традицијата, Пантон откри дека тоа ќе биде не ...
ПРОМОВИРАНА НОВА НИЈАНСА НА ЦРВЕНА БОЈА КОЈА ЈА НАГЛАСУВА ПОЗИТИВНОСТА НА МЕНСТРУАЦИЈАТА

ПРОМОВИРАНА НОВА НИЈАНСА НА ЦРВЕНА БОЈА КОЈА ЈА НАГЛАСУВА ПОЗИТИВНОСТА НА МЕНСТРУАЦИЈАТА

Институтот за бои Пантон промовираше нова нијанса на црвена боја наречена „период“, за да помогне да се тргне стигмата што ја следи менструацијата. ...
БРЕГАЛНИЦА Е ЗАГАДЕНА ОД ШТИПСКИ ПРЕВОЗНИК ВО ТИРЗ ЗОНАТА, БЕЛАТА ТЕЧНОСТ ИСТЕКЛА ОД ЦИСТЕРНА, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ БОЧВАРСКИ

БРЕГАЛНИЦА Е ЗАГАДЕНА ОД ШТИПСКИ ПРЕВОЗНИК ВО ТИРЗ ЗОНАТА, БЕЛАТА ТЕЧНОСТ ИСТЕКЛА ОД ЦИСТЕРНА, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ БОЧВАРСКИ

По вчерашното објавување на веста дека реката Брегалница е загадена со непозната бела течност и целата вода во реката побеле, на лице место излегол и ...
КЛАСИЧНАТА СИНА ИЗБРАНА ЗА БОЈА ШТО ЌЕ ЈА ОБЕЛЕЖИ 2020

КЛАСИЧНАТА СИНА ИЗБРАНА ЗА БОЈА ШТО ЌЕ ЈА ОБЕЛЕЖИ 2020

Очекувајте да видите многу сино во 2020 година. „Пантон“ соопшти дека боја на годината ќе биде класична сина, појаснувајќи дека така изгледа небото ...
НЕ МОЖЕ ДА СЕ ОШТЕТИ ВЕЌЕ ОШТЕТЕНА ФАСАДА, ОБВИНИТЕЛСТВОТО СЕ ОТКАЖА ОД ГОНЕЊЕ НА ПРАТЕНИКОТ ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ

НЕ МОЖЕ ДА СЕ ОШТЕТИ ВЕЌЕ ОШТЕТЕНА ФАСАДА, ОБВИНИТЕЛСТВОТО СЕ ОТКАЖА ОД ГОНЕЊЕ НА ПРАТЕНИКОТ ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ

Судскиот процес што се водеше во Основниот суд Скопје 1 против пратеникот Павле Богоевски од Шарената револуција се стопира на барање на Обвинителство ...
ПЕТМИНАТА НОМИНИРАНИ ЗА ОСКАР ЗА СТРАНСКИ ФИЛМ ГО ОСУДИЈА НАЦИОНАЛИЗМОТ ВО САД

ПЕТМИНАТА НОМИНИРАНИ ЗА ОСКАР ЗА СТРАНСКИ ФИЛМ ГО ОСУДИЈА НАЦИОНАЛИЗМОТ ВО САД

Во трката за Оскарите 2017, политиката засегна неколку категории, но највеќе онаа за најдобар странски филм. Иранскиот режисер Асгар Фархади, кој о ...
ЧАТАЛОТ ГО ПРОБИ КОРДОНОТ, ОБОЕНА ФАСАДАТА НА МИНИСТЕРСТВО ЗА ФИНАНСИИ

ЧАТАЛОТ ГО ПРОБИ КОРДОНОТ, ОБОЕНА ФАСАДАТА НА МИНИСТЕРСТВО ЗА ФИНАНСИИ

Чаталот ја погоди и барокната фасада на Министерството за финансии. Преку преминот зад Градски ѕид, во близина на кафулето „Корзо“, специјалната едини ...
1 2 3 10 / 24 НАПИСИ