Таг: Бојан Маричиќ

1 2 3 10 / 30 НАПИСИ
ЦЕЛТА НИ Е ДО 2030 ГОДИНА ДА ГИ ЗАВРШИМЕ ПРЕГОВОРИТЕ СО ЕУ, МАРИЧИЌ ЌЕ БИДЕ ГЛАВЕН ПРЕГОВАРАЧ, ВЕЛИ КОВАЧЕВСКИ

ЦЕЛТА НИ Е ДО 2030 ГОДИНА ДА ГИ ЗАВРШИМЕ ПРЕГОВОРИТЕ СО ЕУ, МАРИЧИЌ ЌЕ БИДЕ ГЛАВЕН ПРЕГОВАРАЧ, ВЕЛИ КОВАЧЕВСКИ

Премиерот Димитар Ковачевски вели дека владата си поставила цел пристапните преговори со ЕУ да завршат до 2030 година, зборувајќи на денешната прес-ко ...
СТРУЈА ЗА СИТЕ

СТРУЈА ЗА СИТЕ

Не треба да штедиме струја. Не може државата да ги казнува чесните плаќачи поради нечесните неплаќачи. Само полицијата нека ги фати крадците и – нема ...
ПО ЛЕТНИТЕ ОДМОРИ ЌЕ ПОЧНЕМЕ СО ОБУКА НА АДМИНИСТРАЦИЈАТА ЗА СКРИНИНГОТ НА ЕУ, ВЕЛИ МАРИЧИЌ

ПО ЛЕТНИТЕ ОДМОРИ ЌЕ ПОЧНЕМЕ СО ОБУКА НА АДМИНИСТРАЦИЈАТА ЗА СКРИНИНГОТ НА ЕУ, ВЕЛИ МАРИЧИЌ

Скринингот на ЕУ ќе започне на 15 септември и ќе трае до крајот на 2023 година, а обуката на нашата администрација ќе почне по летните одмори, изјави ...
МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК И ИДЕНТИТЕТ ЗА ГЕРМАНИЈА СЕ ЈАСНИ, НО И СО ОВОЈ ПРЕДЛОГ СЕ СОЧУВАНИ, ВЕЛИ СПЕЦИЈАЛНИОТ ГЕРМАНСКИ ПРЕТСТАВНИК ЗА ЗАПАДЕН БАЛКАН

МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК И ИДЕНТИТЕТ ЗА ГЕРМАНИЈА СЕ ЈАСНИ, НО И СО ОВОЈ ПРЕДЛОГ СЕ СОЧУВАНИ, ВЕЛИ СПЕЦИЈАЛНИОТ ГЕРМАНСКИ ПРЕТСТАВНИК ЗА ЗАПАДЕН БАЛКАН

Специјалниот претставник на Германија за Западен Балкан Мануел Сарацин вели дека македонскиот јазик и идентитет се јасни за Германија, но и со францус ...
ВЕРУВАЈТЕ ВО ЕУ, НЕ СМЕЕМЕ ДА СЕ ПОДЕЛИМЕ СЕГА КОГА БЕСНЕЕ РУСКАТА АГРЕСИЈА ВО УКРАИНА, ИМ СЕ ОБРАТИ АВСТРИСКАТА МИНИСТЕРКА ЕДШТАДЛЕР НА МАКЕДОНСКИТЕ ГРАЃАНИ

ВЕРУВАЈТЕ ВО ЕУ, НЕ СМЕЕМЕ ДА СЕ ПОДЕЛИМЕ СЕГА КОГА БЕСНЕЕ РУСКАТА АГРЕСИЈА ВО УКРАИНА, ИМ СЕ ОБРАТИ АВСТРИСКАТА МИНИСТЕРКА ЕДШТАДЛЕР НА МАКЕДОНСКИТЕ ГРАЃАНИ

Австриската сојузна министерка за ЕУ Каролине Едштадлер денеска во Скопје кажа дека е разбирливо што кај македонските граѓани владее разочараност и де ...
РОМАНТИЧНО ДЕРЕЏЕ

РОМАНТИЧНО ДЕРЕЏЕ

Не се мамиме веќе ние на сигнали од Бугарија. Само еден е добриот сигнал – нека го симне ветото за Македонија. ...
НОВИОТ ПРИСТАП ВО ПРЕГОВОРИТЕ ЌЕ ДОНЕСЕ РЕЗУЛТАТИ САМО ВО КОРИСТ НА БУГАРИЈА, ПРЕДУПРЕДИ ДИМИТРОВ

НОВИОТ ПРИСТАП ВО ПРЕГОВОРИТЕ ЌЕ ДОНЕСЕ РЕЗУЛТАТИ САМО ВО КОРИСТ НА БУГАРИЈА, ПРЕДУПРЕДИ ДИМИТРОВ

Поранешниот вицепремиер за европски прашања Никола Димитров предупреди дека новиот пристап на македонската влада за решавање поединечно на прашањата с ...
НЕ Е НАШЕ ДА КАЖУВАМЕ КАКВО МАЛЦИНСТВО ИМА ВО БУГАРИЈА, ВЕЛИ МАРИЧИЌ

НЕ Е НАШЕ ДА КАЖУВАМЕ КАКВО МАЛЦИНСТВО ИМА ВО БУГАРИЈА, ВЕЛИ МАРИЧИЌ

Новиот вицепремиер за европски прашања Бојан Маричиќ кажа дека не е на Северна Македонија да кажува каде какво малцинство има во регионот, вклучувајќи ...
СУДИИТЕ ШТО ГО ПУШТИЈА МИЈАЛКОВ ОД ПРИТВОР ДА СИ ПРЕЗЕМАТ ОДГОВОРНОСТ АКО ИЗБЕГА, БАРА МИНИСТЕРОТ ЗА ПРАВДА МАРИЧИЌ

СУДИИТЕ ШТО ГО ПУШТИЈА МИЈАЛКОВ ОД ПРИТВОР ДА СИ ПРЕЗЕМАТ ОДГОВОРНОСТ АКО ИЗБЕГА, БАРА МИНИСТЕРОТ ЗА ПРАВДА МАРИЧИЌ

Одлуката на Апелациониот суд во Скопје да го пушти од притвор Сашо Мијалков ја намалува и онака разнишаната доверба на граѓаните во судовите, соопшти ...
ПО УСЛОВНАТА КАЗНА ЗА СООБРАЌАЈКАТА ВО ОХРИД ВО КОЈА ЗАГИНАА ДВЕ МОМЧИЊА, СЕ БАРА ПРАВДА ЗА ИВАН И МИЛАН НА СВЕТСКИОТ ДЕН ЗА СЕЌАВАЊЕ НА ЖРТВИТЕ ОД СООБРАЌАЈНИ НЕЗГОДИ

ПО УСЛОВНАТА КАЗНА ЗА СООБРАЌАЈКАТА ВО ОХРИД ВО КОЈА ЗАГИНАА ДВЕ МОМЧИЊА, СЕ БАРА ПРАВДА ЗА ИВАН И МИЛАН НА СВЕТСКИОТ ДЕН ЗА СЕЌАВАЊЕ НА ЖРТВИТЕ ОД СООБРАЌАЈНИ НЕЗГОДИ

Пресудата од Основниот суд Охрид, со која обвинетиот за сообраќајната несреќа, на клучката кај хотелот Инекс во која загинаа двајца млади битолчани ми ...
1 2 3 10 / 30 НАПИСИ