Таг: Боки 13

1 2 3 9 10 / 85 НАПИСИ
НЕМАМ ПОЛИТИЧКИ ПРИТИСОЦИ ЗА „РЕКЕТ“, ВЕЛИ СУДИЈКАТА ШТО ГИ ИЗНЕНАДИ НОВИНАРИТЕ СО КАФЕ И БРИФИНГ

НЕМАМ ПОЛИТИЧКИ ПРИТИСОЦИ ЗА „РЕКЕТ“, ВЕЛИ СУДИЈКАТА ШТО ГИ ИЗНЕНАДИ НОВИНАРИТЕ СО КАФЕ И БРИФИНГ

Судијката на случајот „Рекет“ Васка Николовска Масевска им рече на новинарите дека нема никакви притисоци повикувајќи ги дваесетината известувачи од с ...
НЕ СЕ ДЕРИ, Ѝ РЕЧЕ БОЈАН ЈОВАНОВСКИ НА ОБВИНИТЕЛКАТА РУСКОВСКА КОГА ТАА ОБРАЗЛОЖИ ЗОШТО НЕ СМЕЕ ДА СЕ ПУШТИ ОД ПРИТВОР

НЕ СЕ ДЕРИ, Ѝ РЕЧЕ БОЈАН ЈОВАНОВСКИ НА ОБВИНИТЕЛКАТА РУСКОВСКА КОГА ТАА ОБРАЗЛОЖИ ЗОШТО НЕ СМЕЕ ДА СЕ ПУШТИ ОД ПРИТВОР

По сослушувањето на сведокот на одбраната на денешното рочиште на „Рекет", првообвинетиот Бојан Јовановски, обвинет за рекет и перење пари, побара да ...
ЛИЛА НЕ ПЛАТИЛА ДАНОК ЗА 260.000 ЕВРА ШТО ГИ ЗЕЛА ЗА ПРОЕКТ НА БОКИ 13, ВЕЛАТ ОД ФИНАНСИСКА ПОЛИЦИЈА

ЛИЛА НЕ ПЛАТИЛА ДАНОК ЗА 260.000 ЕВРА ШТО ГИ ЗЕЛА ЗА ПРОЕКТ НА БОКИ 13, ВЕЛАТ ОД ФИНАНСИСКА ПОЛИЦИЈА

Финансиската полиција поднесе кривична пријава до Јавното обвинителство против водителката Лила Стојановска заради даночно затајување. Стојановска се ...
ЛИЛЕ НЕ МИРУВА И ЗОКИ ЧИТАМ ГЛУПОСТИ ЗБОРЕЛ, МУ СЕ ЖАЛЕЛ КАМЧЕВ НА БОКИ

ЛИЛЕ НЕ МИРУВА И ЗОКИ ЧИТАМ ГЛУПОСТИ ЗБОРЕЛ, МУ СЕ ЖАЛЕЛ КАМЧЕВ НА БОКИ

Обвинителките Вилма Русковска и Ивана Трајчева во продолжение на доказната постапка за рекет од обвинетиот Бојан Јовановски - Боки 13 и за влијание вр ...
ДРУГИ СНИМКИ МИСЛАМ НЕМА, ПИШУВАШЕ НА КОМУНИКАЦИЈА ЗАПЛЕНЕТА КАЈ КАТИЦА ЈАНЕВА КАКО ДОКАЗ ЗА „РЕКЕТ“

ДРУГИ СНИМКИ МИСЛАМ НЕМА, ПИШУВАШЕ НА КОМУНИКАЦИЈА ЗАПЛЕНЕТА КАЈ КАТИЦА ЈАНЕВА КАКО ДОКАЗ ЗА „РЕКЕТ“

Куќа - музеј со скап ентериер и мебел од странство, потоа брендирана гардероба како за три бутика, 4 пиштола, муниција и незначителна сума банкноти од ...
БОКИ НИТУ ПЛАТИ, НИТУ КОМПЕНЗИРАШЕ ЗА ГАРНИТУРАТА, КАЖА СВЕДОК ОД „ЗОНА МЕБЕЛ“ НА „РЕКЕТ“

БОКИ НИТУ ПЛАТИ, НИТУ КОМПЕНЗИРАШЕ ЗА ГАРНИТУРАТА, КАЖА СВЕДОК ОД „ЗОНА МЕБЕЛ“ НА „РЕКЕТ“

Лидија Младеновиќ, ќерка на сопственикот на продавницата за мебел „Зона мебел“, сведочеше за шопингот на „1тв“, поранешната телевизија на обвинетиот в ...
ЈАС МУ ДАДОВ ДОНАЦИЈА И ПОЗАЈМИЦА НА БОКИ, МЕНЕ НИКОЈ НЕ МИ ПРЕФРЛИЛ ПАРИ, СВЕДОЧЕШЕ ЛИЛА НА „РЕКЕТ“

ЈАС МУ ДАДОВ ДОНАЦИЈА И ПОЗАЈМИЦА НА БОКИ, МЕНЕ НИКОЈ НЕ МИ ПРЕФРЛИЛ ПАРИ, СВЕДОЧЕШЕ ЛИЛА НА „РЕКЕТ“

Водителката Лила Стојановска, блиска пријателка на обвинетиот Бојан Јовановски - Боки 13, сведочењето денеска во „Рекет“ го почна со тоа што кажа дека ...
МАЈКА МУ НА БОКИ КУПУВАШЕ ВО МИЛАНО, ЈАС Ѝ ГО ДАДОВ МОЈОТ ПАСОШ ЗА ПОВРАТ НА ДАНОК, СВЕДОЧЕШЕ АПЕЛАЦИОНАТА СУДИЈКА МЕРИ ДИКА НА „РЕКЕТ“

МАЈКА МУ НА БОКИ КУПУВАШЕ ВО МИЛАНО, ЈАС Ѝ ГО ДАДОВ МОЈОТ ПАСОШ ЗА ПОВРАТ НА ДАНОК, СВЕДОЧЕШЕ АПЕЛАЦИОНАТА СУДИЈКА МЕРИ ДИКА НА „РЕКЕТ“

Судијката Мери Дика - Георгиевска од Апелациониот суд Скопје, кума на обвинетиот Бојан Јовановски - Боки 13, прва денеска сведочи во предметот „Рекет“ ...
БОКИ 13 Е ИНТЕРЕСНА ФИГУРИЦА, ШИЕВ И ТЕМНИ КОШУЛИ ЗА НЕГО, А СО КАТИЦА СУМ СКАРАН, СВЕДОЧЕШЕ ТОМЕ ГЛАВЧЕВ, ГАЗДАТА НА „НОЕЛ“ ОД ГЕВГЕЛИЈА

БОКИ 13 Е ИНТЕРЕСНА ФИГУРИЦА, ШИЕВ И ТЕМНИ КОШУЛИ ЗА НЕГО, А СО КАТИЦА СУМ СКАРАН, СВЕДОЧЕШЕ ТОМЕ ГЛАВЧЕВ, ГАЗДАТА НА „НОЕЛ“ ОД ГЕВГЕЛИЈА

Томе Главчев, газда на „Ноел“ конфекцијата од Гевгелија, пред да почне да сведочи денес на судењето за „Рекет“, на прашање од судијата Васка Николовск ...
ПРАВДА ЗА КАТРИНА

ПРАВДА ЗА КАТРИНА

1 Ајде уште еднаш да се обидеме да ја сфатиме суштината на случајот „Рекет“. Тоа е коруптивна афера која го турна Специјалното обвинителство што треба ...
1 2 3 9 10 / 85 НАПИСИ