Таг: бомба

1 2 3 10 / 22 НАПИСИ
ФРЛЕНА БОМБА ВО ДВОРОТ НА ГАБРИЕЛ БАЈРАМ, КАНДИДАТ ЗА СОВЕТНИК НА ГРАД СКОПЈЕ

ФРЛЕНА БОМБА ВО ДВОРОТ НА ГАБРИЕЛ БАЈРАМ, КАНДИДАТ ЗА СОВЕТНИК НА ГРАД СКОПЈЕ

Синот на Амди Бајрам, Габриел Бајрам, ноќеска пријавил дека во дворот на неговата куќа во Чаир е фрлена бомба, која експлодирала и предизвикала матери ...
МВР НАЈДЕ 2 ОСТАВЕНИ ВАГИ ПО ПРИЈАВА ЗА ТЕМПИРАНА БОМБА ПРЕД „СИЛБО“ НА ПАРТИЗАНСКА ВО СКОПЈЕ

МВР НАЈДЕ 2 ОСТАВЕНИ ВАГИ ПО ПРИЈАВА ЗА ТЕМПИРАНА БОМБА ПРЕД „СИЛБО“ НА ПАРТИЗАНСКА ВО СКОПЈЕ

Пријава во 19.10 часот вечерва дека е активирана бомба на булеварот Партизански одреди во Скопје спроти пекарата „Силбо“ го крена алармот на МВР, но е ...
ДОБИЛ ОТКАЗ, ПА ПРЕКУ ФЕЈСБУК СЕ ЗАКАНУВАЛ ДЕКА ПОСТАВИЛ БОМБИ ВО АВТОБУСИ ЗА ПРЕВОЗ НА РАБОТНИЦИ

ДОБИЛ ОТКАЗ, ПА ПРЕКУ ФЕЈСБУК СЕ ЗАКАНУВАЛ ДЕКА ПОСТАВИЛ БОМБИ ВО АВТОБУСИ ЗА ПРЕВОЗ НА РАБОТНИЦИ

Отсекот за компјутерски криминал при СВР Битола поднесе кривична пријава против З. И. (45) од село Горно Крушје, Ресенско, поради основано сомнение за ...
ВО СКОПСКАТА ЗООЛОШКА КОПАЛЕ ДУПКА ЗА ФОНТАНА, НАШЛЕ БОМБА ОД ВТОРА СВЕТСКА ВОЈНА

ВО СКОПСКАТА ЗООЛОШКА КОПАЛЕ ДУПКА ЗА ФОНТАНА, НАШЛЕ БОМБА ОД ВТОРА СВЕТСКА ВОЈНА

Вработени во скопската Зоолошка градина во дворот пронашле бомба. Како што ни изјави директорот Ѓорѓи Галетановски вработените копале дупка за изградб ...
ЕВАКУИРАНО СРЕДНОТО УМЕТНИЧКО УЧИЛИШТЕ ПОРАДИ ДОЈАВА ЗА БОМБА

ЕВАКУИРАНО СРЕДНОТО УМЕТНИЧКО УЧИЛИШТЕ ПОРАДИ ДОЈАВА ЗА БОМБА

Учениците и наставниците од скопското средно уметничко училиште „Лазар Личеновски“ утринава беа евакуирани по дојава за бомба на паркинг во близина на ...
БОМБА ОД ГОЛЕМИТЕ ВОЈНИ СНИМЕНА НА 13 МЕТРИ ДЛАБОЧИНА ВО ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО

БОМБА ОД ГОЛЕМИТЕ ВОЈНИ СНИМЕНА НА 13 МЕТРИ ДЛАБОЧИНА ВО ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО

Германска рачна бомба на длабочина од 13 метри и на 400 метри од брегот на Охридското Езеро снимија пред два дена нуркачите од Центарот за подводни ак ...
ПОСТАВЕНА ШКОЛСКА БОМБА ВО ПРИЛЕПСКО КАФУЛЕ ПРЕД КОНЦЕРТОТ НА ЦЕЦА НА „ПИВО ФЕСТ“

ПОСТАВЕНА ШКОЛСКА БОМБА ВО ПРИЛЕПСКО КАФУЛЕ ПРЕД КОНЦЕРТОТ НА ЦЕЦА НА „ПИВО ФЕСТ“

Школска бомба без експлозивно полнење била пронајдена во кафулето „Кафе Ин“ во Прилеп пред синоќешниот концерт на српската пејачка Цеца на „Пиво Фест“ ...
СЕКС ИГРАЧКИ ГО ЗАТВОРИЈА БЕРЛИНСКИОТ АЕРОДРОМ ОТКАКО БИЛЕ ЗАМЕНЕТИ ЗА БОМБА

СЕКС ИГРАЧКИ ГО ЗАТВОРИЈА БЕРЛИНСКИОТ АЕРОДРОМ ОТКАКО БИЛЕ ЗАМЕНЕТИ ЗА БОМБА

Различни секс играчки, вклучувајќи вибратор, биле заменети за бомба, што довело до делумно затворање на аеродромот „Шенефелд“ во Берлин. Вработенит ...
ЗАТВОРЕН АЕРОДРОМОТ ЛОНДОН СИТИ, ПРОНАЈДЕНА БОМБА ОД ВТОРАТА СВЕТСКА ВОЈНА

ЗАТВОРЕН АЕРОДРОМОТ ЛОНДОН СИТИ, ПРОНАЈДЕНА БОМБА ОД ВТОРАТА СВЕТСКА ВОЈНА

Најмалиот лондонски аеродром  Лондон Сити е затворен,, откако градежни работници пронајдоа бомба од Втората светска војна, во близина на реката Темза. ...
БОМБАТА ОД ВТОРАТА СВЕТСКА ВОЈНА СО ДЕТОНАЦИЈА УНИШТЕНА КАЈ ШТИП

БОМБАТА ОД ВТОРАТА СВЕТСКА ВОЈНА СО ДЕТОНАЦИЈА УНИШТЕНА КАЈ ШТИП

АРМ и Дирекцијата за заштита и спасување со детонација ја уништија бомбата која беше најдена пред еден месец кај Штип, без да предизвика последици по ...
1 2 3 10 / 22 НАПИСИ