Таг: бомби

1 2 3 10 10 / 96 НАПИСИ
ЛАЖНИ ДОЈАВИ ЗА БОМБИ ВО 19 ШКОЛИ, МОН ПРЕПОРАЧА НАСТАВАТА ДА ПРОДОЛЖИ ОНЛАЈН КОГА ЌЕ СТИГНЕ ДОЈАВА

ЛАЖНИ ДОЈАВИ ЗА БОМБИ ВО 19 ШКОЛИ, МОН ПРЕПОРАЧА НАСТАВАТА ДА ПРОДОЛЖИ ОНЛАЈН КОГА ЌЕ СТИГНЕ ДОЈАВА

Закани за поставени бомби денеска до 9:30 часот стигнаа на електронските адреси на 18 училишта во Скопје и едно училиште во Прилеп, соопшти Министерст ...
АКО УСТАВНИОТ СУД ГИ ПОНИШТИ „БОМБИТЕ” ПО 2017 ГОДИНА, ПАЃААТ ПРЕДМЕТИТЕ „ИМПЕРИЈА“, „ПЛАЦЕВИ НА ВОДНО“, „ТАЛИР 1 И 2“, А НА МИЈАЛКОВ ЌЕ МУ СЕ ВРАТИ КОНФИСКУВАНИОТ ИМОТ

АКО УСТАВНИОТ СУД ГИ ПОНИШТИ „БОМБИТЕ” ПО 2017 ГОДИНА, ПАЃААТ ПРЕДМЕТИТЕ „ИМПЕРИЈА“, „ПЛАЦЕВИ НА ВОДНО“, „ТАЛИР 1 И 2“, А НА МИЈАЛКОВ ЌЕ МУ СЕ ВРАТИ КОНФИСКУВАНИОТ ИМОТ

По денешната седница на Уставниот суд, останаа да висат предметите на поранешното СЈО по 30 јуни 2017 година, прво за случајот „Империја" во која е ос ...
ДОЈАВИ ЗА БОМБИ ВО 32 ШКОЛИ ВО СКОПЈЕ И ЕДНО ВО ПРИЛЕП

ДОЈАВИ ЗА БОМБИ ВО 32 ШКОЛИ ВО СКОПЈЕ И ЕДНО ВО ПРИЛЕП

Триесет и две школи во Скопје и едно во Прилеп утрово се евакуирани поради закани за поставени бомби. „Денеска до 10 часот е пријавено дека на елек ...
ДОЈАВА ЗА БОМБА КАЈ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНДАРОВСКИ, ВО НЕКОЛКУ ДРЖАВНИ ИНСТИТУЦИИ И ХОТЕЛИ

ДОЈАВА ЗА БОМБА КАЈ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНДАРОВСКИ, ВО НЕКОЛКУ ДРЖАВНИ ИНСТИТУЦИИ И ХОТЕЛИ

Закани за поставени бомби утрово пристигнаа на неколку локации во Скопје меѓу кои и во Вилата Водно на претседателот Стево Пендаровски. Како што со ...
НОВИ ДОЈАВИ ЗА БОМБИ ВО ТРГОВСКИ ЦЕНТРИ, ЖЕЛЕЗНИЧКАТА СТАНИЦА, МРТВ И КУЛИТЕ ЏЕВАИР ВО СКОПЈЕ

НОВИ ДОЈАВИ ЗА БОМБИ ВО ТРГОВСКИ ЦЕНТРИ, ЖЕЛЕЗНИЧКАТА СТАНИЦА, МРТВ И КУЛИТЕ ЏЕВАИР ВО СКОПЈЕ

По вчерашните дојави за бомби во 33 основни и неколку средни училишта (во смена на матурантите), денеска мејлови за поставена експлозивна направа стиг ...
ПРЕКИНАТА НАСТАВАТА ВО 33 ОСНОВНИ УЧИЛИШТА ВО СКОПЈЕ, СИТЕ ДОБИЛЕ МЕЈЛОВИ ЗА ПОСТАВЕНИ БОМБИ

ПРЕКИНАТА НАСТАВАТА ВО 33 ОСНОВНИ УЧИЛИШТА ВО СКОПЈЕ, СИТЕ ДОБИЛЕ МЕЈЛОВИ ЗА ПОСТАВЕНИ БОМБИ

Во 33 основни училишта, денеска околу 12.30 часот се прекина наставата поради закани со бомби, а подоцна такви закани стасале и во неколку средни учиш ...
ПО ЕДЕН МЕСЕЦ РАСПУСТ, ПОВТОРНО ДОЈАВИ ЗА БОМБИ ВО 8 СКОПСКИ УЧИЛИШТА, ПАК ВО СМЕНА НА МАТУРАНТИТЕ

ПО ЕДЕН МЕСЕЦ РАСПУСТ, ПОВТОРНО ДОЈАВИ ЗА БОМБИ ВО 8 СКОПСКИ УЧИЛИШТА, ПАК ВО СМЕНА НА МАТУРАНТИТЕ

По едномесечна пауза, денеска околу 11:40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на мејл-адресите на осум средни училишта во Скопје, упатени се закан ...
ЛАЖНИ СЕ ПРИЈАВИТЕ ЗА БОМБИ ВО ШКОЛИТЕ ВО СКОПЈЕ, БИТОЛА, ТЕТОВО, ПРИЛЕП И СТРУШКО

ЛАЖНИ СЕ ПРИЈАВИТЕ ЗА БОМБИ ВО ШКОЛИТЕ ВО СКОПЈЕ, БИТОЛА, ТЕТОВО, ПРИЛЕП И СТРУШКО

Лажни се пријавите за наводно поставени бомби во училишта во Скопје, Битола, Прилеп, Тетово и Струшко, соопшти Министерството за внатрешни работи (МВ ...
ГЕРМАНСКОТО МНР ГИ ПРЕДУПРЕДИ ГРАЃАНИТЕ КОИ ПАТУВААТ ВО МАКЕДОНИЈА ДА БИДАТ ПРЕТПАЗЛИВИ ПОРАДИ ЗАКАНИТЕ ЗА БОМБИ

ГЕРМАНСКОТО МНР ГИ ПРЕДУПРЕДИ ГРАЃАНИТЕ КОИ ПАТУВААТ ВО МАКЕДОНИЈА ДА БИДАТ ПРЕТПАЗЛИВИ ПОРАДИ ЗАКАНИТЕ ЗА БОМБИ

Министерство за надворешни работи на Германија ги предупреди нивните граѓани да бидат претпазливи ако патуваат во Македонија поради заканите за бомби. ...
ЛАЖНИ СЕ ЗАКАНИТЕ ЗА БОМБИ НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ И НИЗА ИНСТИТУЦИИ И ШКОЛИ ВО СКОПЈЕ И БИТОЛА, СООПШТИ МВР

ЛАЖНИ СЕ ЗАКАНИТЕ ЗА БОМБИ НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ И НИЗА ИНСТИТУЦИИ И ШКОЛИ ВО СКОПЈЕ И БИТОЛА, СООПШТИ МВР

Сите денешни дојави за бомби се лажни, соопштија од Министерството за внатрешни работи. Попладнево тимовите за антитерористички проверки ги завршија п ...
1 2 3 10 10 / 96 НАПИСИ