Таг: булевар

1 2 324 / 24 НАПИСИ
НАРЕДНИТЕ 40 ДЕНА ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ГО РЕКОНСТРУИРА БУЛЕВАРОТ КОЧО РАЦИН

НАРЕДНИТЕ 40 ДЕНА ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ГО РЕКОНСТРУИРА БУЛЕВАРОТ КОЧО РАЦИН

Град Скопје денеска почна со реконструкцијата на булеварот Кочо Рацин, на потегот од „Веро Џамбо“ до крстосницата кај зградата на „Макпетрол“. Градежн ...
ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ЈА УРИВА ПЕРАЛНАТА КОЈА ТРИ ГОДИНИ СТОИ СРЕДЕ БУЛЕВАРОТ ТРЕТА МАКЕДОНСКА БРИГАДА

ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ЈА УРИВА ПЕРАЛНАТА КОЈА ТРИ ГОДИНИ СТОИ СРЕДЕ БУЛЕВАРОТ ТРЕТА МАКЕДОНСКА БРИГАДА

Пералната која буквално се наоѓа среде булеварот Трета македонска бригада во Општина Аеродром, ќе се урива пролетва, најавуваат од Град Скопје. Веќ ...
ПО ЧЕТИРИ ДЕЦЕНИИ, ПРВПАТ СЕ РЕКОНСТРУИРА БУЛЕВАРОТ ТУРИСТИЧКА КОЈ ГО ПОДЕЛИ ОХРИД НА ДВА ДЕЛА

ПО ЧЕТИРИ ДЕЦЕНИИ, ПРВПАТ СЕ РЕКОНСТРУИРА БУЛЕВАРОТ ТУРИСТИЧКА КОЈ ГО ПОДЕЛИ ОХРИД НА ДВА ДЕЛА

По четири децении од изградбата, деновиве почна првата темелна реконструкција на булеварот Туристичка, главната сообраќајница во Охрид, откако досега ...
ПОЧНА РЕКОНСТРУКЦИЈАТА НА ПАРТИЗАНСКА ВО ВЛАЕ

ПОЧНА РЕКОНСТРУКЦИЈАТА НА ПАРТИЗАНСКА ВО ВЛАЕ

Град Скопје денеска почна со реконструкција на булеварот Партизански одреди во населбата Влае, на потегот од мостот Обединети нации до кружниот тек ка ...
1 2 324 / 24 НАПИСИ