Таг: чистење

1 2 3 11 10 / 108 НАПИСИ
ЌЕ ГО НАПРАВИМЕ СКОПЈЕ НАЈЧИСТО ВО НЕГОВАТА ИСТОРИЈАТА ДО КРАЈ НА МАНДАТОТ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА „КОМУНАЛНА ХИГИЕНА“

ЌЕ ГО НАПРАВИМЕ СКОПЈЕ НАЈЧИСТО ВО НЕГОВАТА ИСТОРИЈАТА ДО КРАЈ НА МАНДАТОТ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА „КОМУНАЛНА ХИГИЕНА“

До крајот на нашиот мандат Скопје ќе биде најчисто во историјата на градот, вели директорот на ЈП „Комунална хигиена“ Зуди Енуз. Тој на прашањето на С ...
ВО ЕКОЛОШКАТА АКЦИЈА „ГЕНЕРАЛКА ВИКЕНД“ ЌЕ СЕ ЧИСТАТ 26 ОПШТИНИ, ЗА СЕКОИ 10 КИЛОГРАМИ ОТПАД ЌЕ СЕ ПОСАДИ ЕДНО ДРВО

ВО ЕКОЛОШКАТА АКЦИЈА „ГЕНЕРАЛКА ВИКЕНД“ ЌЕ СЕ ЧИСТАТ 26 ОПШТИНИ, ЗА СЕКОИ 10 КИЛОГРАМИ ОТПАД ЌЕ СЕ ПОСАДИ ЕДНО ДРВО

Дваесет и шест општини ќе бидат опфатени со еколошката акција „Генералка викенд“, што „Пивара Скопје“, „Пакомак“ и организаторот „Мен енд Маунтен“ ја ...
НЕ ФРЛАЈТЕ КРЕВЕТИ И ДУШЕЦИ НА УЛИЦА, ПОЧЕКАЈТЕ ГИ КОНТЕЈНЕРИТЕ ЗА КАБАСТ ОТПАД, ВЕЛАТ ОД „КОМУНАЛНА ХИГИЕНА“

НЕ ФРЛАЈТЕ КРЕВЕТИ И ДУШЕЦИ НА УЛИЦА, ПОЧЕКАЈТЕ ГИ КОНТЕЈНЕРИТЕ ЗА КАБАСТ ОТПАД, ВЕЛАТ ОД „КОМУНАЛНА ХИГИЕНА“

ЈП “Комунална хигиена“ во текот на пролетната акција за чистење ќе постави садови за кабаст отпад во сите скопски општини. Од претпријатието апелираат ...
„КОМУНАЛНА ХИГИЕНА“ ЌЕ ЧИСТИ ВО КАРПОШ И ЈАКИМОВСКИ МОЖЕ ДА ГИ КОРИСТИ КОНТЕЈНЕРИТЕ, ОДЛУЧИЛЕ НА СРЕДБАТА СО ДИРЕКТОРОТ ЕНУС

„КОМУНАЛНА ХИГИЕНА“ ЌЕ ЧИСТИ ВО КАРПОШ И ЈАКИМОВСКИ МОЖЕ ДА ГИ КОРИСТИ КОНТЕЈНЕРИТЕ, ОДЛУЧИЛЕ НА СРЕДБАТА СО ДИРЕКТОРОТ ЕНУС

Откако вчера градоначалникот на Општина Карпош Стевчо Јакимовски се пожали дека раководството на градското комунално претпријатие „Комунална хигиена“ ...
КОМУНАЛНИТЕ РАБОТНИЦИ НА ГРАД СКОПЈЕ НИШТО НЕ ЧИСТАТ, ГИ НЕМА ИЛИ СЕДАТ НА КЛУПИ И ПУШАТ, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КАРПОШ ЈАКИМОВСКИ

КОМУНАЛНИТЕ РАБОТНИЦИ НА ГРАД СКОПЈЕ НИШТО НЕ ЧИСТАТ, ГИ НЕМА ИЛИ СЕДАТ НА КЛУПИ И ПУШАТ, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КАРПОШ ЈАКИМОВСКИ

Градоначалникот на Општина Карпош Стевчо Јакимовски се жали дека работниците од градското претпријатие „Комунална хигиена“ не ги чистат и метат улицит ...
СНЕГОТ ЈА ОТЕЖНИ ПРООДНОСТА КОН ШАРПЛАНИНСКИТЕ СЕЛА, НЕМА ЗАСТОИ НА АВТОПАТОТ СКОПЈЕ-ГОСТИВАР

СНЕГОТ ЈА ОТЕЖНИ ПРООДНОСТА КОН ШАРПЛАНИНСКИТЕ СЕЛА, НЕМА ЗАСТОИ НА АВТОПАТОТ СКОПЈЕ-ГОСТИВАР

Тетово утрово осамна под снежна покривка висока 15-ина сантиметри. Првиот снег беше и прв предизвик за тетовските комуналци откако неодамна градоначал ...
ОПШТИНА ТЕТОВО ГО ОТКАЖА ТЕНДЕРОТ ЗА ЗИМСКО ОДРЖУВАЊЕ НА УЛИЦИТЕ, ЌЕ ГИ ЧИСТИ КОМУНАЛНОТО ПРЕТПРИЈАТИЕ

ОПШТИНА ТЕТОВО ГО ОТКАЖА ТЕНДЕРОТ ЗА ЗИМСКО ОДРЖУВАЊЕ НА УЛИЦИТЕ, ЌЕ ГИ ЧИСТИ КОМУНАЛНОТО ПРЕТПРИЈАТИЕ

На прагот на зимската сезона, градоначалникот на Тетово Биљал Касами ја запрел постапката за јавна набавка на услугата за зимско одржување на патиштат ...
ДОДЕКА НЕ ИСЧИСТАТ, ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ НЕ СМЕАТ ДА ТРОШАТ ПАРИ ЗА ДРУГО, РАМА ПРОГЛАСИ АКЦИЈА ЗА АЛБАНИЈА БЕЗ ЃУБРЕ

ДОДЕКА НЕ ИСЧИСТАТ, ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ НЕ СМЕАТ ДА ТРОШАТ ПАРИ ЗА ДРУГО, РАМА ПРОГЛАСИ АКЦИЈА ЗА АЛБАНИЈА БЕЗ ЃУБРЕ

Албанија почна со спроведувањето на Национална акција за целосно чистење на земјата. Акцијата почна со чистење на крајбрежјето, а ќе се прошири во сит ...
ОДАМ НА РАБОТА И СЛИКАМ ЃУБРЕ, МОРА СЕКОЈ ДЕЛ ОД ОПШТИНА ЦЕНТАР ДА Е ЧИСТ, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГЕРАСИМОВСКИ

ОДАМ НА РАБОТА И СЛИКАМ ЃУБРЕ, МОРА СЕКОЈ ДЕЛ ОД ОПШТИНА ЦЕНТАР ДА Е ЧИСТ, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГЕРАСИМОВСКИ

Општина Центар денеска организираше акција за чистење и зазеленување на сите основни училишта на територијата на општината. Во акцијата учествуваат оп ...
„ПАРКИНЗИ ОПШТИНА ЦЕНТАР“ ЌЕ БИДЕ ПРЕТПРИЈАТИЕ И ЗА ЧИСТЕЊЕ И МЕТЕЊЕ НА УЛИЦИТЕ И ПАРКОВИТЕ

„ПАРКИНЗИ ОПШТИНА ЦЕНТАР“ ЌЕ БИДЕ ПРЕТПРИЈАТИЕ И ЗА ЧИСТЕЊЕ И МЕТЕЊЕ НА УЛИЦИТЕ И ПАРКОВИТЕ

Јавното претпријатие „Паркинзи Општина Центар“ (ПОЦ) ќе има нова дејност за одржување на јавната хигиена низ општината. Со тоа, покрај одржување на па ...
1 2 3 11 10 / 108 НАПИСИ