Таг: Даниела Рангелова

1 2 3 20 / 24 НАПИСИ
ПРАТЕНИЧКИТЕ БЕЗ КОЛЕГИТЕ РАСПРАВАА ЗА ИСКОРЕНУВАЊЕ НА ГОВОРОТ НА ОМРАЗА КОН ЖЕНИТЕ

ПРАТЕНИЧКИТЕ БЕЗ КОЛЕГИТЕ РАСПРАВАА ЗА ИСКОРЕНУВАЊЕ НА ГОВОРОТ НА ОМРАЗА КОН ЖЕНИТЕ

На јавната расправа на собраниската Комисија за еднакви можности на жените и мажите за говорот на омраза во медиумите насочен кон жените, иако поканет ...
ГЛУПАВО ОДЕЊЕ

ГЛУПАВО ОДЕЊЕ

1 Добро бе, и тој Зврлевски. Што човек ќе беше? Срам малку да имаше? Малку непријатно да му станеше. Со што ли го држат, што ли му знаат, што имаат за ...
ЕДЕН ЗАКОН НЕМА ДА ДОНЕСЕШ, МУ СЕ ЗАКАНИ ИЛИЈА ДИМОВСКИ НА ТАЛАТ ЏАФЕРИ

ЕДЕН ЗАКОН НЕМА ДА ДОНЕСЕШ, МУ СЕ ЗАКАНИ ИЛИЈА ДИМОВСКИ НА ТАЛАТ ЏАФЕРИ

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски му се закани на претседателот на Собранието Талат Џафери дека нема да донесе ниту еден закон на денешното прод ...
ВМРО-ДПМНЕ ФОРМИРАШЕ 10 ПРАТЕНИЧКИ ГРУПИ, КООРДИНАТОРИ СЕ ДИМОВСКИ, МИЛОШОСКИ, АВИРОВИЌ, РАНГЕЛОВА…

ВМРО-ДПМНЕ ФОРМИРАШЕ 10 ПРАТЕНИЧКИ ГРУПИ, КООРДИНАТОРИ СЕ ДИМОВСКИ, МИЛОШОСКИ, АВИРОВИЌ, РАНГЕЛОВА…

ВМРО-ДПМНЕ од денеска има 10 пратенички групи во Собранието. Девет имаат по пет пратеници и една е со шест. Во најголемата пратеничка група, коорди ...
ГРУЕВСКИ И ЖЕРНОВСКИ ДЕНЕСКА ВО СУДОТ ЌЕ СЕ СООЧАТ ЗА ШАМАРИТЕ

ГРУЕВСКИ И ЖЕРНОВСКИ ДЕНЕСКА ВО СУДОТ ЌЕ СЕ СООЧАТ ЗА ШАМАРИТЕ

По неуспешниот обид да почне судењето на 3 мај против експремиерот Никола Груевски, првообвинет за насилствата и шамарите во Центар, и уште 13 обвинет ...
РАНГЕЛОВА ЌЕ РАКОВОДИ СО КОМИСИЈАТА ЗА РАМНОПРАВНОСТ НА ЖЕНИТЕ И МАЖИТЕ

РАНГЕЛОВА ЌЕ РАКОВОДИ СО КОМИСИЈАТА ЗА РАМНОПРАВНОСТ НА ЖЕНИТЕ И МАЖИТЕ

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Даниела Рангелова, од собраниската Комисија за избори именувања, чиј претседател е сопартиецот Илија Димовски, предложена е ...
НИКОЛА ДОДЕВСКИ НЕ МОЖЕ ДА ГО БРАНИ ГРУЕВСКИ ВО „ТАЛИР“, ПОВИКАН Е ЗА СВЕДОК ВО СЈО

НИКОЛА ДОДЕВСКИ НЕ МОЖЕ ДА ГО БРАНИ ГРУЕВСКИ ВО „ТАЛИР“, ПОВИКАН Е ЗА СВЕДОК ВО СЈО

  Никола Додевски, адвокат на осомничениот експремиер Никола Груевски во сите истраги што ги води СЈО против него како и во судскиот процес за ...
ВО СЈО ДОЈДЕ И РАНГЕЛОВА, ОСОМНИЧЕНА ЗА ПОПОЛНУВАЊЕ УПЛАТНИЦИ

ВО СЈО ДОЈДЕ И РАНГЕЛОВА, ОСОМНИЧЕНА ЗА ПОПОЛНУВАЊЕ УПЛАТНИЦИ

По експремиерот Емил Димитриев, денеска во СЈО влезе пратеничката и претседателка на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ Даниела Рангелова, која, за разлика ...
ГРУЕВСКИ ВЛЕГУВАЛ НА ЗАДНА ВРАТА ВО СУДОТ ОТИ НЕ СЕ ЧУВСТВУВАЛ БЕЗБЕДНО, СООПШТИ СУДОТ

ГРУЕВСКИ ВЛЕГУВАЛ НА ЗАДНА ВРАТА ВО СУДОТ ОТИ НЕ СЕ ЧУВСТВУВАЛ БЕЗБЕДНО, СООПШТИ СУДОТ

Основниот суд Скопје 1 вели дека обвинетиот Никола Груевски влегува и излегува на задна врата на судењето за нарачаните насилства и шамари во Општина ...
СУДЕЊЕТО ПРОТИВ ГРУЕВСКИ ЗА НАСИЛСТВАТА И НАРАЧУВАЊЕТО НА ШАМАРИТЕ ВО ЦЕНТАР ЗАКАЖАНО ЗА В СРЕДА

СУДЕЊЕТО ПРОТИВ ГРУЕВСКИ ЗА НАСИЛСТВАТА И НАРАЧУВАЊЕТО НА ШАМАРИТЕ ВО ЦЕНТАР ЗАКАЖАНО ЗА В СРЕДА

  Судскиот процес против обвинетиот експремиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски за нарачаните насилства во Општината Центар и за нарачува ...
1 2 3 20 / 24 НАПИСИ