Таг: дебата

1 2 3 4 10 / 36 НАПИСИ
ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ УЧЕСТВУВА ВО СОБРАНИСКАТА ДЕБАТА ЗА УСТАВНИ ИЗМЕНИ ЗА ДА ПОКАЖЕ ДЕКА НЕМА ДВОТРЕТИНСКО МНОЗИНСТВО

ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ УЧЕСТВУВА ВО СОБРАНИСКАТА ДЕБАТА ЗА УСТАВНИ ИЗМЕНИ ЗА ДА ПОКАЖЕ ДЕКА НЕМА ДВОТРЕТИНСКО МНОЗИНСТВО

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ќе учествуваат во дебатата за Предлогот за уставни измени на собраниската Комисија за уставни прашања, што претседателот на ...
МЛАДИТЕ НЕМААТ СО КОГО ДА СПОДЕЛАТ КАКО СЕ ЧУВСТВУВААТ, ИТНО ТРЕБА ПОГОЛЕМ ПРИСТАП ДО БЕСПЛАТНО СТРУЧНО СОВЕТУВАЊЕ, ПОКАЖА ЈАВНА ДЕБАТА ВО БИТОЛА

МЛАДИТЕ НЕМААТ СО КОГО ДА СПОДЕЛАТ КАКО СЕ ЧУВСТВУВААТ, ИТНО ТРЕБА ПОГОЛЕМ ПРИСТАП ДО БЕСПЛАТНО СТРУЧНО СОВЕТУВАЊЕ, ПОКАЖА ЈАВНА ДЕБАТА ВО БИТОЛА

Огромен број млади секојдневно се соочуваат со недостиг на блиска и доверлива личност да споделат како се чувствуваат, немаат некој да ги праша како с ...
ВЛАДАТА ДА КАЖЕ КАКО ДОЈДОВМЕ ДО ПОЗИЦИЈА БИЛАТЕРАЛНИТЕ ПРАШАЊА СО БУГАРИЈА ДА БИДАТ ДЕЛ ОД ПРЕГОВАРАЧКАТА РАМКА, ВЕЛИ ДИМИТРОВ

ВЛАДАТА ДА КАЖЕ КАКО ДОЈДОВМЕ ДО ПОЗИЦИЈА БИЛАТЕРАЛНИТЕ ПРАШАЊА СО БУГАРИЈА ДА БИДАТ ДЕЛ ОД ПРЕГОВАРАЧКАТА РАМКА, ВЕЛИ ДИМИТРОВ

Владата да не молчи, туку веднаш да го отфрли францускиот предлог за одблокирање на евроинтеграциите на земјава, кажаа учесниците на денешната трибина ...
НОВА ЖИЧАРНИЦА НЕМА ДА ЈА СПАСИ ПОПОВА ШАПКА АКО НЕМА УРБАНИСТИЧКИ ПЛАН, ВЕЛАТ АКТИВИСТИТЕ

НОВА ЖИЧАРНИЦА НЕМА ДА ЈА СПАСИ ПОПОВА ШАПКА АКО НЕМА УРБАНИСТИЧКИ ПЛАН, ВЕЛАТ АКТИВИСТИТЕ

Каква е иднината на Попова Шапка, во кој правец треба да се развива и што треба да биде приоритет, беше темата на јавната трибина на која дискутираа п ...
ОПШТИНА ТЕТОВО НАПРАВИ ЈАВНА ДЕБАТА НА ДЕН ПРЕД ДОНЕСУВАЊЕТО НА БУЏЕТОТ ЗА 2022

ОПШТИНА ТЕТОВО НАПРАВИ ЈАВНА ДЕБАТА НА ДЕН ПРЕД ДОНЕСУВАЊЕТО НА БУЏЕТОТ ЗА 2022

Буџетот на Општина Тетово за 2022 година денеска беше ставен на јавна дебата пред граѓаните на Општината. Ова е за првпат досега буџетот да биде ставе ...
„ШАНСА ЗА ЦЕНТАР“ ГИ ПОВИКА ПАРТИИТЕ НА ЈАВНА ДЕБАТА ДА СЕ УСОГЛАСАТ ЗА НАТПАРТИСКИ ЈАВЕН ИНТЕРЕС

„ШАНСА ЗА ЦЕНТАР“ ГИ ПОВИКА ПАРТИИТЕ НА ЈАВНА ДЕБАТА ДА СЕ УСОГЛАСАТ ЗА НАТПАРТИСКИ ЈАВЕН ИНТЕРЕС

Граѓанската иницијатива „Шанса за Центар“, која освои три советнички места во Советот на Општина Центар, ги повика на јавна дебата политичките партии ...
ГРАЃАНИТЕ САМИ НИ ПРИОЃААТ И НУДАТ БАКШИШ, А ЗА ТОА СЕ КРИВИ И МЕДИУМИТЕ СО НАСЛОВИТЕ ДЕКА СУДИИТЕ СЕ КОРУМПИРАНИ, ТВРДИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА КРИВИЧНИОТ СУД ЏОЛЕВ

ГРАЃАНИТЕ САМИ НИ ПРИОЃААТ И НУДАТ БАКШИШ, А ЗА ТОА СЕ КРИВИ И МЕДИУМИТЕ СО НАСЛОВИТЕ ДЕКА СУДИИТЕ СЕ КОРУМПИРАНИ, ТВРДИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА КРИВИЧНИОТ СУД ЏОЛЕВ

Претседателот на Основниот кривичен суд Скопје Иван Џолев ги обвини медиумите дека имаат и тие вина за перцепцијата кај граѓаните дека судството е кор ...
СЕКОЈ ГРАЃАНИН ЌЕ МОЖЕ ДА ОДГЛЕДУВА 2-3 СТЕБЛА АКО СЕ ЛЕГАЛИЗИРА МАРИХУАНАТА, НЕМА ДА БИДЕ ПРИВИЛЕГИЈА НА БОГАТИТЕ, КАЖА ЗАЕВ ПРЕД ПРАТЕНИЦИТЕ

СЕКОЈ ГРАЃАНИН ЌЕ МОЖЕ ДА ОДГЛЕДУВА 2-3 СТЕБЛА АКО СЕ ЛЕГАЛИЗИРА МАРИХУАНАТА, НЕМА ДА БИДЕ ПРИВИЛЕГИЈА НА БОГАТИТЕ, КАЖА ЗАЕВ ПРЕД ПРАТЕНИЦИТЕ

Премиерот Зоран Заев кажа дека секој граѓанин ќе може да одгледува 2-3 стебла канабис ако се легализира марихуаната, одговарајќи му на неговиот сопарт ...
ВО СЕВЕРОИСТОЧНИОТ РЕГИОН НИКОЈ НЕ САКА ДА БИДЕ ИНСПЕКТОР, ИМА САМО 18 НА 200.000 ЖИТЕЛИ

ВО СЕВЕРОИСТОЧНИОТ РЕГИОН НИКОЈ НЕ САКА ДА БИДЕ ИНСПЕКТОР, ИМА САМО 18 НА 200.000 ЖИТЕЛИ

Шесте општини од Североисточниот Регион со над 200.000 жители имаат само 18 лиценцирани инспектори, од вкупно 256 во државата. Од нив, 13 се во Кумано ...
ОТКАЖАНА ВТОРАТА ДЕБАТА МЕЃУ ТРАМП И БАЈДЕН

ОТКАЖАНА ВТОРАТА ДЕБАТА МЕЃУ ТРАМП И БАЈДЕН

Комисијата за претседателски дебати ја откажа втората дебата меѓу американскиот претседател Доналд Трамп и кандидатот на Демократите Џо Бајден откако ...
1 2 3 4 10 / 36 НАПИСИ