Таг: Дедо Мраз

1 2 10 / 11 НАПИСИ
ЗА ПРВПАТ НА ПЛОШТАДОТ ВО СКОПЈЕ НЕ ДОЈДЕ ДЕДО МРАЗ И НЕМАШЕ НОВОГОДИШНА ПРОГРАМА ЗА ДЕЦА

ЗА ПРВПАТ НА ПЛОШТАДОТ ВО СКОПЈЕ НЕ ДОЈДЕ ДЕДО МРАЗ И НЕМАШЕ НОВОГОДИШНА ПРОГРАМА ЗА ДЕЦА

Денеска на Плоштадот Македонија во Скопје не дојде Дедо Мраз, за првпат откако Град Скопје организира новогодишни прослави. Досега, Дедо Мраз кој трац ...
ИТАЛИЈАНСКАТА ЦРКВА СЕ ИЗВИНИ ОТКАКО БИСКУП ИМ РЕКОЛ НА ДЕЦАТА ДЕКА ДЕДО МРАЗ Е ИЗМИСЛЕН ОД „КОКА-КОЛА“

ИТАЛИЈАНСКАТА ЦРКВА СЕ ИЗВИНИ ОТКАКО БИСКУП ИМ РЕКОЛ НА ДЕЦАТА ДЕКА ДЕДО МРАЗ Е ИЗМИСЛЕН ОД „КОКА-КОЛА“

Римокатоличката црква на Сицилија се извини откако нејзин бискуп им кажал на децата дека Дедо Мраз не постои. На верски настан минатата недела, бискуп ...
НУРКАЧИТЕ СОБРАА КЕСИ И ЛИМЕНКИ ВО ПРАЗНИЧНОТО ЧИСТЕЊЕ НА ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО

НУРКАЧИТЕ СОБРАА КЕСИ И ЛИМЕНКИ ВО ПРАЗНИЧНОТО ЧИСТЕЊЕ НА ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО

Охридскиот Дедо Мраз, нуркачот Никола Паскали ја започна Новата година со подводна еко акција за чистење на Охридското Езеро, во која е собран најразл ...
ТУРКАНИЦИ ЗА ПАКЕТЧИЊА И ДЕДО МРАЗ ВО СКОПСКАТА ЗООЛОШКА ГРАДИНА

ТУРКАНИЦИ ЗА ПАКЕТЧИЊА И ДЕДО МРАЗ ВО СКОПСКАТА ЗООЛОШКА ГРАДИНА

Во скопската Зоолошка градина денес беше организирано пристигнување на Дедо Мраз и делење новогодишни пакетчиња за децата. Зоолошката беше преполна со ...
ДЕДО МРАЗ ПРЕКУ ПОЖАРНИКАРСКИ СКАЛИ ИМ ДОНЕСЕ ПАКЕТЧИЊА НА ДЕЦАТА НА ДЕТСКА КЛИНИКА

ДЕДО МРАЗ ПРЕКУ ПОЖАРНИКАРСКИ СКАЛИ ИМ ДОНЕСЕ ПАКЕТЧИЊА НА ДЕЦАТА НА ДЕТСКА КЛИНИКА

Дедо Мраз со помош на пожарникарите од Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје денеска дојде да ги израдуваа децата хоспитализирани на Униве ...
ДЕДО МРАЗ НА САНКИ ЗА ПЕТ МИНУТИ ЈА ПРЕЛЕТА МАКЕДОНИЈА ЧЕТИРИ ЧАСА ПРЕД КАТОЛИЧКИОТ БОЖИЌ

ДЕДО МРАЗ НА САНКИ ЗА ПЕТ МИНУТИ ЈА ПРЕЛЕТА МАКЕДОНИЈА ЧЕТИРИ ЧАСА ПРЕД КАТОЛИЧКИОТ БОЖИЌ

Дедо Мраз во четвртокот на 24 декември леташе цел ден ширум светот разнесувајќи подароци за Божиќ и Нова годинa и вечерта ја надлета и Македонија. ...
БОЖИЌ НЕ Е ОТКАЖАН, АМА СЕДЕТЕ ДОМА, ОБЈАВИ ДЕДО МРАЗ ОД НЕГОВОТО СЕДИШТЕ ВО ФИНСКА

БОЖИЌ НЕ Е ОТКАЖАН, АМА СЕДЕТЕ ДОМА, ОБЈАВИ ДЕДО МРАЗ ОД НЕГОВОТО СЕДИШТЕ ВО ФИНСКА

Дедо Мраз од Финска испрати порака полна со оптимизам и надеж до сите деца во светот, ветувајќи им дека Божиќ нема да биде откажан, иако годинава панд ...
ДЕДО МРАЗОВЦИ ГО ЧИСТЕА ДНОТО НА ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО ОД ГУМИ И ШИШИЊА

ДЕДО МРАЗОВЦИ ГО ЧИСТЕА ДНОТО НА ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО ОД ГУМИ И ШИШИЊА

Нуркачите од клубот „Акватек“ спроведоа подводна еко-акција во Охридското езеро. Членовите на нуркачкиот центар облечени како Дедо Мраз, со празнична ...
ВО СЕЛОТО НА ДЕДО МРАЗ ВО НОРВЕШКА БОЖИЌ ТРАЕ 365 ДЕНА

ВО СЕЛОТО НА ДЕДО МРАЗ ВО НОРВЕШКА БОЖИЌ ТРАЕ 365 ДЕНА

Сите што мислат дека навистина го познаваат Дедо Мраз и дека сезоната на празници е најдобриот период во годината, ги немаат вистинските информации. К ...
ПРЕСРЕЌНИ СМЕ ЗА ПОДАРОЦИТЕ, НО ОД 10 ЈАНУАРИ ЌЕ ОСТАНЕМЕ НА УЛИЦА, ВЕЛИ САМОХРАНАТА МАЈКА СО ТРИ ДЕЦА ОД КУМАНОВО

ПРЕСРЕЌНИ СМЕ ЗА ПОДАРОЦИТЕ, НО ОД 10 ЈАНУАРИ ЌЕ ОСТАНЕМЕ НА УЛИЦА, ВЕЛИ САМОХРАНАТА МАЈКА СО ТРИ ДЕЦА ОД КУМАНОВО

Семејството Димитриевски во Куманово ги доби подароците што беа собрани во хуманитаната акција под елката на САКАМДАКАЖАМ.МК, која беше поставена во х ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ