Таг: Дејан Георгиевски

ВО ПАРИЗ ЌЕ ИМА УШТЕ ПОВЕЌЕ ОЛИМПИСКИ МЕДАЛИ ВО ТЕКВОНДО, РЕЧЕ ДЕЈАН ГЕОРГИЕВСКИ НА СВЕЧЕНИОТ ПРЕЧЕК НА ПЛОШТАД МАКЕДОНИЈА

ВО ПАРИЗ ЌЕ ИМА УШТЕ ПОВЕЌЕ ОЛИМПИСКИ МЕДАЛИ ВО ТЕКВОНДО, РЕЧЕ ДЕЈАН ГЕОРГИЕВСКИ НА СВЕЧЕНИОТ ПРЕЧЕК НА ПЛОШТАД МАКЕДОНИЈА

Дејан Георгиевски го постигна невозможното и направи теквондото на неколку дена да стане спорт за кој најмногу се зборува во Македонија. Тој го заслуж ...
МОК ЌЕ ГО НАГРАДИ ОЛИМПИСКИОТ ВИЦЕПРВАК ГЕОРГИЕВСКИ СО 10.000 ЕВРА И МЕСЕЧНА СТИПЕНДИЈА ОД 1.000 ДОЛАРИ

МОК ЌЕ ГО НАГРАДИ ОЛИМПИСКИОТ ВИЦЕПРВАК ГЕОРГИЕВСКИ СО 10.000 ЕВРА И МЕСЕЧНА СТИПЕНДИЈА ОД 1.000 ДОЛАРИ

Македонскиот олимписки комитет ќе го награди олимпискиот вицепрвак во теквондо, Дејан Георгиевски, со 10.000 евра и со месечна стипендија во износ од ...
ВЛАДАТА ГИ НАГРАДИ ОЛИМПИСКИОТ ВИЦЕШАМПИОН ДЕЈАН ГЕОРГИЕВСКИ И НЕГОВИОТ ТРЕНЕР СО 40 ИЛЈАДИ ЕВРА

ВЛАДАТА ГИ НАГРАДИ ОЛИМПИСКИОТ ВИЦЕШАМПИОН ДЕЈАН ГЕОРГИЕВСКИ И НЕГОВИОТ ТРЕНЕР СО 40 ИЛЈАДИ ЕВРА

Владата донесе одлука на вчерашната седница да му додели парична награда од 1,2 милиони денари на олимпискиот вицешампион во теквондо Дејан Георгиевск ...
ДЕЈАН ГЕОРГИЕВСКИ Е ОЛИМПИСКИ ВИЦЕШАМПИОН ВО ТЕКВОНДО

ДЕЈАН ГЕОРГИЕВСКИ Е ОЛИМПИСКИ ВИЦЕШАМПИОН ВО ТЕКВОНДО

Дејан Георгиевски е олимписки вицешампион во теквондо во категоријата до 80 килограми. Тој се закити со сребро откако во финалето изгуби со 15:9 од Ру ...
ТЕКВОНДИСТОТ ДЕЈАН ГЕОРГИЕВСКИ ЌЕ СЕ БОРИ ЗА ЗЛАТО НА ОЛИМПИСКИТЕ ИГРИ ВО ТОКИО, ФИНАЛЕТО Е ВО 14:45 ЧАСОТ

ТЕКВОНДИСТОТ ДЕЈАН ГЕОРГИЕВСКИ ЌЕ СЕ БОРИ ЗА ЗЛАТО НА ОЛИМПИСКИТЕ ИГРИ ВО ТОКИО, ФИНАЛЕТО Е ВО 14:45 ЧАСОТ

Теквондистот Дејан Георгиевски ќе се бори за златото во категоријата над 80 килограми на Олимписките игри во Токио, со што Македонија го обезбеди први ...
ТЕКВОНДИСТОТ ДЕЈАН ГЕОРГИЕВСКИ ВО ПОЛУФИНАЛЕТО НА ОЛИМПИСКИТЕ ИГРИ ВО ТОКИО

ТЕКВОНДИСТОТ ДЕЈАН ГЕОРГИЕВСКИ ВО ПОЛУФИНАЛЕТО НА ОЛИМПИСКИТЕ ИГРИ ВО ТОКИО

Македонскиот теквондист Дејан Георгиевски се пласираше во полуфиналето на Олимписките игри во Токио во категоријата над 80 килограми. За пласман во фи ...
6 / 6 НАПИСИ