Таг: Дејвид Гир

1 2 10 / 15 НАПИСИ
ЗА ДА СЕ КОМПЛЕТИРА ПРОЦЕСОТ НА ЕВРОИНТЕГРАЦИИТЕ ТРЕБА ПРОМЕНА НА УСТАВОТ И ПОБРЗО СПРОВЕДУВАЊЕ НА РЕФОРМИТЕ, РЕЧЕ ГИР

ЗА ДА СЕ КОМПЛЕТИРА ПРОЦЕСОТ НА ЕВРОИНТЕГРАЦИИТЕ ТРЕБА ПРОМЕНА НА УСТАВОТ И ПОБРЗО СПРОВЕДУВАЊЕ НА РЕФОРМИТЕ, РЕЧЕ ГИР

„Се наоѓаме во многу специјален момент од историјата кога процесот на проширување е поставен како врвен приоритет на агендата на ЕУ, што значи дека ра ...
СЛУЧУВАЊАТА ВО СУДСКИОТ СОВЕТ НЕ СЕ ВО ПРАВЕЦ НА ИСПОЛНУВАЊЕ НА СТАНДАРДИТЕ НА ЕУ, ВЕЛИ ЕВРОАМБАСАДОРОТ ГИР

СЛУЧУВАЊАТА ВО СУДСКИОТ СОВЕТ НЕ СЕ ВО ПРАВЕЦ НА ИСПОЛНУВАЊЕ НА СТАНДАРДИТЕ НА ЕУ, ВЕЛИ ЕВРОАМБАСАДОРОТ ГИР

Евроамбасадорот Дејвид Гир изрази загриженост од последните случувања во македонското судство, односно во Судскиот совет. Според него, таквите наст ...
ЕВРОАМБАСАДОРОТ ГИР БЕЗ ОДГОВОР ДО КОГА ЕУ ЌЕ ТОЛЕРИРА БУГАРИЈА ДА НЕ ГИ ПОЧИТУВА ПРЕСУДИТЕ НА СУДОТ ВО СТРАЗБУР, А ДА БАРА ОД МАКЕДОНИЈА ДА ПОЧИТУВА БУГАРСКО МАЛЦИНСТВО

ЕВРОАМБАСАДОРОТ ГИР БЕЗ ОДГОВОР ДО КОГА ЕУ ЌЕ ТОЛЕРИРА БУГАРИЈА ДА НЕ ГИ ПОЧИТУВА ПРЕСУДИТЕ НА СУДОТ ВО СТРАЗБУР, А ДА БАРА ОД МАКЕДОНИЈА ДА ПОЧИТУВА БУГАРСКО МАЛЦИНСТВО

Евроамбасадорот Дејвид Гир денеска во Битола не даде директен одговор на прашањето на САКАМДАКАЖАМ.МК до кога ЕУ ќе ја толерира Бугарија, која иако не ...
АЛО, СОФИЈА

АЛО, СОФИЈА

И десет пати да го смениме Уставот и сите Бугари по име и презиме да ги наредиме во Преамбулата, Бугарија нема да престане да го кочи нашиот напредок ...
ЕУ БАРА ОД ПРАТЕНИЦИТЕ ДА НЕ ДОЗВОЛАТ ПРАЗНИНА ОД ПЕНЗИОНИРАЊЕ НА 60-ТИНА СУДИИ, ТИЕ УШТЕ СЕ РАСПРАВААТ ВО СОБРАНИЕ

ЕУ БАРА ОД ПРАТЕНИЦИТЕ ДА НЕ ДОЗВОЛАТ ПРАЗНИНА ОД ПЕНЗИОНИРАЊЕ НА 60-ТИНА СУДИИ, ТИЕ УШТЕ СЕ РАСПРАВААТ ВО СОБРАНИЕ

Евроамбасадорот Дејвид Гир цел ден на состаноците со пратеничките групи во Собранието им укажува на пратениците дека е потребно да внимаваат да не се ...
НУКЛЕАРНА ЗИМА

НУКЛЕАРНА ЗИМА

Си има ред во ЕУ. Прво Гоце Делчев, па после Украина. ...
ЕВРОАМБАСАДОРОТ ГИР ВЕЛИ ДА НЕ СЕ ПРАВАТ СПОРЕДБИ НА РУСКИТЕ УСЛОВИ КОН УКРАИНА СО БУГАРСКИТЕ КОН МАКЕДОНИЈА

ЕВРОАМБАСАДОРОТ ГИР ВЕЛИ ДА НЕ СЕ ПРАВАТ СПОРЕДБИ НА РУСКИТЕ УСЛОВИ КОН УКРАИНА СО БУГАРСКИТЕ КОН МАКЕДОНИЈА

Евроамбасадорот Дејвид Гир вели дека не треба да се прават споредби на условите што ги поставува Русија кон Украина со оние што ги поставува Бугарија ...
БИТОЛА НЕ МОЖЕ ДА ГО ВИДИ СОНЦЕТО ОД ЗАГАДЕНИОТ ЦРН И ЖОЛТ ВОЗДУХ, РЕЧЕ ЕВРОАМБАСАДОРОТ ГИР

БИТОЛА НЕ МОЖЕ ДА ГО ВИДИ СОНЦЕТО ОД ЗАГАДЕНИОТ ЦРН И ЖОЛТ ВОЗДУХ, РЕЧЕ ЕВРОАМБАСАДОРОТ ГИР

Овој прекрасен град на овој прекрасен сончев ден не може да го види сонцето зашто кога се доаѓа кон Битола од самиот рид се гледа црн и жолт воздух ко ...
ДИВОГРАДБИТЕ НА ОХРИДСКОТО КРАЈБРЕЖЈЕ ТРЕБА ДА СЕ УРНАТ И МОРА ДА СЕ ЗАЧУВА СТАТУСОТ ВО УНЕСКО, Ѝ ПИША ЕВРОАМБАСАДОРОТ ГИР НА МИНИСТЕРКАТА СТЕФОСКА

ДИВОГРАДБИТЕ НА ОХРИДСКОТО КРАЈБРЕЖЈЕ ТРЕБА ДА СЕ УРНАТ И МОРА ДА СЕ ЗАЧУВА СТАТУСОТ ВО УНЕСКО, Ѝ ПИША ЕВРОАМБАСАДОРОТ ГИР НА МИНИСТЕРКАТА СТЕФОСКА

Амбасадорот на ЕУ Дејвид Гир вели дека на охридското крајбрежје не смее да има дивоградби и тие треба да бидат отстранети, во денешниот твит во кој ја ...
ПРОГЛАСУВАЊЕТО НА ПОШТА ЗА ЗАГРОЗЕН СПОМЕНИК Е СОС АЛАРМ ДО ВЛАДАТА, НО И ДО МЕЃУНАРОДНАТА ЗАЕДНИЦА, ВЕЛИ ЕВРОАМБАСАДОРОТ ГИР

ПРОГЛАСУВАЊЕТО НА ПОШТА ЗА ЗАГРОЗЕН СПОМЕНИК Е СОС АЛАРМ ДО ВЛАДАТА, НО И ДО МЕЃУНАРОДНАТА ЗАЕДНИЦА, ВЕЛИ ЕВРОАМБАСАДОРОТ ГИР

Влегувањето на Централната пошта во Скопје на листа на 7 најзагрозени споменици во Европа за 2021 е испраќање на СОС аларм до сите, до Владата, граѓан ...
1 2 10 / 15 НАПИСИ