Таг: Делчево

1 2 10 / 19 НАПИСИ
НОРМАЛИЗИРАН СООБРАЌАЈОТ МАКЕДОНСКА КАМЕНИЦА-ДЕЛЧЕВО, МОЖНИ СЕ ОДРОНИ МЕЃУ КАЛИМАНЦИ И ИСТИБАЊА

НОРМАЛИЗИРАН СООБРАЌАЈОТ МАКЕДОНСКА КАМЕНИЦА-ДЕЛЧЕВО, МОЖНИ СЕ ОДРОНИ МЕЃУ КАЛИМАНЦИ И ИСТИБАЊА

По неколкудневниот прекин на сообраќајот Македонска Каменица-Делчево, што настана поради оштетување на поплавен мост на два километра пред Делчево, со ...
ПОРАНЕШЕН ОБВИНИТЕЛ ОД ДЕЛЧЕВО УКРАЛ 450.000 ЕВРА ОД ДРЖАВНИОТ БУЏЕТ, ВМЕШАНИ И ЕКСМИНИСТЕР, НОТАР И 7 ДРУГИ ЛИЦА

ПОРАНЕШЕН ОБВИНИТЕЛ ОД ДЕЛЧЕВО УКРАЛ 450.000 ЕВРА ОД ДРЖАВНИОТ БУЏЕТ, ВМЕШАНИ И ЕКСМИНИСТЕР, НОТАР И 7 ДРУГИ ЛИЦА

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција отвори истрага против поранешен обвинител, поранешен министер без ресор и ушт ...
ШТИП ДОБИ НОВА ВАЖНА РАСКРСНИЦА, А ДЕЛЧЕВО НОВ ПАТ ДО СЕЛАТА ТРАБОТИВИШТЕ И РАЗЛОВЦИ

ШТИП ДОБИ НОВА ВАЖНА РАСКРСНИЦА, А ДЕЛЧЕВО НОВ ПАТ ДО СЕЛАТА ТРАБОТИВИШТЕ И РАЗЛОВЦИ

Старата, ризична и тесна крстосница во штипската населба Сењак, на која што се случија голем број сообраќајни несреќи, целосно е реконструирана и прош ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО БАРА ПРИТВОР ЗА ДИРЕКТОРИТЕ НА ЕВН ЕЛЕКТРАНИ ЗА ИЗМАМА ВРЕДНА 1,5 МИЛИОНИ ЕВРА СО КУПУВАЊЕ НИВИ ВО ДЕЛЧЕВО

ОБВИНИТЕЛСТВОТО БАРА ПРИТВОР ЗА ДИРЕКТОРИТЕ НА ЕВН ЕЛЕКТРАНИ ЗА ИЗМАМА ВРЕДНА 1,5 МИЛИОНИ ЕВРА СО КУПУВАЊЕ НИВИ ВО ДЕЛЧЕВО

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против седум лица, од кои за двајца постои основано сомнение дек ...
5 ТОНИ ХУМАНИТАРНА ПОМОШ ОД ДЕЛЧЕВО ПРИСТИГНА ВО УКРАИНА И СЕ РАСПРЕДЕЛУВА ВО ЗБРАТИМЕНИТЕ ГРАДОВИ

5 ТОНИ ХУМАНИТАРНА ПОМОШ ОД ДЕЛЧЕВО ПРИСТИГНА ВО УКРАИНА И СЕ РАСПРЕДЕЛУВА ВО ЗБРАТИМЕНИТЕ ГРАДОВИ

Хуманитарната помош што две недели ја собираа граѓаните, фирмите и институциите во Општина Делчево по 3 дена пристигна на крајната дестинација во збра ...
БОЛЕСТА АФРИКАНСКА СВИНСКА ЧУМА ОТКРИЕНА ВО ДВЕ ОДГЛЕДУВАЛИШТА НА СВИЊИ ВО ДЕЛЧЕВСКО

БОЛЕСТА АФРИКАНСКА СВИНСКА ЧУМА ОТКРИЕНА ВО ДВЕ ОДГЛЕДУВАЛИШТА НА СВИЊИ ВО ДЕЛЧЕВСКО

Во две одгледувалишта на свињи во делчевското село Драмче откриено е присуство на болеста африканска свинска чума, соопшти Агенцијата за храна и ветер ...
БРЕГАЛНИЦА СЕ ИЗЛЕА ВО ДЕЛЧЕВО И ЗАГРОЗЕНИ СЕ ПРВИТЕ КУЌИ, ВИСОК Е ВОДОСТОЈОТ И ВО БЕРОВО

БРЕГАЛНИЦА СЕ ИЗЛЕА ВО ДЕЛЧЕВО И ЗАГРОЗЕНИ СЕ ПРВИТЕ КУЌИ, ВИСОК Е ВОДОСТОЈОТ И ВО БЕРОВО

Реката Брегалница кај Делчево се излеа и веќе во опасност се првите куќи. Во текот на ноќта, реката се излеала и ги поплавила пешачките патеки од двет ...
ДЕЛЧЕВО ДВЕ ГОДИНИ НЕМА МЕЃУГРАДСКИ АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ

ДЕЛЧЕВО ДВЕ ГОДИНИ НЕМА МЕЃУГРАДСКИ АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ

Делчево има автобуска станица, но нема автобуси. Како никогаш досега има голем број патници, но немаат автобуски превоз не само за соседните градови П ...
ОД 140 УЧЕНИЦИ ВО ИЗОЛАЦИЈА МИНАТИОТ МЕСЕЦ, СЕГА САМО ЕДНА ПАРАЛЕЛКА ВО ДЕЛЧЕВО СЛЕДИ ОНЛАЈН НАСТАВА

ОД 140 УЧЕНИЦИ ВО ИЗОЛАЦИЈА МИНАТИОТ МЕСЕЦ, СЕГА САМО ЕДНА ПАРАЛЕЛКА ВО ДЕЛЧЕВО СЛЕДИ ОНЛАЈН НАСТАВА

Поради неколкумина заболени професори и десетина ученици позитивни на ковид-19, над 140 ученици од Делчево минатиот месец беа во домашна изолација и н ...
52-ГОДИШНИК ОД ДЕЛЧЕВО БОЛЕН ОД КОВИД-19 ОДБИВАЛ ХОСПИТАЛИЗАЦИЈА И ПОЧИНАЛ ВО БРЗАТА ПОМОШ

52-ГОДИШНИК ОД ДЕЛЧЕВО БОЛЕН ОД КОВИД-19 ОДБИВАЛ ХОСПИТАЛИЗАЦИЈА И ПОЧИНАЛ ВО БРЗАТА ПОМОШ

52-годишник болен од ковид-19 од Делчево синоќа починал во брзата помош во овој град, откако категорично одбивал да биде хоспитализиран во штипскиот и ...
1 2 10 / 19 НАПИСИ