Таг: демант

ИМАМЕ МИСЛЕЊЕ ЗА ПРЕСУДИТЕ НА ФУНКЦИОНЕРИТЕ НА ДУИ, АМА ЌЕ ГО КАЖЕМЕ НА ЈАВНА СЕДНИЦА ВО АПЕЛАЦИЈА – ДЕМАНТ НА ВИШОТО ОБВИНИТЕЛСТВО

ИМАМЕ МИСЛЕЊЕ ЗА ПРЕСУДИТЕ НА ФУНКЦИОНЕРИТЕ НА ДУИ, АМА ЌЕ ГО КАЖЕМЕ НА ЈАВНА СЕДНИЦА ВО АПЕЛАЦИЈА – ДЕМАНТ НА ВИШОТО ОБВИНИТЕЛСТВО

Вишото јавно обвинителство Скопје ги негира наводите дека испратиле мислење до Апелациониот суд Скопје да се прифати жалбата на обвинетите функционери ...
МОРАМЕ ДА ГО ИСКОРИСТИМЕ ГОДИШНИОТ ОДМОР, АМА РАБОТИМЕ ОД ДОМА, ВЕЛАТ ОД БИРОТО ЗА РАЗВОЈ НА ОБРАЗОВАНИЕТО

МОРАМЕ ДА ГО ИСКОРИСТИМЕ ГОДИШНИОТ ОДМОР, АМА РАБОТИМЕ ОД ДОМА, ВЕЛАТ ОД БИРОТО ЗА РАЗВОЈ НА ОБРАЗОВАНИЕТО

Бирото за развој на образованието вели дека заради законската обврска нивните советници имаат решенија за користење на годишен одмор од 10 работни ден ...
„ЖИКОЛ“ СЕ ЗАКАНУВА СО ТУЖБИ, СЕЛАНИТЕ ПОБАРАА ИЗВИНУВАЊЕ ОД КОМПАНИЈАТА ЗА ЗАГАДУВАЊЕ НА ИЗВОРИТЕ ВО ВОЛКОВИЈА

„ЖИКОЛ“ СЕ ЗАКАНУВА СО ТУЖБИ, СЕЛАНИТЕ ПОБАРАА ИЗВИНУВАЊЕ ОД КОМПАНИЈАТА ЗА ЗАГАДУВАЊЕ НА ИЗВОРИТЕ ВО ВОЛКОВИЈА

Градежната фирма „Жикол“ се закани со тужба и побара од САКАМДАКАЖАМ.МК да се извини за текстот „Градежници фрлиле хемикалии и ѓубре во изворите за во ...
НЕ ФАЛАТ 200.000 ДОЛАРИ, СТАНУВА ЗБОР ЗА ВЕТЕНИ ДОНАЦИИ, РЕАГИРААТ ОД ФОНДАЦИЈАТА „МАКЕДОНИЈА 2025“

НЕ ФАЛАТ 200.000 ДОЛАРИ, СТАНУВА ЗБОР ЗА ВЕТЕНИ ДОНАЦИИ, РЕАГИРААТ ОД ФОНДАЦИЈАТА „МАКЕДОНИЈА 2025“

Организацијата „Македонија2025“ реагираше на текстот „Фалат 200.000 долари од ланската вечера со Груевски и Буш во Охајо“, објавен на 26 мај, со објас ...
4 / 4 НАПИСИ