Таг: Демократска партија

ДЕМОКРАТИТЕ ЌЕ ЈА ЗАДРЖАТ КОНТРОЛАТА ВРЗ СЕНАТОТ ПО ИЗБОРНАТА ПОБЕДА ВО НЕВАДА

ДЕМОКРАТИТЕ ЌЕ ЈА ЗАДРЖАТ КОНТРОЛАТА ВРЗ СЕНАТОТ ПО ИЗБОРНАТА ПОБЕДА ВО НЕВАДА

Демократите ќе ја задржат мнозинската контрола на американскиот Сенат откако победија во клучната изборна трка во државата Невада. Сенаторката Кетрин ...
МИЛИЈАРДЕРОТ БЛУМБЕРГ СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД ПРЕТСЕДАТЕЛСКАТА ТРКА И ГО ПОДДРЖА БАЈДЕН, ОТКАКО ПОТРОШИ 500 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ЗА КАМПАЊА

МИЛИЈАРДЕРОТ БЛУМБЕРГ СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД ПРЕТСЕДАТЕЛСКАТА ТРКА И ГО ПОДДРЖА БАЈДЕН, ОТКАКО ПОТРОШИ 500 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ЗА КАМПАЊА

Милијардерот Мајк Блумберг ја заврши својата трка за кандидат за претседател на САД од Демократската партија  и го поддржа поранешниот потпретседател ...
ОПРА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ ВО 2020

ОПРА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ ВО 2020

По нејзиниот исклучителен говор на „Златните глобуси“ ноќеска, големото прашање денеска е: Дали Опра Винфри е заинтересирана за претседателска кандида ...
„ЛИСТАТА СО ОБВРСКИ ЗА ДЕНОТ ПОТОА“ ЗА ДЕМОКРАТИТЕ НА МАЈКЛ МУР НАПРАВИ БУРА ПО СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ

„ЛИСТАТА СО ОБВРСКИ ЗА ДЕНОТ ПОТОА“ ЗА ДЕМОКРАТИТЕ НА МАЈКЛ МУР НАПРАВИ БУРА ПО СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ

Сите кои барем малку следат политика веројатно се свесни дека имаше избори во САД. Републиканскиот кандидат Доналд Трамп излезе како победник, но неко ...
РУСИЈА ЈА ХАКИРАЛА КАМПАЊАТА НА ХИЛАРИ КЛИНТОН

РУСИЈА ЈА ХАКИРАЛА КАМПАЊАТА НА ХИЛАРИ КЛИНТОН

Претседателската кампања на Хилари Клинтон е хакирана како дел од поголем сајбернапад против институциите на Демократската партија, објавија американс ...
ХИЛАРИ КЛИНТОН Е ПРВА ЖЕНА НОМИНИРАНА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД

ХИЛАРИ КЛИНТОН Е ПРВА ЖЕНА НОМИНИРАНА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД

Демократската конвенција ноќеска формално ја номинираше Хилари Клинтон за кандидат за претседател, историска одлука да се избере жена да биде прв знам ...
6 / 6 НАПИСИ