Таг: Демократски сојуз

ЗАМИНУВАЊЕТО НА ПАВЛЕ ТРАЈАНОВ НЕ ЈА НАРУШУВА СТАБИЛНОСТА НА ВЛАДАТА, РЕКОНСТРУКЦИЈАТА ЌЕ ПОМИНЕ СО НАД 64 ПРАТЕНИЦИ, ВЕЛИ КОВАЧЕВСКИ

ЗАМИНУВАЊЕТО НА ПАВЛЕ ТРАЈАНОВ НЕ ЈА НАРУШУВА СТАБИЛНОСТА НА ВЛАДАТА, РЕКОНСТРУКЦИЈАТА ЌЕ ПОМИНЕ СО НАД 64 ПРАТЕНИЦИ, ВЕЛИ КОВАЧЕВСКИ

Откако вчера Демократскиот сојуз (ДС) донесе одлука нивниот пратеник и лидер Павле Трајанов да ја напушти владејачката коалиција, премиерот Димитар Ко ...
ПАВЛЕ ТРАЈАНОВ НЕМА ВЕЌЕ ДА БИДЕ ДЕЛ ОД ВЛАСТА

ПАВЛЕ ТРАЈАНОВ НЕМА ВЕЌЕ ДА БИДЕ ДЕЛ ОД ВЛАСТА

Пратеникот и лидер на Демократски сојуз (ДС) Павле Трајанов веќе нема да биде дел од парламентарното мнозинство и нема да ја поддржи владината реконст ...
АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ ГО ПРИФАЌА ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ, ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ БАРА ВО ПРЕГОВАРАЧКАТА РАМКА ДА НЕМА БИЛАТЕРАЛНИ ПРАШАЊА

АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ ГО ПРИФАЌА ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ, ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ БАРА ВО ПРЕГОВАРАЧКАТА РАМКА ДА НЕМА БИЛАТЕРАЛНИ ПРАШАЊА

Коалициониот партнер на Владата Демократски сојуз не го прифаќа францускиот предлог за кревање на ветото од Бугарија и почеток на пристапните преговор ...
НЕКА НАСТАПАТ СДСМ И ВМРО-ДПМНЕ ЕДНАШ САМИ ДА ВИДИМЕ КОЛКУ ТЕЖАТ БЕЗ МАЛИТЕ ПАРТИИ, СМЕТА ТРАЈАНОВ, КОЈ СО ЛДП И ДОМ ПРАВИ КОАЛИЦИЈА ЗА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

НЕКА НАСТАПАТ СДСМ И ВМРО-ДПМНЕ ЕДНАШ САМИ ДА ВИДИМЕ КОЛКУ ТЕЖАТ БЕЗ МАЛИТЕ ПАРТИИ, СМЕТА ТРАЈАНОВ, КОЈ СО ЛДП И ДОМ ПРАВИ КОАЛИЦИЈА ЗА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

Демократскиот сојуз и Либерално-демократската партија, кои веќе објавија дека самостојно ќе настапат на локалните избори во октомври, заедно со партиј ...
ТРАЈАНОВ СЕ СОМНЕВА ДЕКА ЧЕТИРИТЕ ПРЖИНСКИ ПАРТИИ ПАК ЌЕ ГИ ОДЛОЖАТ ИЗБОРИТЕ

ТРАЈАНОВ СЕ СОМНЕВА ДЕКА ЧЕТИРИТЕ ПРЖИНСКИ ПАРТИИ ПАК ЌЕ ГИ ОДЛОЖАТ ИЗБОРИТЕ

Пратеникот и лидер на Демократски сојуз Павле Трајанов денеска изјави дека слушнал коментари дека четирите партии, потписнички на Договорот од Пржино, ...
ТАЛЕСКИ ГО ДОБИЛ РЕШЕНИЕТО ЗА КУЌЕН ПРИТВОР

ТАЛЕСКИ ГО ДОБИЛ РЕШЕНИЕТО ЗА КУЌЕН ПРИТВОР

Судот успеа да го најде битолскиот градоначалник Владимир Талески и официјално му го врачи решението за куќен притвор. Ваквата вест официјално за „ ...
ИСАЈЛОВСКИ ИЗБРАН ЗА НОВ ЗАМЕНИК-МИНИСТЕР ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ

ИСАЈЛОВСКИ ИЗБРАН ЗА НОВ ЗАМЕНИК-МИНИСТЕР ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ

Илија Исајловски е нов заменик-министер за надворешни работи. Собранието го изгласа со 63 гласа „за“ и 19 „против“. Тој доаѓа на местото на Драгана ...
7 / 7 НАПИСИ