Таг: Денис Тот

ОВА НАВИСТИНА Е НЕДОЗВОЛИВО ДОЛГ ПЕРИОД ЗА ПРАВОСИЛНА ПРЕСУДА ЗА МИЈАЛКОВ, ОДГОВОРИ ТУПАНЧЕСКИ ЗА СПОРЕДБАТА ШТО СУДЕЊЕТО ЗА УБИСТВОТО НА ДЕНИС ТОТ ОДИ МНОГУ БРЗО

ОВА НАВИСТИНА Е НЕДОЗВОЛИВО ДОЛГ ПЕРИОД ЗА ПРАВОСИЛНА ПРЕСУДА ЗА МИЈАЛКОВ, ОДГОВОРИ ТУПАНЧЕСКИ ЗА СПОРЕДБАТА ШТО СУДЕЊЕТО ЗА УБИСТВОТО НА ДЕНИС ТОТ ОДИ МНОГУ БРЗО

Министерот за правда Никола Тупанчески се согласува дека судењето за „Трезор“ во кое ексдиректорот на УБК Сашо Мијалков беше првостепено осуден, па од ...
ТРОЈЦАТА УБИЈЦИ НА РАКОМЕТАРОТ ДЕНИС ТОТ ДОБИЈА 16 И 18 ГОДИНИ ЗАТВОР

ТРОЈЦАТА УБИЈЦИ НА РАКОМЕТАРОТ ДЕНИС ТОТ ДОБИЈА 16 И 18 ГОДИНИ ЗАТВОР

Анџело Ѓорѓиевски и Клементина Левковска добија по 18, а Андреј Костовски 16 години затвор за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот. Тие денеска ...
ПОДНЕСЕНО ОБВИНЕНИЕ ПРОТИВ ТРОЈЦАТА КОИ ГО УБИЈА РАКОМЕТАРОТ ДЕНИС ТОТ, ЌЕ ОСТАНАТ ВО ПРИТВОР ДО СУДЕЊЕТО

ПОДНЕСЕНО ОБВИНЕНИЕ ПРОТИВ ТРОЈЦАТА КОИ ГО УБИЈА РАКОМЕТАРОТ ДЕНИС ТОТ, ЌЕ ОСТАНАТ ВО ПРИТВОР ДО СУДЕЊЕТО

По спроведена истражна постапка, Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе Обвинителен акт против три лица за кривично дело – Убиство од чл ...
ВРАТИ ГО ЗЕЈТИНОТ

ВРАТИ ГО ЗЕЈТИНОТ

Тоа е државата. Една голема дивоградба без лиценца. И најстрашно е што тоа никому не му пречи. А и да ни пречи, кому да се жалиш, кога не им пречи ни ...
ПРВООСОМНИЧЕНИОТ ЗА УБИСТВОТО НА ХРВАТСКИОТ РАКОМЕТАР ДЕНИС ТОТ СЕ ПРЕДАДЕ НА ПОЛИЦИЈАТА

ПРВООСОМНИЧЕНИОТ ЗА УБИСТВОТО НА ХРВАТСКИОТ РАКОМЕТАР ДЕНИС ТОТ СЕ ПРЕДАДЕ НА ПОЛИЦИЈАТА

Лицето A.Ѓ., првоосомничено за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот, се предало на полицијата во Скопје, соопшти утринава Основното јавно обвин ...
ТРОЈЦА, МЕЃУ КОИ И 19-ГОДИШНА ДЕВОЈКА, ОСОМНИЧЕНИ ЗА УБИСТВО НА РАКОМЕТАРОТ ДЕНИС ТОТ

ТРОЈЦА, МЕЃУ КОИ И 19-ГОДИШНА ДЕВОЈКА, ОСОМНИЧЕНИ ЗА УБИСТВО НА РАКОМЕТАРОТ ДЕНИС ТОТ

Тројца, меѓу кои и 19-годишна девојка се осомничени за убиство на хрватскиот ракометрар на Бутел, Денис Тот, кој вчера почина на КАРИЛ, соопшти Обвини ...
ХРВАТСКИОТ РАКОМЕТАР НА БУТЕЛ, ДЕНИС ТОТ, ПОЧИНА НА 27 ГОДИНИ

ХРВАТСКИОТ РАКОМЕТАР НА БУТЕЛ, ДЕНИС ТОТ, ПОЧИНА НА 27 ГОДИНИ

Ракометарот на Бутел, Денис Тот, почина на 27 години. Хрватскиот интернационалец вчераутро бил примен на КАРИЛ во бессознание и во критична состојба, ...
7 / 7 НАПИСИ